Italy
Ficogrande

Here you’ll find travel reports about Ficogrande. Discover travel destinations in Italy of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Stromboli

June 13 in Italy ⋅ ☀️ 23 °C

In the late afternoon we went up to Stromboli passing by the west coast to see the lava and mini eruptions before anchoring to the north to wait for nightfall. We headed back to the west coast about 10 and saw some more eruptions and lava flows. We tried photos but they didn’t work sorry

Stromboli - vulcano teraphy

July 5, 2016 in Italy ⋅ 🌙 25 °C

A hajos kirandulas utolso celallomasa es egyben fenypontja a Stromboli volt. Ez Europa jelenleg egyetlen a mai napig aktivan mukodo vulkanja. Annyira kiszamithatoan mukodik hogy turakat es kirandulasokat szerveznek ide az esti lavakilovellesek megtekintesere. Mar amikot kozelitettuk lehetetz latni, hogy fust szall a kraterbol ami egyre erosebben kezdett gomolyogni a delutan folyaman. A Strombolin haromszaz kornyeki allando lakos van, ugyhogy Sanyi meg is kerdezte, hogy az Allianz biztosit-e lakasokat mukodo vulkanon 😃😂. Itt volt 3 ora szabadido, amit mi strandolassal es Dr. Sandor altal kifejlesztett vulcano teraphy-val toltottunk, annyit nevettem neki. Napoztunk es egyszer csak elkezdett ram es magara vulkanikus kavicsokat pakolni, hogy ezek gyogyitanak. Koldokbe, szemre, hatra es fej ala is ment a kavicsbol, mindegyik mas-mas meretu, gondosan valogatva. A szemekre valo ko eseten 1 ora 1 dioptria javulast eredmenyez uh meg 2,5-3 ora es elfelejthetem a kontaktlencset. El is hoztuk a koveket, hogy folytatni lehessen a vulcano teraphyt otthon. 😊 majd a strandolas utan ujabb embereket szedett fel a hajo, akik persze mar megint kol elfoglaltak a tetot, nem is ertem hol talalta ezeket, de szerencsere lent jo helyunk lett ahonnan latni lehetett a Strombolit rendesen. Atmentunk a sziget masik oldalara ahonnan a krater is nyitottabb volt, illetve alatta volt egy mindentol mentes resze ahol a lava folyhat le egy-egy nagyobb kitores utan, a nyomokat is latni lehetett. Itt vartunk mar megjelentek feny pontok a hatalmas fustfelhoben ami egyre eroteljesebb volt. Mi mar azt hittuk, hogy azok is kisebb kilovellesek es a fusttol nem latni jobban plusz a hajonk is mintha elindult volna a visszafele tarto iranyba es mondtam Sanyinak, hogy legalabb ezt is lattuk, erre hirtelen nagy lavakitores ahogy a komyvben meg van irva, nagyon szep volt a sotetben a vorosen izzo lava.Read more

Ficogrande