Indonesia
Jembatan Kecil

Bengkulu

January 20, 2016 in Indonesia ⋅ ⛅ 27 °C

Z 10 slibenych hodin se stalo opet 14 :-(. Docela neprekvapive. Ze Singai Penuh do Bengkulu je to vic nez 500 km a cesta je misty otresna. Nez se dostane na pobrezi Indickeho oceanu, nehjdriv prudce stoupa a pak klesa hustou neosidlenou dzungli Narodniho parku Kerinci, nejvetsiho na Sumatre. Nadhera! Silnice je doslova vytesana do hor, misty z jedne strany zavalena sesuvy pudy, z druhe strany pomalu se drolici a padajici ze svahu. Sedela jsem u okna na strane z toho svahu. Misty trochu strasidelne, musim rict :-/.
      U pobrezi se raz krajiny zasadne meni. Z provincie Jambi se stava Bengkulu a prirozena dzungle ustupuje dzungli umele - porostu palem pestovanych na byznys - palmovy olej. O nic mene impresivni a i by se to cloveku mozna libilo, kdyby nevedel, ze je to ekvivalent nasich smrkovych lesu :-(.
      Zastavili jsme se jen dvakrat - na obed a veceri -, a presto jsme skrz misty pulmetrove diry v silnici do Bengkulu dorazili o pul 11. Dalsi pulhodinu jsme jezdili po meste a hledali mi ubytovani. Skoncila jsem v predrazenem Sereni Guesthouse. Studena sprcha, ale ciste a klima. A na tech par hodin...

Jembatan Kecil