Israel
Iẕtadion HaMakkabiya

Kikőtői séta és chill nap

November 17, 2022 in Israel ⋅ ⛅ 21 °C

Ma igazi chill napot tartottunk egy kis sétával délutánra. A srácok fél 9-9 -ig aludtak reggel, aztán kényelmesen pizsamában hol a teraszon hol a szobában mindenki elvolt kb 10-ig.

Volt olyan terv ma is hogy elmegyünk Jeruzsálembe, de nem az óvárosba, mert mostanában megint zavargások vannak, max az egyik legnagyobb Shuk-ra a környéken. De végül mivel fél 11 után kezdtünk neki a reggeli készítésének, elengedtük ezt a programot is. Viszont nagyon profi shakshukát kaptunk reggelire (11-kor). Aki nem tudja, a shaksuka hagymás paradicsomban sült tükörtojás, fincsi keleti fűszerekkel. Laktató és finom szóval az ebéd az elfelejtve egy ilyen reggeli után.

Végül sikerült eldönteni mi legyen a program délután, szóval elindultunk a Tel Aviv-i kikötőbe sétálni.
      Az idő vegyesen napos/esős volt jó nagy hullámokkal, és jóval kevesebb hajóval, de szuper sétaútvonal van a parton szóval sétáltunk egy nagyot, közben ettünk óriáscukrosfánkot, meg egy új francia pékségben csodadesszerteket (óriásmacaron málnávan meg vaniliakrémmel, illetve valami mogyorócsodával töltött bagel).

Séta után vissza a kocsiba és megtapasztalhattuk milyen a dugó Tel Avivban. Hát valami csodálatos dolog, főleg hogy jó balkáni módon a sávok csak azért vannak az úton hogy megfeleljenek az előírásoknak, mert az biztos hogy nem a kocsikat választja el, ugyanis mindenki keresztbe kasba közlekedik, és a sávelválasztó felett tarja a kocsi közepét. Még jó hogy nem én vezettem, mert egy párszor biztosan jókat káromkodtam volna ráfeküdve a dudára.

Mivel ebéd nem volt, most nekiállunk falafelt sütni itthon, aztán megprobáljuk lerakni a srácokat.

Mára állatos inváziós sztori nincs, de azért annyit megjegyzek, hogy teljesen kivagyok attól, hogy míg otthon évekig próbálok egy-egy szál leandert életben tartani (általában kevesebb sikerrel, mert télen elfelejtem locsolni és meghal), itt gyomnövénykènt terjed, virágzik, és nagyjából annyi szerepet szánnak neki hogy válassza el egymástól az autópálya két oldalát, vagy legyen belőle kerítés. Na mindegy....

Last Port

July 28, 2023 in Israel ⋅ 🌙 28 °C

Bevor es zu Bett geht, gibt es noch einen Verdauungsspaziergang und so wandern wir Richtung Port of Tel Aviv. Trotz Sabbat ist hier ganz schön was los und die Musik dröhnt aus den Hallen. Dabei erinnert der Hafen von Tel Aviv stark an alte Hafenviertel mit Lagerhallen. Nur sind hier weniger Frachtgüter gelagert als Clubs und teilweise teure Läden.
      Zudem ist auch direkt am Markt ein kleiner Jahrmarkt aufgebaut, der allerdings mittlerweile im Feierabend ist.

Iẕtadion HaMakkabiya, Iztadion HaMakkabiya, Iẕtadion HaMaccabi