Italy
Volterra

Here you’ll find travel reports about Volterra. Discover travel destinations in Italy of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Volterra, kötelező!

July 9, 2017 in Italy

Sikerült 11h-ig aludni! :) nem is értem, úgy látszik nagyon kifaradtunk a nyaralás első 3 napjába :)))
    Szóval kontinentális reggeli (csak édesség,szinte osszetapadt a szám a sok cukortol:))) után elindultunk felderíteni a környéket.

Első kiszemelt város Volterra, ahol én már egyszer voltam és annyi rémlett hogy dombtetőn hatalmas varosfal veszi körbe és nagyon szép középkori.
    Hála az égnek nem tűzött a nap így a szűk utcacskakban kifejezett jó volt a hőmérséklet.
    Megnéztük a Piazza Dei Priorit (főtér), valamint az ott helyet kapó Palazzo dei Priorit, ami Toscana legrégebbi önkormányzati székhelye és meg ma is üzemel! Megmasztuk a tornyot is ahonnan lélegzetelállító (wow:) kilátás nyílt a varosra. Aztán kiultunk egy prosecco- bruschettara, neztuk az embereket, majd ettünk egy isteni gelatot és en megleptem magam egy szuper olasz bőrcsizmaval.

Nagyon durva hogy a város már Kr. Után 200 körül letezett (akkor foglaltak el a romaiak), tiszta középkor, mindenhol zászlókkal. Ja és megnéztük a teatro romanot is, ami egy középkori színház (illetve romjai), Marci teljesen odavolt érte!

Egy tokeletes este margojara

July 13, 2017 in Italy

Mivel Mamma legnagyobb sajnalatunkra ma estere nem főzött, így kitaláltuk hogy elmegyünk vacsizni valahova a környékre. Előtte meg a lemenő nap sugarainal (egyre koltoibb vagyok:))) surlofenyben Marci csinált rólam pár képet- tényleg kezdek lassan belejonni a pozolasba:)))
    Végül Volterrat választottuk, valahogy nekünk ez lett a kedvenc, egyreszt mert egy domb tetejen valahogy uralja az egész regiot és meg az agriturismobol is erre látunk ra, nem túl kicsi, nem túl nagy, van élet, de nincsenek tömött sorokban turisták. Szóval tuti hely!
    Sétáltunk egy picit es találtunk egy nagyon hívogató cuki helyet az egyik szűk utcában közel a foterhez, ahol ráadásul állati jófejek voltak a pincérek és istenien foztek. Marci volterrai helyi specialitast, vaddiszno porkoltet evett fekete olivabogyoval, én pedig steaket kertem hatalmas salival. Mindkettő istenien volt elkeszitve. Hozza Chiantit ittunk, ami zseniális volt és desszertnek pedig Marci egy semifreddot kert (hideg narancsos bazsalikomos kicsit folyós csokis sütit - nyami!) én pedig egy újragondolt tiramisu mellett dontottem.
    Vacsi közben a foterrol odaszurodott a zene- koncert volt és egy no meg egy férfi olasz (és néhány nemzetkozi) örökzöldet énekelt, meg az O sole mio is repertoaron volt. Mondtam is Marcinak h nagyon jól megszervezte nekunk. :) vacsi után meg belehallgattunk a koncert vegebe, a Bocelli szám tette fel az "i"-re a pontot.
    Nagyon szuper este volt, ezt biztos nem fogom
    Elfelejteni és Volterra megmarad nekünk. :)

Capuccino kilatassal

July 10, 2017 in Italy

Ma elég feszes a programunk, mert egy kupacban (potom 2 óra autokazasra) van egy csomó minden amit meg szeretnénk nézni. Ráadásul a mai progik nekem is teljesen újak, egy helyen sem voltam meg a tervezettel közül, jupiiii!
    Szóval indulás reggeli nélkül (egyszer elég volt a helyi nagyon cukros nagyon édes olasz reggelibol és elelmiszerboltba meg mindig nem jutottunk el), hogy majd az első helyen beulunk. Hat Ja, jó ág elképzelés csak sehol sem volt semmi. Mentünk a kanyargós szerpentineken, én már éppen kezdek hisztis lenni (delelott Marci jobban bírja a kaja-nélküliséget), amikor az útról lekanyarodva találunk egy lélegzetelállító panoramaval rendelkező ristorante féleséget ami nyitva is van. Meg vagyunk mentve. Az indián felszolgalo ugyan közli hogy csak capuccino van, reggeli nincs, de nem baj, valamire jó lesz ez is, plusz a hely tényleg kárpótol.Read more

Volterra, Italy

April 21, 2017 in Italy

For big impact, go small. Volterra is a 'small' hill town. BUT it also packs 2800 years of constant habitation history into its hilltop walls. The etruscan spirit is still kicking on, make no mistake.

Small towns are a great way to appreciate a country's culture. It isn't too weighed down with tourists, and feels very genuine. We joined a local person leading a city walk for an even more personal perspective.Read more

May 29, 2017 in Italy

(1763 - 1828 km)
    Teuer und .... Uns hat es nicht gefallen. Keine Stimmung im Ort. Vielleicht lag es an uns. Eigentlich schon schön alt und alt und schön. Nicht unser Ding. Das Eis war gut - und teuer.

