Italy
Laguna di Lusenzo

11. den: Torre Canne - Chioggia

August 3, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Ranne balenie prebehlo kupodivu hladko a po ranajkach sme sa rozlucili s morom, arealom aj s Melaniou a Angelom. A este sme sa dozvedeli, ze Melania je tehotna:) Gratulujeme a drzime palce. Cesta do Chioggia prebehla v poriadku, zvladli sme s jednou zastavkou na obcerstvenie. Vcelku to odsypalo, az na poslednych 60km, ktore zabrali 1,5 hodiny. Po rychlom ubytovani sme hladni a nazhaveni rovno plni ocakavania vyrazili do “nasho” podniku z minuleho roku, do Lady Tartar. Prve prekvapenie nas cakalo, ked sme zistili, ze podnik sa uz vola Lady Marina. Druhe prekvapenie bolo, ze sme v podniku boli sami (a to sme sa bali, ze nebude miesto a len si spravime rezervaciu na dalsi den). Tretie prekvapenie bolo, ked nemali vino, ktore sme si vybrali. No a stvrte … z obrovskeho mnozstva famoznych tatarakov ostalo vo vybere 6!!! Ziadna moznost zvolit si plemeno pre hovadzi tatarak, len zakladne vybery losos, tuniak, mečúň, hovadzi (klasicky, stredozemny a hluzovkovy). Hned sme sa pytali, co sa stalo a vraj zmenili koncept restauracie, pribudlo kopec klasickych primorskych jedal … ale tataraky vraj ostali (rozumej tych 6). Po prvotnom sklamani sme si objednali lososovy (pani M) a klasicky hovadzi (ja). Vino sme z opatrnosti uz dali iba po pohari. No a sklamanie pokracovalo, tatarak bol priemerny, hned bolo jasne, ze suroviny nie su take, ake boli vlani a ani prevedenie veru nebolo to prave orechove. Proste obrovske sklamanie. Tesili sme sa dlhu dobu na zopakovanie gastronomickeho zazitku, ale zazili sme velke sklamanie. Aspon to rozlievane vino bolo vyborne. Tak sme uz nedali ani dezert, smutni sme zaplatili, vyjadrili im nase sklamanie a nazor na zmenu konceptu a isli sme prec. Dali sme prechadzku do stareho centra Chioggia a dosli sme az k nasej overenej pizzerii Vigo … a aby sme si napravili dojem, dali sme si aspon jednu bruschettu crudo s cervenym capovanym pivkom. No a ta nesklamala, drzi kvalitu, nastastie. Cestou spat na hotel sme sa este stavili na Cuba Libre v prijemnom podniku (tiez znamom z minuleho roku) Tommy’s Bar a este si overili obsadenost podniku Lady Marina po zmene konceptu z Lady Tartar - posudte sami podla foto. Potom uz len unaveni po celom dni prosecco na izbe - samozrejme z nasich Valdobbiadene zasob, tentokrat brut z vinarstva Gemin Inak dnes tu vsade hlasia vystrahy pred zajtrajsou supercelou v tejto oblasti, tak sme zvedavi, ci vobec vyuzijeme lezadla a slnecnik na plazi. Len aby neboli zase krupy. Drzte palce, dobru noc.Read more

Laguna di Lusenzo