Greece
Karavomylos

Melissani Cave

August 30, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 25 °C

Danach führte unser Weg einmal quer über die Insel in Richtung Sami. Die Strasse war umgeben von grünen Wäldern mit verschiedensten Bäumen.

Am Ziel angekommen, parkierten wir unseren weissen Peugeot und kauften uns Tickets für den Besuch des Höhlensees „Melissani“. Viele andere Leute hatten wohl die selbe Idee wie wir. Dennoch hielt sich das Warten in Grenzen und so stellten wir uns mal wieder die Frage, wie viele Menschen hier wohl in der Hochsaison herumschwirren. Mit kleinen Fischerbooten wurden die Touris dann durch den Süss- und Salzwassersee gefahren, hinein in eine grosse Höhle und wieder hinaus.

Durch die hoch stehende Sonne erhielt der See eine wunderschöne türkisblaue Farbe. Nach knapp 10 Minuten Fahrt war der Spass aber dann auch schon wieder vorbei.

Wieder draussen liess Dany seine Drohne steigen und schoss ein Postkartenfoto.

Melissani lake - Antisamos beach - Sami

July 30, 2021 in Greece ⋅ ☀️ 30 °C

Pa smo nazaj v potovalni formi :) Včerajšnji izletek je bil mini, danes smo že naredili pravega. Po zajtrku v avto in proti mestecu Sami. Malo naprej je tudi nepogrešljivo jezero Melissani, kjer nam je gospod na čolnu vse obrazložil, ampak ga zaradi maske smo bolj malo razumeli :) Skratka, za dva odrasla in otroka vstopnina 15 EUR, super je bilo, da smo bili tukaj pred 10 uro zjutraj in se izognili gneči. Po vstopu, se spustiš po dolgem tunelu do jame/jezera Melissani. Naravna kulisa, ki morebiti malo spominja na “cenote” v Mehiki, kljub vsemu je posebna. Bojda se tukaj mešajo sladka in slana voda, vse skupaj pa je pod površjem, v naravni luknji/jami. Na čolnu moramo biti v maskah, smo mi trije, en par in ena mamica z otrokom, skratka, dobra stvar, gneče ni. Vožnja s čolnom traja kratko, v drugi del jame/jezera, in nazaj. Odkrito, je za videt, je fotogenično, če si tu moraš to “oddelat”, ni pa vredno 15 EUR. Simple as that.

Dan nadaljujemo v hribe in sicer gremo proti antični akropoli mesta Sami. Klasične grške scene na poti, ležerne koze, ki ležijo na cesti in dosti ovinkov. Bila je rekreacija, od ruševin pa je ostalo bolj malo. Pa lep razgled je na mesto Sami, in to je več ali manj vse.

Naprej pa gremo na plažo Antisamos. Plaža, kjer so med drugim snemali film Corellijeva mandolina. Pravzaprav so večino filma posneli v mestecu Sami, na Antisamos plaži in v tej okolici. Plaža je lepa, voda kristalno čista, del nje je pač “privatiziran” in ponujajo ležalnike in senčnike za 10 EUR na dan, pod pogojem, da bos pil in jedel. Hitro postane drag hec tole. Ampak, lepo se imejte, našli smo svoj kos sence gratis, brez ležalnika, na lastni brisači.

Po kopalni seansi se prestavimo v Sami na kosilo, gyros pita 3 EUR, odlično. Nadaljujemo še proti Drogkarati cave. Jamo so odkrili baje po naključju, ko je po potresu in kolapsu kamnov, se okdril vhod vanjo. 60 m pod zemljo in stalna temperatura 18 stopinj. Zdaj je tudi to “dvorana” za koncerte. Se splača videt.

Na poti nazaj še najdemo Odisejev zoo, simpatičen mali zoo, kjer je glavno vodilo Odisejeva zgodba in njegovo življenje. Slonov in žiraf torej ni, so pa koze, ovce, psi, osli, konji in tako naprej. Ni drago in lepo je urejeno, simpatično.

Pa je šel dan in vrnemo se nazaj v Poros. Obvezno kopanje, saj vsak popoldne začne pihati dobesedno vroč veter, domačini pravijo, da je to nekaj novega in da so sami presenečeni. Kopamo se skoraj do 20 ure, potem pa na večerjo, tokrat v Poros mesto, Steki restaurant, dobro in poceni. Tudi slaščičarske mojstre najdemo, sem prepričan da punce bodo še šle kaj kupiti tja.

Lahko noč.

Dimitris Studios

July 20, 2019 in Greece ⋅ ⛅ 29 °C

Unsere Unterkunft, fünf Fuß-Minuten von der Melissani-Höhle entfernt und dummerweise genau am Anfahrtsweg der reichlich dorthin verkehrenden Busse. Sehr spartanisch eingerichtet, kochen kann man sich höchstens mal ein paar Eier, Nudeln oder eine Dose Ravioli - in dem Fall aber einen Dosenöffner mitbringen und wenn man gerade dabei ist, auch den Korkenzieher nicht vergessen. Ein Nescafe oder ein Salat (im Kochtopf) geht aber immer.

Alle drei Tage wird geputzt sowie Handtücher und Bettzeug gewechselt und die Leute sind freundlich. Da kann man es in dem kleinen Zimmer schon mal 2 Wochen aushalten. Oropax hilft dabei (z.B. gegen Straße und Kühlschrank).

Karavomylos Beach

July 20, 2019 in Greece ⋅ ⛅ 30 °C

Interessante Wall-Art auf dem kleinen Strandschuppen mit - wahrscheinlich nachträglich - hinzugefügtem Text:
      I feel so shit when I'm on patriotic drugs!
      I look like an idiot with this six-pack
      Dressed like an Ancient-Greece dickhead!
      Sometimes I feel so shit I wanna kill myself..

Ansonsten ist der Strand wegen der kalten Strömungen nicht gerade ein Badeparadies.

Melissani Lake Cave

July 27, 2019 in Greece ⋅ ☀️ 26 °C

Etwa zehnminütige Bootsfahrt durch die schöne Höhle und eine Nebengrotte. Morgens sind die Reflexionen auf den Höhlenwänden nicht so spektakulär, dafür fehlen aber auch die Busladungen an Besuchern - Drehkreuz und Hinweisschilder vermitteln einen Eindruck wie es hier tagsüber zugeht.

Ich empfand die Länge der Tour okay, andere sehen das nicht so - auf jeden Fall eine nette Sache.

Karavomylos, Καραβόμυλος