Italy
Fontana del Nettuno

21 travelers at this place

Piazza della Signoria

August 16, 2019 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Palazzo Vecchio, eines der Wahrzeichen der Stadt; Ponte Vecchio mit seinen Brückenläden; Neptunstatue/ il biancone; die Nachbildung von Michaelangelo's David und vieles mehr rund um den Platz (auf dem Ezio's Familie exekutiert wurde) zu finden. 😊

Uffizi Gallery

September 17, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 19 °C

Upp tidigt och till Uffizi Gallery. Hade förköpt biljetter så det gick smidigt in. Fin byggnad och en otrolig massa fin och känd konst.
    Vi såg verk av Giotti, Piero della Francesca, Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci mfl. Mest känt var helt klart Botticellis Birth of Venus. Riktigt intressant besök!
    Åt lunch på caféet på takterrassen, med utsikt mot Duomo och Palazzo Vecchio.

Firenze folyt.köv.

March 20, 2018 in Italy ⋅ ⛅ 9 °C

Innen mindenféle elvárás nélkül indultunk tovább az időszűke miatt, míg el nem értünk egy cifrangos épülethez, mire kiböktem, hogy ez olyan, mint egy templom pizsomában! 😊 Na persze ez volt a dóm! 😂🤣😃😄😅 Amiről annyit tudtam meg, hogy gótikus stílusban épült, és a világ 4. legnagyobb temploma. Ennél nagyobb már csak a sor volt a bejáratnál 🤤 Szóval jól megnéztük KÍVÜLRŐL! 😉 (A Szent János keresztelőkápolnával egyetemben, ami azért izgis, mert Dantét is itt keresztelték meg!)

Ekkor már épp elég éhesek voltunk, így becéloztuk a piacot. Némileg hátráltatták a dolgot a bőrárusok, mert persze jól meg kellett néznem mindent... 2x-3x 😄 Ki is lőttem egy türkiz pénztárcát, de nagyon agyalni sem volt alkalmam, mert Viktor rögtön alkudozni kezdett rá. Csak azt láttam, hogy fő az árus feje, ingatja nagyon, de csak rááll arra, hogy 30 € helyett 20-ért adja... és ezek után 100assal fizettünk... 😂🤣😃😄 Épphogy nem küldött el a jó édes anyukánkba minket! 😃

Piazza della Signoria

June 6, 2015 in Italy ⋅ ☀️ 33 °C

Bevor wir in den Palazzo Vecchio sind haben wir uns noch ein Eis gegönnt und ich habe ein paar Fotos vom Palazzo gemacht.

Die Piazza della Signoria in Florenz ist einer der großen zentralen Plätze der Stadt und zugleich einer der berühmtesten Plätze Italiens. Zur Zeit der Republik war sie mit dem Palazzo Vecchio das politische und soziale Zentrum der Stadt. Namensgebend für den Platz war die Signoria, die republikanische Regierung der Stadt.Read more

Fontana del Nettuno

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android