Italy
Torre Canne

3. den: Pescara - Torre Canne

July 26, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 29 °C

Rano sme vstali, zbalili a opustili apartman. Caka nas konecne presun do nasej finalnej destinacie v Torre Canne v Puglii (alias Pulia, Apulia … vyber si verziu podla vlastneho vyberu, my sa drzime talianskej lokalnej). S kuframi valime k nasmu autu na parkovisko pri hlavnej vlakovej stanici. Cestou jeden neuspesny pokus o odlovenie siat a este nakup ranajok v miestnej Salumerii Di Muzio. Kym pani M strazila vonku kufre, ja som zvladol cely nakup vynikajuceho prosutka salamky a klobasky so stylovym panom, ktory vedel len po taliansky a predaj skombinoval s rychlokurzom talianciny ;) Bolo to super, ku kazdej polozke mi vysvetlil kolko stoji, odkial je, kto sa v danom kraji narodil (napr. Modena a Pavarotti) a samozrejme nechybala ochutnavka. Doplnil som este lokalnym pecorinom z oblasti Pescary, absolvoval kratky vysluch (odkial som, ci som v Pescare prvy raz, kam mame namierene a pod.). Kupodivu sme toto cele zvladli v taliancine, sam doteraz netusim ako, ale som na seba nalezite hrdy. A kedze vedla v pekarnicke uz mali len sladke veci, este som sa vratil po chlieb … samozrejme, bol som opraveny, ze chcem pane ;) Auto sme nasli v poriadku a vyrazili z Pescary. Uz na dialnici sme zastali na cerpacke zbastit nase ranajky (preco nemam nohu a tvarim sa, akoby mi nechutilo, sa pytajte pani M - opak je totoz pravdou) a potom uz bez zastavky az do Torre Canne. Cestou sme videli vela lokalnych poziarov, jeden uz skoro priamo na ceste, kde len mavali, ze mame spomalit a presli sme kudolom husteho dymu, kde naozaj som nevedel, ci este ideme po ceste alebo do koho naburam, ak niekto pribrzdi viac. Zvladli sme a stastlivo dorazili do nasho ciela Aurelia Sea View. Uz nas cakala pani majitelka Melania, hned nam vsetko poukazovala a rozdala kopec rad. Je to tu fakt neskutocne, raj na zemi. Nieco take sme este nezazili. Z izby rovno do zahrady a priamo do mora. Su tu len styri izby a vacsinou sme vonku sami. Vsade obcerstvenie, krasna atmosfera. Vyprahnuty som hned hasil smad jednym piveckom ;) A mame este aj nasu privatnu terasku. Dali sme prve kupanie v mori, len je velky vietor a velke vlny. Pani M hned pri vstupe do mora zo schodov to zobrala gravitacne … nastastie som ju drzal za ruku, tak sa neutopila. Vzapati kopla do kamena a ma narazeny prst na nohe (toho casu uz pekne hrajuci farbami). Veceru sme podla odporucania Melanie dali v restike Al Buco. Pani M zvladla 30 minutovu prechadzku do restiky pesi aj s narazenym prstom. Za odmenu som jej v lekarni kupil chladivy obklad a masticku - opat cisto po taliansky, ale teraz som sa neobisiel bez zabavnej pantomimy ukazujuc kopnutie nohou do kamena, bolest a farebny prst na nohe (@Martin: aktivity tento rok musime vyhrat). Vecera bola famozna, ich focaccia, predjedlo musle s chlebovou krustou a zaudeny losos. Hlavne jedlo pani M grilovanu chobotnicu a ja stejcik z tuniaka s grilovanou zeleninou. Vynikajuuucce!!! Zapili sme flaskou Primitivo 14 Doc Gioia Del Colle (ano, ano, cervene k rybe, viem, viem … ale aj tak bolo famozne). Napriek nasmu tvrdeniu, ze sme plni, nam este doniesli aspon dva kusky kolacika plneneho jablkovym kremom (ala nase jablkove pite). Prechadzku spat som ja este prelozil gelatom (ale vcerajsiemu v Pescare sa nevyrovnalo). Bolo to potrebne zvlast po tom, co nas hlboko zasiahol umelecky performance miestneho umelca v dochodkovom veku (urcite prispela aj nekvalitna aparatura). Na izbe uz len prosecko z nasich Valdobbiadene zasob a spat.Read more

