Italy

Top 10 Travel Destinations San Michele al Tagliamento
Show all

Auschecken

April 30, 2022 in Italy ⋅ ☁️ 16 °C

Um 8 Uhr muss die Kabine geräumt sein .
      Um 7:45 Uhr bin ich im Restaurant und genieße mein letztes Frühstück, direkt im Bug des Bootes am Fenster und danach empfange ich meinen Koffer und übernehme das Wohnmobil und fahre langsam Richtung Heimat . Dann schließe ich mich kurzfristig einen Zwischenstopp am Gardasee einzulegen.Read more

Fahrradtour und Strand

April 5, 2023 in Italy

Schön ausgeschlafen,gemütliches Frühstück. Heute geht es mit dem Fahrrad los. Anfangs eine ewig lange,kerzengerade Straße bis ans Meer. Fahrrad parken und zu Fuß an den tollen Strand bis zur Punta San Marco. Dort stehen zwei Casoni die,leider nur im Sommer, bewirtschaftet sind. Herrliche Natur. Durch die Kiefernwälder zurück zum Fahrrad. Mache eine Rundtpur durch ein Vogelschutzgebiet mit Beobachtungsturm. Nur leider nicht allzuviel los. Nur ein Schwan dümpelt übers Wasser. Vesper gibt es in der Sonne am Strand . Noch ein bisschen Sonne tanken, bevor es wieder zurück zum Wohnmobil geht. Dort gibt es einen Kaffee. Stanly gesellt sich auch mit in die Sonne auf den Liegestuhl. Lesen,faulenzen, Abendbrot. Dann noch ein schöner Sparziergang mit dem Kater. Ein herrlicher Tag mit Traumwetter. Alles richtig gemacht👍Read more

Bibione

July 20, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 31 °C

Nach einer Extraschleife in Caorle (superschönes Dörfchen am Meer, jedoch nur Deutsche🙉) und ein paar Umwegen durchs Landesinnere, habe ichs heute doch noch nach Bibione geschafft. Der Hotelchef fand dann mein Velo sooo toll, dass er es gleich höchst persönlich in der Hotelküche eingeschlossen hat - sicher ist sicher.😅Read more

Italy

July 19, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 32 °C

Unsere Weiterreise beginnt in Aarau, einer schönen Stadt der Schweiz. Mit unserem Elektroauto machen wir uns auf den Weg nach Desenzano am Gardasee. Die Fahrt führt uns durch malerische Landschaften der Schweizer Alpen und vorbei am Comer See. Nach einigen Stunden erreichen wir Desenzano, wo wir den Abend entspannt am Seeufer ausklingen lassen.

Am nächsten Tag fahren wir weiter nach Verona, um die historische Stadt zu erkunden. Wir besuchen die Arena di Verona und schlendern durch die charmante Altstadt. Nach unserer Entdeckungstour setzen wir unsere Reise fort und erreichen Bibione, wo wir drei entspannte Tage am Strand genießen.

In Bibione lassen wir die Seele baumeln und genießen die Sonne und das Meer. Die Strandpromenade lädt zum Spazieren ein, und wir erkunden die lokalen Geschäfte und Restaurants. Die Zeit verfliegt, und wir lassen uns von der entspannten Atmosphäre verwöhnen.

©GPT

Hajókázás és bringatúra

August 11, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 27 °C

Hiába aludt el mindenki időben este, ma reggel is sikerült elég későn felkelni a csapatnak. Annyi előnye volt, hogy nyaraláskor hajnalnak számító 8 órakor sikerült még úgy elmennem futni hogy mindenki aludt.

Gyorsan el is döntöttem, hogy futás közben megnézem van e rövidebb út a tengerpartra, mint a napról napra csökkenő hosszúságú már ismert útvonal. Ennek a legegyszerűbb módja, ha elindulsz futni olyan irányba ahová bringával eszedbe se jutna (főleg mögötted egy gyerekkel egy kutyaszállító utánfutóva) és próbálsz toronyiránt eljutni egy pontra ahol már jártál bringával is. Aztán ha megvan ez a kapcsolódási pont, megjegyzed hány km volt oda az út, és visszamész az eredeti ismert útvonalon. Ha a vége több mint a fordulópont duplája, akkor megtaláltad.
      Na sikerült is megtalálni az új útvonalat, amivel kemény 600 m-t lehet spórolni, de mivel nem bringaút, időben több, szóval marad az eredeti.

