Germany
Maintal

Here you’ll find travel reports about Maintal. Discover travel destinations in Germany of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

6. Seetag!

June 3 in Germany ⋅ 🌙 21 °C

Die Lofoten waren echt der Knaller, und den Abend beendeten wir mit einer super Party, einer sogenannten " Silent Party "! Jeder bekam Kopfhörer und hatte 3 Wunsch Musikrichtungen zur Auswahl! Mega geil,🤣👍 so gaga dass es schon wieder Spitze war! Henner hat es vorgezogen ins Bett zu gehen.... Ich hatte super Spaß....🤣😅.....
    Und dann hatten wir sie endlich ......." die Mitternachtsonne "! Einmalig schön! Um 2.30Uhr bin ich auch endlich zu Bett!

6. Seetag! Nachtrag!

June 3 in Germany ⋅ ⛅ 23 °C

Heute hatten wir am Nachmittag endlich Sonne und auch mal keinen Eiswind! Da konnten wir tatsächlich mal auf der Liege liegen! Aber der nächste Sturm ist schon wieder in Sicht ! Heute Nacht haben wir wieder einen Sonnenuntergang , haben den Polarkreis wieder überschritten! Morgen schon der letzte Hafen, Bergen! Ach und die Neptunstaufe gab es auch ! Allerdings nichts für uns!Read more

Den7 Frankfurt & Maintal II.

May 18, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 22 °C

Sme v Maintali. Vyrazame skontrolovat "nasu" ulicu a nas dom, kde sme byvali. Je to ako navrat v case. Nostalgia ;-) Aj ostatne miesta ostali, akoby zastal cas - miestna cukraren so zmrzlinou, detske ihrisko, restiky ... No uzivali sme si to. Nasledne rychly nakup a sup pozerat aspon koniec vecernych stvrtfinalovych zapasov - vypadli bratia Cesi proti Rusom a nakoniec aj domaci Nemci proti Kanade. Posledna hruska a ide sa spat. Zajtra nas caka cesta domov a koniec tripu.Read more

ICE 624 Nürnberg-Frankfurt

November 21, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 9 °C

Heute ist der Tag, der Tag der doch irgendwie soweit weg erschien und plötzlich wie mit dem Finger geschnippelt da ist 🛫 wir starten, wir fliegen, wir reisen, wir nehmen Abschied, halten uns in den Armen und natürlich weinen wir, weil wir jeden Einzelnen jetzt schon vermissen.

Es heißt auf Wiedersehen, wir freuen uns auf die Zeit die vor uns liegt und gleichzeitig auf die Zeit des Wiedersehens. Mit Euch. Familie, Freunde, Bekannte... ❤

Wir sind nicht weg, nur mal für ne Zeit woanders. Wir sind dankbar für diese Chance und wir greifen danach, halten diese fest und sind froh diese Reise zu starten.

Den6 Cesta do Frankfurtu III.

May 17, 2017 in Germany ⋅ 🌙 21 °C

Po 35 minutach jazdy tunelom sme dorazili do Calais. Zmenili jednotky konecne na km a km/h. A potom s napatim nahodili nas dnesny ciel do navigacie a ... prvotne nadsenie s ocakavaneho prichodu o 22:20 skalilo Majkine pozorovanie, ze navigacia ma este UK cas, co sa vzapati potvrdilo, ked si ho navigacia sama posunula a zobrazila nekompromisnych 23:20. A tak sme vyrazili. V hlave pocitajuc s rozumnou urovnou pokut sme bez zastavky dali Francuzsko aj Belgicko. Cesty boli plne. Navigacia stale prepocitavala optimalnu (rozumej najrychlejsiu) trasu. Na nase prekvapenie to znamenalo, ze sme obisli Holandsko a z Belgicka vosli rovno do Nemecka. Hura, konecne to na nemeckej nocnej dialnici dobehneme. Chyba!!! Iba v skratke, cesty boli v noci uplne upchate (stale nechapem preco, bola streda v noci), same zuzenia a obmedzenia pre opravy a dokonca pre velku nehodu uzavreta jedna cast dialnice a vsetky okolite cesty s dopravnym kolapsom. V praxi toto cele znamenalo, ze bez ohladu na sposob jazdy (slimak vs. rychlo a zbesilo) sme celu cestu od Calais az k Frankfurtu udrziavali podla navigacie planovany prichod medzi 23:22 a 23:36. Okolo 22:25 sme museli tankovat - bola to jedina zastavka na ceste z Calais do Frankfurtu. A bolo to ako tankovanie na pretekoch F1, t.j. na cas. Ja som rychlo tankoval, Majka vybehla kupit nejake oblozene zemle pre vyhladovanu posadku, Rebca so Zdendou zatial wecko. Wecko stihla potom este Majka, ja som zaplatil a skakali sme do auta a makali v ceste dalej. Celkovo tankovanie cca 6 minut :-) O 22:40 nastal cas volat do hotela. Nakoniec to zdvihla prijemna pani a nemala ziadny problem a nasim neskorym prichodom po jedenastej. Vydychli sme si, zvolnili a nakoniec sme stastlivo presne o 23:17 uspesne zaparkovali rovno pred nasim hotelom Irmchen v Maintali (http://www.hotel-irmchen.de). Ja som hned valil dnu, vysla ospala pani, dali mi klucik od izby, este mi ju ukazala, stihla mi povedat kedy su ranajky a zmizla s tym, ze sa vidime rano ;-) Dotiahli sme nase veci do izby a konecne uverili, ze nebudeme v noci bez strechy na hlavou. Izba je paradna - teda ono to je ako velky byt s predsienou, obyvackou, spalnou, kuchynou a kupelnou s wc. Parada. Este zopar oslavnych drinkov po najdlhsom presune nasho tripu a ide sa spat. Na fotky z tento casti tripu bohuzial nebol cas ;-)Read more

Maintal