Iceland
Kleifarvatn

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
15 travelers at this place
 • Day1

  COVID-negatywni

  June 25 in Iceland ⋅ ⛅ 10 °C

  Wylądowaliśmy! I choć na pierwszy rzut oka, ten jeszcze z samolotu, kiedy pilot mówi "a po prawej widzimy wybrzeże Islandii", pogoda była zachęcająco sloneczna, Keflavik przykryła gesta pokrywa chmur, i tak już zostało. Po przylocie tylko dodatkowe 2h na testy, wyczekiwane w dlugaśnej kolejce na hali bagaży (mozna bylo kręcić film porownując jak identyczne były reakcje wszystkich pasażerów, kiedy zdawali sobie sprawę, że wąż wijący się dookoła taśm barażowych jest kolejką nie tłumem oczekujących na bagaż...) i odkrycie, ze Islandia zamieszkana jest głównie przez Polaków. Polacy na hali odpraw, Polacy w sklepach bezcłowych, Polacy w firmie z ktorej wynajmujemy naszego kultowego VW. Zanim jednak będzie nam wolno wyruszyć w drogę, musimy doczekać na negatywne wyniki testów w dodatku na kwarantannie. Kwarantannie w naszym kamperze. I okazuje sie, ze prawdę mòwili, miejsca w nim nie ma za wiele. Mieści się wszystko, ale poukładane warstwowo, i każdy ruch wymaga precyzyjnej logistyki, łączącej jenge z twisterem. Dobrze, że mamy w planie dużo wędrówek :-). I dobrze, ze jutro zapowiadaja piekna pogode w Reykjawiku i okolicach, ktora w kolejnych dniach ma sie przesuwac na wschód - a my z nia. Bo póki co, pogoda jak na załączonych obrazkach, Islandii prawie nie widać, z mgły czasem wyłaniaia się większy fragment krajobrazu, jak z bazy na księżycu. Więc przesypiamy kwarantanne, cale 6h, na odludnym parkingu położonym na czynnym wulkanie :-). A dostawszy zielone światło covidowe, mozemy się zaprowiantowac ( na kwarantannie nie wolno, a że również nie wolno wwieźć jedzenia ani picia, jest to swoisty test na wytrzymałość i praworządność przy okazji też) - i ruszamy w drogę, przez księżycowy krajobraz, przez mgłę, i po czarnej wulkanicznej drodze.Read more

  Sue Dollery

  Looks very windy

  6/26/21Reply
  Sue Dollery

  Are you all staying in there

  6/26/21Reply
  4 x 8 nog

  yes! M'n'Ms in the tent overhead, and we in the main cabin. works pretty well actually 😃

  6/26/21Reply
  4 x 8 nog

  impossible to close the doors from the inside...

  6/26/21Reply
   
 • Day11

  Kleifarvatn & Syðristapi

  August 22, 2019 in Iceland ⋅ ⛅ 15 °C

  Da uns der Schwefelgestank dazu leitete schnell weiter zu fahren, sahen wir kurzerhand einen immer größeren See (Kleifarvatn) vor uns auftauchen. An dem beschilderten Felsen Syðristapi machten wir halt und verschafften uns ein Bild von diesem riesigen See.
  Stolze 82km² ist dieser groß und laut Infotafel je nach Wassermenge bis zu 97m tief. Der Fels auf dem wir standen hatte immer wieder bizarre Lavagesteinsformationen und überall war ockerfarbener Staub der aufwirbelte.

  Leider zogen auch immer mehr Wolken auf und es wurde ungemütlich, also fuhren wir weiter nach Norden. Bogen nach links auf die Route 42, fuhren am Flughafen Keflavík vorbei bis an die Küste zu dem kleinen Ort Garður.
  Read more

 • Day28

  Blue Lagoon

  September 8, 2017 in Iceland ⋅ ⛅ 10 °C

  Meeting and powerpoint presentation with the PR bloke of the Farmers Association of Iceland. Very interesting actually.
  Sight seeing tour of Reykjavik (translated as "Smokey Bay"). Today is a lovely sunny day so great for sightseeing and taking photos.
  After lunch we go to Blue Lagoon, a geothermally heated pool complex. Nice and warm, very salty and the silica makes your hair thick and scratchy for days.
  Farewell dinner at a restaurant in town that used to be a Danish Mill.
  An hour after bed I look out the window and see the Northern Lights - Aurora Borealis!!
  Read more

  Rona Quayle

  How beautiful Maree. What a memory....& a great photo.

  9/9/17Reply
  Maree Crawford

  It was..but not my photo, I stole it off the internet 😊

  9/9/17Reply
  Rona Quayle

  Thank you for all the photos & information.....I've really appreciated following your travels. Rona

  9/9/17Reply
   

You might also know this place by the following names:

Kleifarvatn