De vissza a reggelhez... Reggeli után úgy döntöttünk rákérdezünk a recepción reklámozott "Rent a boat without license" témára, és kiderítjük, hogy mit és mikor lehet hajó jogcímen kibérelni vizijártassági nélkül ( ráadásul úgy hogy még életemben nem vezettem hajót).
      Szokás szerint a recepción hosszú sor állt, mert a max. 2 fős személyzet ultraextrahatékonyan dolgozik, szóval inkább előre tolakodtam hogy megkérdezzem ma van e szabad hajó, vagy ráérek délután is a részleteket firtatni. Egy kapitány úrtól megtudtam, hogy elég sokan gondoltak ugyanerre, szóval vagy azonnal viszek egy hajót 2 órára, vagy holnap délután 3 előtt esélytelen. Én persze rávágtam hogy akkor visszük, és mivel a hivatalos sorban voltak még vagy 2en, tudtam hogy van legalább 20 percünk hogy idehozzuk legalább a pénztárcát a deposit miatt. (A hajó bérlés 2 óràra 45 EUR, a deposit 100). Szóval Zsuzsi bringára pattant, hozta a pénzt én meg vártam a soromat, ami persze most döntött úgy, hogy gyorsabban halad mint Zsu a bringával...
      De végül csak összeért minden, bár nem volt nálunk se víz se fürdőruha.
      Semmi gond, kijelentettem, hogy van 5 perc továbbképzés, aztán eléggé kapitányra képzem magam ahhoz hogy pikk-pakk kikötünk a háznál, és belépünk mindenért ami kell... És no lám csak, 5 perc alatt megtudtam melyik az előre, a hátra, meg hogy a jobb és bal a hajón 3 másodperc után jobb és bal, szóval lehet menni világgá. A tengerészcsomót ellestem, a többi gyerekjáték...

Sikerült is, mindenki hajókázott, mindenki volt kapitányhelyettes, és 2 óràt utazgattunk a folyón meg a mellékágban, amivel Brúnó 4 napos visszatérő témáját tudtuk helyretenni. Sőt a srácok még a folyóba is megmártóztak egy kicsit. És jó volt...

Ha már itt maradtunk, akkor használjuk ki a benti medence előnyeit, szóval a délután el is telt a napon.
      Kis délutáni pihenő, és eljött az én időm. Úgy döntöttünk, hogy ma este bringával megyünk be Lignano-ba, ami azt jelenti, hogy lehet sört inni vacsi alatt 😀 (Bár elég nagy morzsaparty volt 5kor itthon a megmaradt, felhalmozott kajákból)

Felpakoltunk és irány valami új útvonal amit még nem ismerünk, és irány Lignano tengerparti sétánya.

Így bringával tök jó kis partszakaszokat meg útvonalakat találtunk, szóval a 11 km, 2-3 megállóval úgy röppent el, hogy a fenekünkön kívül más izmunkkal észre se vettük ( Arti elfeküdt az utánfutóban szóval ő még annyit se)
      Útközben volt minden. Autós kerülgetős szakasz, 80-s évekből ottmaradt wc-torony ( olyan mint egy víztorony, csak alul wc, felül öltözők, és persze azóta nuku változás), spontán strandra menetel, cédruserdő, meg zenebona.
      A végére már Zsuzsival nagyon ittunk volna valamit, szóval az első bárban megálltunk egy szendvics vacsira, aperolra, sörre, fagyira meg mindenre is.
      Aztán irány haza, sötétben a parton végig...

22 km-t sikerült így a fenekünkbe tekerni, ami után igazán jól esett egy hideg fröccs itthon, hisz a srácok a cukortól még úgyis pörögnek.
      Gyors check-in a nagyiknál, hogy mindenki él, és kisebb-NAGYOBB vita után irány az ágy (a fiúknak legalábbis tuti.)

Holnap viszont màr nem bírok még egy napozós/strandolós bulit, irány Grado kocsival, aztán majd ott nézünk strandot, ha már láttunk mindent ( is)

Marktrunde und Fahrradtour

August 29, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 24 °C

Heute war großer Wochenmarkt in Bibione, vom Elektroschrott über Strandutensilien und Spielzeug, Bekleidung und Taschen jeder Qualität bis hin zu sehr vielen regionalen Spezialitäten gab es so ziemlich alles zu kaufen. Ohne großen Plan sind wir hin, mit einem gefüllten Korb zurück - der Essensplan hat sich quasi beim Schlendern ergeben und so gab es zum Mittag frische Tagiatelle mit Gemüse und Meeresfrüchten! Danach ging es auf ein Viererfahrrad, mit welchem wir eine große Runde um die Stadt machten. Auf der Strandpromenade gab es zur Freude von Karl auch noch genug riesige Pfützen zu durchqueren! Lena saß die ganze Zeit vorn im Sitz und hat sich alles angeschaut, als ob sie sonst nichts anderes macht 😄
      Nach der großen Runde noch ein Eis und Spaziergang, von wo wir den herannahenden nächsten Sturm von der Adria sahen. Also ab auf die Terrasse und zum Abendessen Brot, Salami, Mozzarella und Tomaten vom Markt genießen.