6. & 7. den: Aurelia Sea View

July 30, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 30 °C

Sobota a nedela sa niesli v znameni relaxu, oddychu, rochnenia v mori, slnenia, citania, cajov, pivka, prosecka a primitivka :) Celu sobotu sme nevysli z nasho arealu, Melania opat pozvala na obed - tentokrat na zeleninovy salat s tuniakom. Vecernu Angelovu party sme vypustili (oslavoval 34), lebo pani M sa tam nechcelo. Tak sme si sami spravili super vecer na nasej privatnej terase (i ked nam bolo na druhy den vycitane, ze sme boli jedini, kto narodeninovau party odignoroval). Ale tuc-tuc v jednotnom BPM sme pocuvali az do polnoci aj my 🥹. Nedela bola v rovnakom style, Melania pozvala na obed - ale boli to lazane (pani M tvrdi, ze naj ake jedla), nastastie ja som dostal overenu Frisa verziu obeda. Jediny rozdiel bol, ze dnes vecer sme po plazi presli az do centra a dali sme grilovanu chobotnicu a cerstve smazene morske potvorky v miestnom vychytenom fast foode. Aj podla Melanie je to povinna miestna jazda a naozaj to bolo famozne. Prelozili sme pivom vo vedlajsom podniku, ale capovane (na ktore som sa tesil) Peroni bol tazky disaster - nieco tak nechutne som uz davno nepil (a to flaskove v nasom areali je vcelku pitelne talianske pivo), a to stalo 4 euri male 😥. Musel som to prelozit niecim pitelnym, tak som nastatsie v jednom miestnom podniku nasiel nejaku americku IPA a s nou v ruke sme sa potom vracali s pani M naspat po tme po plazi. Pani M vsak napriek tme dokazala hladat a hlavne nachadzat musle 😲. Potom uz len na teraske primitivko zo zasob z Locorotondo, ktore sme dnes pocas dna nacali, kedze nechceme vypit cele zasoby prosecca z Valdobbiadene, aby nieco ostalo aj na taliansky vecer po navrate domov. Primitivko vyborne, k nemu lokalne Cantuccini, krasny vecer za nami. Len aby ostalo nieco z toho primitivka … dobru noc!Read more

"Umzug" nach Ostuni

September 26, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Letztes Frühstück im Spartivento. Fahrt zum Weingut "Mocavera" mit Enttäuschung verbunden. Dann Weiterfahrt zum Weingut "Cantele", das hingegen ein grosser (Verkaufs-)Erfolg😄!
      Danach Weiterfahrt nach Ostuni, Ankunft im "ZwergenKeller - B&B", winzig aber total sauber und optimiert.
      Dann "Kulturschock"Ostuni. Sooo viele Touristen - grauenvoll. Dazu ich noch leicht kränklich - that was too much.
      Gutes Abendessen in der Taverna del Gelisia (Erinnerungen)

10. den: Relaxacny den

August 2, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 31 °C

Takze dnes posledny cely den v Aurelia Sea View, nasom docasnom domove. Cely den sme si uzili, oddychovali, taka relaxacna klasika. Opat boli aj vlny a opat prekvapila aj Melania s obedom. Dnes bol teply humus s krevetami, olivacom a chlebom. Bolo to vynikajuce, este sme prelozili pivom, vinom a cervenym melonom, ja som zaklincoval limoncellom. Podvecer sme vybehli na nakup obcerstvenia na zajtrajsi presun. A uz ked sme boli vonku, zopakovali sme si ten super lokalny fast food v La Baia a dali sme opat tanier s morskymi priserkami a k tomu zemlu s grilovanou chobotnicou a jednu s tuniakom. Bolo to vsetko vynikajuce. Nasledoval rychly nakup prosciutta a salamok, domov cestoviny, zopar dalsich drobnosti a jedno pifko Birra Moretti na vecer od smadu. Po navrate sme sa rozhodli, ze balit sa budeme az rano, aby sme si nepokazili posledny den. A tak sme si uzili este vecerne posedenie na nasej teraske, dopili sme primitivo a dali este jedno proseccko, opat z naj vinarskej jednotky Ruggeri vo Valdobbiadene, tento raz to vsak bol Extra Dry Giall’Oro. Dovolenka tu bola super, naozaj sme sa citili paradne. Vsetko bolo skvele, od lokality, ubytka, sluzieb, vyletov, jedla. Velku mieru na tom mala Melania, vdaka! Uz sa tesime na buducorocny navrat 😉 Dobru noc, zajtra sa hlasime z Chiogga, nasej minulorocnej dovolenkovej talianskej destinacie. Uz teraz nam sliny tecu po brade pri pomysleni na zajtrajsi tatarak u pani tatarakovej.
      P.S.
      Tak konecne doslo aj na tu jastericku, pani M je stastna 😆

Auf zum Meer...

October 7, 2018 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Ein sonniger Tag, der mit ausgedehntem Frühstück und einem Bad im doch recht kühlen Pool und einem kurzen Spaziergang im Umland beginnt.
      Dann ein Abstecher zum Meer bei Torre Canne und baden.
      Anschließend Sightseeingtour nach Ostoni.
      Und jetzt grillen am Trullo.

Torre Canne