Hungary
Rázompuszta

Tokaj - Tiszalok

October 13, 2018 in Hungary ⋅ 🌙 17 °C

No áno neboli to len stromy, ešte kopa vtáčkov a kompy, pri ktorých stále tŕpnem,či podplávam lano. Pri jednej je to pekne natesno.
      Pred Tokajom to začína žiť. Tisza sa radikálne rozšíri a po fešnej kajakárke stretávam frajerikov na rýchlych Baylineroch.
      Keď okolo mňa prefrčia dve kajutové motorové jachty, uvedomujem si, že je víkend a na vode to fakt žije.
      Pri ústi Bodrogu ma predbehne veľká výletná loď.
      Všetci z tej lode na mňa čumia ako na atrakciu.
      No vyobliekaný ako do veľkomesta práve nie som...
      Z Tokaju sa náhlim, aby som ešte pred zotmením stihol prísť na nejakú pláž tesne pred plavebnou komorou Tiszalok.
      Zajtra ráno pokiaľ nebude komora pokazená totiž plánujem prekonať vodný výškový rozdiel 7m.
      Cca 3km pred komorou už po západe slnka na poslednú chvíľu kotvím loď k neznámemu mólu neznámeho vlastníka. To je dnes iný komfort parkovania. Teda pokiaľ som nejakému rybárovi neobsadil miesto a v totálnej tme mi po návrate z večernej rybačky nenakáže odpratať sa odtiaľ.
      Pod mólom je 8m vody a keďže niektoré dosky sú nalomené a niektoré chýbajú, dostať sa na breh bol adrenalínový zážitok.
      Zhodnotil som, že lepšie pevné a ukradnuté mólo, ako pláž s neistou kotvou. Predsa len tu stačí nechať sa niesť 3km po prúde a skončím v 7m prepade vodnej elektrárne. To by som asi nerozchodil.

P.S. Celkovo dnes prejdených 85km.

Rázompuszta, Razompuszta