Marina Azzurra Resort- Lakóház a folyón

August 7, 2022 in Italy ⋅ ⛅ 32 °C

Először is, lehet csak nekem új, de fontos információ kávébarátoknak: hiába ébredsz fél 6-kor, és vársz 7-ig hogy elmenj egy kávéért Pesten vasárnap a kutya se nyit ki 9 előtt szóval a reggeli kávénak lőttek...volna, ha Katának nincs még otthon 1 tartalék kapszulája 😀

Na szóval: Szendvicsek 4 főre, rágcsi, üccsi, öcsi bekészítve, 2 tablet,telefonok feltöltve, indulásra készen a csapat fél 9-re. Hajrá 640 km, irány Olaszország.
      Szerencsére vasárnap nem csak a kávézók nem akarnak korán kelni, az emberek se, főleg hogy a Balaton felé ugyse megy senki csak vissza, szóval Ljubljana-ig tűrhető a forgalom, és utána is csak erős, de nem vészes. Így aztán 3 megállóval, (plusz egy útmenti gyorspisivel) kerek 7 óra múlva már a recepciónál várjuk az instrukciókat. Közben a fiúk rohangálnak, hogy "képzeld apa, van olyan hajó is amin laknak..." bejött a csel, nem tudják hogy ők is olyanon fognak lakni.

Pár infó a helyről: ránézésre egy kb 3 hektáros terület, saját sportpályákkal (foci, kosár, tenisz, játszótér), egy méretes medencével, kb 100 méterenként grillező meg kiülő padokkal, egy mozgó étteremhajóval, és vagy 150 lakóhajóval. Van ami parton, van ami a kikötőben, és mint a miénk is, van ami az élő folyón.

A lakóhajók 2 szintesek. A bejárati szinten (vagy szó szerint a vízszinten 😃) kis nappali, 2 háló gardrobe-bal, zuhanyzó/wc, és kis közlekedőtér. Az emeleten pedig egy konyha/étkező, és egy méretes napozóterasz. A felszereltség kifogástalan, konyha full berendezett, mindenhol klíma, minden szép, és azt a hangot csalja ki a gyerekből (is) hogy úúúúazttttaaaaaamiiiieeeeezzzzzzz???? Szóval tetszik.
      Gyorsan lepakoltunk, ettünk egy kis jófajta gyorslevest tésztával hogy ne csak szendvics legyen a gyerekekben és irány az itteni medence ami szintén teljesen korrekt.
      Aztán mikor már lilult meg kékült a gyerekek szája a hidegvízben jött az apáék csele, hogy nézzük meg a bárt a hajó tetején, mert hát 5-től 7ig Happy Hour van, és a félárú koktélt apa nem adja csak úgy oda egy medencéért.
      Reggelit kértünk a szálláshoz, viszont vacsorához mint kiderült érdemes lett volna előre szólni ha akarunk itt a hajón enni mert fullon vannak.
      Nem baj van még egy kis hozott hidegkaja, megfelelő tálalással még eladható a srácoknak.
      Gyors únópizsamaparty, és már fekszünk is aludni, mert hosszú volt a nap.... gondoltam én mert ezek még 3/4 11kor is azon pörögnek, hogy egy hajón alszunk. De szerencsére csak mozog egy kicsit a hajó, szóval elringatta a családot.

Holnap biciklit bérelünk ( 16EUR egy hétre ami viccel mert 3 hete kiskörén, 5 óráért fizettem majdnem ennyit) és letekerünk a strandra.

Eddig ami hátrány: folyóparton itt is van szúnyog.... de legalább olaszul szívja a vérem. Mio baccio

Rad / Strand / Stadt

September 4, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 27 °C

Entspannt haben wir die morgendliche Stunde für eine letzte Radtour um und durch Bibione genutzt. Danach den ganzen Tag am Strand mit Buddeln, Eis essen und Wellenreiten verbracht. Mit Karl habe ich einen "großen See mit Burgen am Flusseingang" gebaut, auch um Lena dort planschen lassen zu können - das Meer war heute wesentlich wellenreicher als zuvor! Mit dem kleinen Boot über diese zu schippern hat beiden großen Spaß gemacht.
      In der Wohnung gab es zur Stärkung bunte Pasta mit Meeresfrüchten, bevor wir noch eine Runde in den Pool gesprungen sind. Am Abend noch einen Eisbecher und Spaziergang auf dem Boulevard zur Fontäne mit anschließender Runde im gestern entdeckten DuneBuggy für Karl.