Agroturismo Santa Vittoria

October 28, 2017 in Italy

1.nap: megérkeztünk Volterra mellett lévő szállásunkra Luigi fogadójába a domb tetejére, ahonnan pazar kilátás nyílik az egész környékre, a távolban lévő Volterrára is. Még a medence is üzemel, persze a gyerekek rögtön be akartak menni, de végül lemondtak róla, mivel a nap is kezdett lemenni. Luigi mindenféle infóval ellátott minket, hogy mit érdemes a környéken megnézni.

Volterra, Olaszország

October 28, 2017 in Italy

1.nap: megérkezés után tettünk egy rövid látogatást Volterrába. Kanyargós utakon megérkeztünk egy római kori színházhoz a középkori várfal tövében, leparkoltunk és irány a városközpont. Ahogy a kapuhoz értünk, rögtön elénk tárult ez a kis gyöngyszem. Gyönyörű kis sikátorok, tornyok, egy szép park, amit eddig láttunk, de még visszatérünk, mert csak két órát tudtunk itt tölteni. Azért sikerült egy giccses naplemente fotót lőni, meg nekem egy menő piros Vespa motorral. Este 7 óra körül indult be az élet, akkor a kis borkostoló helyek már tele voltak a harsány vendégekkel, valószínűleg már nem az olasz mentalitás miatt voltak hangosak.Read more

Volterra et Monteriggioni

June 22, 2017 in Italy

Départ de la région de Pise pour la région de Sienne.
    Visite de deux petits villages médiévaux sur la route, Volterra et Monteriggioni. Super mignons et pas trop de touristes. Arrivée dans notre bel hôtel avec jolie terrasse pour manger.

September 25, 2017 in Italy

Heute ganz früh morgens haben wir die Duschen auf unserem Campingplatz ausprobiert. Ich weiß nicht, ob man das auf dem Foto vom letzten Eintrag sieht, die Duschen sind ebenfalls in kleinen Holzhäuschen eingebaut, total schön direkt auf dem Steinboden und sehr naturnah.
    Unsere netten schwäbischen Nachbarn hatten uns vorgewarnt, dass das warme Wasser recht schnell verbraucht ist bzw. man einen guten Zeitpunkt zum Duschen abpassen sollte, da die Solarzelle ja schließlich erstmal Sonne benötigt. Wir hatten jedenfalls Glück, die Sonne schien die ganze Zeit und wir hatten super heißes Wasser bis zum Schluss.

Danach haben wir uns noch eine ganze Weile mit unseren wirklich goldigen schwäbischen Nachbarn unterhalten, die uns noch ein paar Tips gaben, was wir hier noch in der Gegend anschauen könnten. Unter anderem wurde ein Naturschwefelbecken erwähnt, das wir uns morgen in aller Frühe anschauen wollten.
    Heute sollte es aber nach Volterra gehen, auch eine sehr alte Stadt, an der wir auf dem Weg zu unserem Campingplatz vorbei fuhren.

Davor wollten wir allerdings noch auschecken, damit wir morgen auch tatsächlich ganz früh weiterfahren können. Dazu mussten wir den niedlichen, älteren Mann beim Holzhacken unterbrechen und uns dann wieder mit Händen und Füßen und vorsorglich übersetzten italienischen Satzteilen verständigen. Geklappt hat's und der goldige Mann meinte beim Verabschieden noch zu uns, dass wir vorsichtig fahren sollen. Süß!

Nach Volterra haben wir ca. 1,5 Stunden gebraucht und konnten dabei nochmal die schöne Toskana betrachten. Dank Natalie's Recherche konnten wir auch dieses Mal völlig kostenlos parken und das sogar direkt an einem der Haupteingänge der Stadt, einem riesengroßen, steinernen Torbogen. Direkt danach ging es, wie immer in den Städten bisher, steilen Steintreppen hinauf. Volterra ist eine uralte Stadt mit wahnsinnig viel Geschichte. Ihre Ursprünge gehen zurück auf das 4. Jhd. vor unserer Zeitrechnung.
    In der Stadt haben wir eine unglaublich lustige und sehr herzlichen Inderin kennengelernt, während wir eine Statue betrachteten. Sie erzählte uns aus heiterem Himmel, während sie ihren Mann in die nebenliegende Kathedrale schickte, um ihre Zigarette noch in Ruhe zu rauchen, einiges bezüglich der Gebäudeepochen. Als ich nicht wusste, was die Statue darstellen soll, fragte sie lachend: "Do I have to tell you everything?" ("Muss ich dir alles erklären?"). Danach begab sie sich erstmal auf die Suche nach ihrem Mann, der irgendwie abhanden gekommen sein muss.

Außerhalb der Stadtmauern Volterra's kann man noch die Überbleibsel eines alten Theaters sehen. Und mitten in der Stadt in der ehemaligen Festung befindet sich ein Gefängnis, das tatsächlich heute noch Insassen und einen Hochsicherheitstrakt beinhaltet.

Fun fact: Volterra wird regelmäßig von Twilightfans aufgesucht, da die Stadt in einem der Bücher vorkommt. Tatsächlich wurde aber in einer anderen Stadt ganz in der Nähe für den dazugehörigen Film gedreht.

Abends zurück auf unserem Campingplatz, haben wir Rosmarin gepflückt und Natalie hat uns nach einem Dosen-Nudeleintopf noch Rosmarinkartoffeln gezaubert. Sehr, sehr lecker! M