Japan

Top 10 Travel Destinations Nichinan Shi
Show all

Wycieczka po klifach/surfing

September 1, 2023 in Japan ⋅ ☁️ 29 °C

Ania została surfować (na mnie nie było deski chlip) a ja udałem się na wycieczkę po klifach która kończyła się wizyta w świątyni zbudowanej w grocie:)

Ania edit: surfing jest fantastyczny! Najwyrazniej moje wielokrotne padanie na twarz na wake'u zostało gdzieś zanotowane, bo na surfie po kilku próbach zaczęłam stawać i faktycznie surfowac! Niesamowita zabawa, bardzo mi się podobało <3 uczyli nas trzej nauczyciele surfingu, w tym Umeno Sensei, wielokrotny mistrz. Pani Sensei ładnie mówiła po angielsku, pokazała nam podstawy, a później najczęściej pływałam z Umeno Sensei który mnie korygował i na bieżąco patrzył jak nam idzie - a jak do pływałam daleko to chwalił i się cieszył 🧡🧡🧡
      Do samej miejscówki dojezdzalismy mocno klimatycznymi, zardzewiałymi rowerami. W biegu kupiliśmy sobie z Damianem japonki za całe 9 zł (gdy zapytałam Pani czy będzie miała rozmiar 41 zrobiła śmieszna mine, bo one nie mają rozmiarów, ale proszę sobie przymierzyć xD). Na miejscu mieliśmy rozgrzewkę na piasku, naukę podstaw a potem siuuu do wody. Pierwszy raz mogłam ustawić tryb "surfing" w zegarku!

Po zakończeniu lekcji i powrocie na miejsce zbiórki dostaliśmy po napoju do wyboru - najbardziej rozchwytywany był lokalny dla Miyazaki napój "Skal" (naprawdę dobry!). Dobrze było się napić czegoś zimnego po nalykaniu się morskiej wody (która jest notabene bardzo ciepła i okropnie słona).

Obi (wan ken) Obi

May 19, 2020 in Japan ⋅ ☁️ 23 °C

Après avoir englouti nos sandwichs, on reprend le train pour aller encore plus au sud, à Obi. Le petit village ne paye pas de mine mais est charmant à souhait. Encerclé par un court d'eau, Obi se démarque de ses voisins par une multitude de bâtiments anciens plus ou moins bien conservés. La demeure d'un éminent diplomate japonais, un jardin zen, les ruines du château d'Obi... Le tout dans une forêt aux arbres gigantesques. On peut même en admirer un vieux de 430 ans, 9,3 m de diamètre !
      Dans les rues du village, on peut observer des dizaines de carpes collées-serrées dans les canaux, à l'affût d'un peu d'ombre. En se promenant, on tombe même sur un temple abandonné, en pleine forêt ! Un peu délabré mais c'est ce qui fait son charme.
      Une journée parfaite : temple, plage, île, château : que du bonheur !

Miyazaki Tag 2

September 17, 2023 in Japan ⋅ ☀️ 29 °C

Die Aussicht aus unserem Hostel war sehr schön, anscheinend ist das hier ein Surferort und die Japaner sprechen überraschend gut Englisch, obwohl die Präfektur hier die am abgelegenste ist in Kyushu. Hier könnte ich locker 3 Monate bleiben... Nach einem Spaziergang zur Insel Aoshima, fahren wir erstmal weiter in den Süden zu einem Küstenschrein und zu der einzigen Replika der Osterinsel Figuren der Welt. Auf dem Rückweg stoppen wir zum Mittag nochmal in Miyazaki und essen Tomato Ramen. Leider rennt uns die Zeit davon und wir müssen wieder zurück um das Auto abzugeben. Von Karim erfahre ich zufällig, dass Can und Anna gerade auf Japan Reise sind und in der Nähe sind, deswegen fahre ich nach Ankunft nochmal nach Kokura und treffe mich zum Abendessen mit ihnen 😁 Wieder werden wir unterwegs von Japanern angesprochen, die Leute hier sind sehr neugierig im Vergleich zu Tokyo zb 🙌Read more

Nichinan Shi, 日南