Italy
Casastrada

Boccioletto due

September 17, 2019 in Italy ⋅ 🌙 20 °C

Szóval fedezzük fel a kúriánkat túrát csináltunk. Először is köpeny fel, irány a kinti medence. A víz ugyan jéghideg, ami a szeptemberi estében nem tart magában sokáig, de a látvány a medencéből valami csodás. Körben dombok, egyiken teljesen felújított kúria, másikon elhagyatott romtanya a maga bájával, lent a szőlősorok, távolban dombok dombok hátán. Mindez úgy hogy könyökölsz a medence szélén és forgatni se nagyon kell a fejed.
      De az idő már nem olyan forró, fedezzük fel a wellness részleget. Gyors körbenézés, jakuzzi megvan, jussunk be. Persze az is úgy van beépítve hogy 2 oldalt az ablakon àt látod a tájat. Mellette gőzkamra és szauna, meg külön szobában masszázs lehetőség ( ezzel nem éltünk, de a gőz majd rohanás utána a hideg kinti medencébe aztán vissza a jakuzziba Brúnóval megvolt). A legcukibb az egészben, hogy a wellness részlegen, meg a bár előtti részen 5 után kipakolnak egy rakat édes sütit, szőlőt, mogyorót, meg teákat hogy a jónép kibírja vacsoráig amiből bàrki csipegethet.
      A gyors wellness után rohanás felöltözni mert vizesen hideg van de előtte a bárban sör/fanta/aperol hármas lerendel. Nem olcsó, de nyaralunk vagy mi. És irány az udvari kiülős szürcsölgetni.
      Persze meg is éheztünk így leültünk vacsorázni a teraszon. Nem 100 féle kaja, hanem néhány helyi specialitás az A'la Carte de találtunk magunknak valót (sajnos San Miniato egyetlen híressége a fehér szarvasgomba, amit nem nagyon eszünk, főleg én mert nem bírja a gyomrom, de anélkül is volt mit enni). Sült csirkecomb sült krumplival a gyereknek (a comb az kb a csirke fél oldalával együtt), toscan hamburger zsuzsinak ( sajttal sütve, salátával, buci nélkül-ez a spec, de nagyon rendben van) és mentás-rukkolás-pestos gnocchi nekem. Le akartam fotózni mikor kihozták de annyira jól nézett ki minden hogy mire észbe kaptam csak falatok vannak a képen. Utána egy panna cotta, sör, olasz espresso, és már kész is az esti progi.
      Még egy kis barchoba az udvaron, holdnézés és fotó, aztán irány a lakosztály...

Casastrada, Q18486662