Vihar utáni csend nap & vizibiztosítás

August 9, 2022 in Italy ⋅ ⛅ 24 °C

Tegnap éjszaka egy kellemes szélvihar és eső következtében az amúgy sem hosszú éjszaka a késői fekvés miatt még tovább rövidült. Hajnalban mi felnőttek legalábbis felébredtünk a hajó erős mozgása és a zajok miatt ( persze a fiúk észre sem vették). Zsuzsi persze vissza tudott aludni, így nekem nem maradt más mint megmérni körbe a Resort területét. Persze futva😀.
      7-kor egy kávé, aztán irány a sétány körbe. 1 kör 2
      ,5 km, szóval a 6 km hamar összejött és épp akkor jött ki Artúr kapitány a hajó teraszára kormányozni a kikötött házat (ja igen, mert a teraszon kormány is van) amikor hazaértem. Persze reggelizni megint fél 10 után mentünk, de most több féle kaja maradt szóval jól belakmároztunk majd megkérdeztük a recepción hogy elkészült e újra a bringám. Olaszok, szóval természetesen nem.... Na mindegy, akkor legalább maradunk a belső strandon a medencénél és pihenünk egy fél napot.

A vízben hamar lilultak a szájak és kocogtak a fogak de az akarat erősebb volt, szóval végül olyan gumimatraclovaglási verseny lett belőle hogy csak na.

Arra mindenképp tökéletes volt, hogy Artúr még inkább vízbiztosra ugrálta magát, (innen a vizibiztosítás napi jelző) és a hideg víz miatt mi is tudtunk olvasgatni a parton kicsit.

Ebéd a lakóhajónkon a Lidlben vásárolt sonkás tortelliniből (persze 3kor) , aztán csendes pihenő a szobában, kicsit pótolva az esti elmaradásokat alvásból.

Mivel tegnap este Lignano Sabbiadoro közelebbi belvárosát néztük meg, este úgy döntöttünk megnézzük a másik oldalt is, ott a nagy kikötő meg van valami templom is. Mivel nyaralunk, kb akkor indultunk neki amikor otthon már általában hazafele tartunk, szóval a naplemente épp a kikötő végén ért minket.
      Mondanom se kell, a templom nem a román kori alapokra épült neogótikus bélletes (ha anyukám olvassa akkor természetesen bérletes, mert szerintem annak van értelme) kapus történelmi helyszín hanem egy kb 15 éves betoncsoda, de legalább volt egy nála sokkal öregebb lovacskás vurstli a tövében, amire fel is pattantunk amikor megláttuk hogy csak 2 EUR/gyerek. A debreceni vidámparkban is többet elkérnek egy 2 percea körért, szóval hajrá.
      Amúgy a sétáló utca hangulata sokkal jobb volt mint a tegnapi, a kikötőben sok szép jacht, szóval élvezték. A fiúk el is döntötték hogy veszünk egy 8 személyes ultramodern hajót, ahonnan majd a cicákat meg kutyákat a tenger fölé tartjuk ha pisilniük kell (by Arti).

Remélem hamarosan valamelyik fog annyit keresni hogy meg is veszi nekünk ajándékba... 😀

Visszafelé vacsi a forgatagban ( Ristorante O Sole Mio) ahol végre nem a kiégett pincérek voltak a személyzetben hanem igazi olaszos vendégszeretet és gyors kiszolgálás volt végig.
      Itthon még egy gyors pizsiparty Herry Potteres Doble-val, aztán 11kor már irány az ágy 😀

A szél megint erősödik, de Zsu vett magának füldugót, én meg ugyis akarok futni reggel egy nagyobbat 😀

Shopping und Strand

September 3, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Den Vormittag haben wir genutzt um uns in der Stadt eine neue Lasagne-Form und Salatbesteck aus italienischer Keramik zu kaufen. Den Rest des Tages haben wir am Strand verbracht, wo auch wieder Tiefbau betrieben wurde. Am Abend haben wir, nach dem Essen im Rock'n'Roll-Restaurant, noch einen Spaziergang durch den Ort gemacht. Dort entdeckte Karl noch ein Fahrgeschäft im Wald! Dann haben wir die Kids ins Bett gebracht und auf dem Balkon 4 Runden Solitär gespielt, welche alle von Nini gewonnen wurden.Read more

San Michele al Tagliamento