Italy
Piazza Salotto

2. den: Valdobbiadene - Pescara

July 25, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 29 °C

Dnesne rano zacalo opat burkou. Po nej hned kontrola auta. Este sice cele mokre, ale nastastie vyzera po krupovej smrsti OK. Ranna hygiena, balenie a podla odporucania nasej prenajimatelky sa ide na talianske ranajky do Pasticcerie Alla Villa dei Cedri (sladke vecicky, pizza kolacik a “caj”). Rychla prechadzka do centra v miernom dazdi a utek do auta pred zacinajucou burkou. Ako teaser pridavam aj jedny dvere - ostatne uz klasicky na OneDrive pani M 😁 Dalsi plan je jasny … najstarsie vinarstvo a jednotka vo Valdobbiadene - Ruggeri. Pani M ostava pre silny dazd v aute, ja absolvujem rychly vyklad a vyskladavam ochutnavkovu vzorku 12 proseciek. Po tomto dazdovom ulovku este najazd na vinarstvo Gemin a dalsia vzorka 12 proseciek ;) Pre silny dazd a polohu na opacnom konci Valdobbiadene s tazkym srdcom vypustame dohodnute vinarstvo zo vcerajsieho vecera Famiglia Scotta (dohodnutych sme mali tiez vyber ich 12 proseciek) … snad nam odpustia a nahradime si to pri dalsej navsteve Valdobbiadene. Nasleduje teda uz presun do nasej nasledujucej destinacie, a to do Pescary. Konecne smerujeme coraz viac za slnecnym pocasim. Opat sme to cele dali iba s jednou zastavkou na obcesrtvenie a tankovanie. Po obcerstveni sme nasli auto zablokovane dodavkou, ktora zastali pri nas tak vtipne, ze ja ako sofer som nijako nemohol nastupit (a cez dvere spolujazdca som nechcel, aby pani M neulovila dalsie video podobne minulorocnym manevrom v garazi v Chioggia). Pri cakani na osadku dodavky sme si s tazkym srdcom vsimli, ze nas po dazdi uschnuty milasek uz nevyzera OK, ako sa to javilo rano, ale ze je po krupovej smrsti poznaceny a cely doranany :( Ja som mal pochopitelne hned po nalade, nepotesil ma ani navrat osadky dodavky a ani to, ze som sa na nich vyventiloval. A tak sme uz iba smutne nahlasili do poistovne poistnu udalost, natankovali a pokracovali v ceste na Pescaru, pocas ktorej som sa ja snazil zmierit s tym, ze nase auticko uz bude navzdy poznacene apokalypsou z Valdobbiadene. Nakoniec sme stastlivo dorazili do ciela, apartman je krasny, len parkovanie mame 10 minut chodze od neho, takze sme len narychlo zobrali kufre a zopar hygienickych veci a zvysok nakladu ostal v aute. Tak snad vsetko zdarne zajtra najdeme, ako sme zanechali. Po drobnej hygiene smerujeme rovno k moru, kde sa ja po roku ihned hadzem do vln. Voda tepla, vlny riadne, prekvapujuco silny unasavy prud. Po plavani (ktore pani M ani necvakla) sup na veceru. Cestou si este pani M zapreludovala na Fontane interattiva “Big Piano”. V prvej vyhliadnutej restike uz bolo plno a tak sme zapadli do dalsej s nazvom Brancaleo. Dali sme spolu velky tanier predjedla (syry, salamky, prosciutto, oriesky, med), pani M gnocchi so sparglou a slaninkou a ja lososovy tataracik. K tomu gin tonic a pivecko. Ja som to este cestou do apartmanu prelozil zmrzkou cokolada - mango (famooozna, lepsia ako Arthur!!!). Unaveni z celeho dna a zmesy tak negativnych ako aj pozitivnych zazitkov padame rovno do postele. Zajtra nas uz caka presun do cielovej destinacie v Apulii. Dobru noc!Read more

Piazza Salotto