Italy
Cervia

Here you’ll find travel reports about Cervia. Discover travel destinations in Italy of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Milano Marittima: All inclusive

August 9, 2017 in Italy

Abychom si moře ještě užili, zůstali jsme na dva dny ve městě Milano Marittima. Říkali jsme si, ať to stojí za to a vybrali jsme si proto 4* hotel. 😄 No… Ty 4* jsou v tomto případě opravdu trochu moc. 🙊 Navíc je hotel plný turistů, kteří tu tráví svoji all inclusive dovolenou, takže to vypadá tak, že Jirka dnes na snídani čekal ve frontě s dětmi na palačinky, které už na něj nezbyly. 😈 Navíc číšník vypadal jako Louis de Funès, když nám na celou jídelnu vysvětloval, že je vlastně skoro všechno bez lepku včetně toho celozrnného chleba (to určitě 🤣).Read more

Republika San Marino

August 9, 2017 in Italy

San Marino má krásné historické centrum, které je bohužel na 657 m vysoké skále. 😄 Evidentně se jedná o populární výletní destinaci Italů, takže nás opět čekal oříšek v podobě parkování. Nakonec jsme auto nechali na parkovišti 10 (mají jich 12) a dali se na výšlap. Teploty tu zatím moc neklesají, takže opět výstup ve 40 stupních (začínáme si už ale pomalu zvykat 😄). Historické centrum je moc pěkné, ale je tam hodně turistů. Cestou zpět k autu jsme objevili systém výtahů, takže kdybyste se sem někdy chystali, určitě je využijte. Odvezou vás z parkoviště nahoru k historickému centru. 😉 Mají tu i lanovku (u parkoviště 11), ale tam bylo bohužel plno a v okolí není parkování možné. Zároveň pozor na volání a datový roaming, může vás to tu přijít draho (T-Mobile má San Marino v zóně 2).Read more

Nejprve bych se rád rozepsal o kvalitě místních komunikací. Ta je v pořádku. Dálnice jsou většinou pěkně široké, i když kvalitou povrchu to třeba na Rakousko nemá. Za dálnice se zde standardně platí v mýtných branách, kdy při nájezdu na dálnici si vezmete lísteček a při sjezdu ho opět odevzdáte. Lze platit přímo člověkovi v kukani, nebo automaticky prostřednictvím platební karty. Kolony se překvapivě netvoří. Na dálnicích je maximální rychlost 130 km/h, velmi často je však snížena na 110 km/h. Na silnicích mimo město, které jsou také velmi slušné, je maximální rychlost 90 km/h a ve městech 50 km/h. Takže hodně podobný model jako u nás. Co je však hodně jiné, je rychlost v tunelech. Těch je obzvláště v Ligurii neuvěřitelné množství. V žádném případě tady nedochází k nějakému snižování rychlosti. Pokud bylo před tunelem 130, tak to platí i v tunelu. Je to fakt mazec. Kolem Janova by se dálnice dala charakterizovat jako nekonečné střídání mostů a tunelů. Sečtěte povolenou rychlost 110 km/h a opravdu velmi hustý provoz a vznikne vám neskutečně adrenalinový zážitek. Pro pamětníky PC her: trochu se mi vybavila hra Wipeout.
    A teď ta stinnější stránka. Řízení v Itálii je občas hrozné peklo. Na první pohled se zdá, že většina prvků na silnici má pro správného Itala pouze informativní charakter.
    Dlouho jsem nad tím přemýšlel a dle mého se v hlavě místních řidičů odehrává zhruba následující: Stopka? Raději šlápnu na plyn, kdyby mě chtěl někdo zastavit. Dvojitá plná? Když ten přede mnou se hrozně loudal. Omezení rychlosti? OK, nějaká značka tam byla, ale já umím stejně jenom římské číslice. Mám na něco jiný názor (velmi často), než ten přede mnou? Zatroubím na něj a on mě určitě pochopí. Co je to blinkr? Aha, to se ovládá tou páčkou pod volantem. Zkoušel jsem s ní náhodně hýbat, ale zdálo se mi, že to nemá žádný efekt. Pruhy na silnici? Proč? Klidně mohu jet středem. 😄
    Co dodat závěrem? Hlavně oči na šťopkách!!!

Cervia