April - May 2017

Den20 Navrat strateneho syna

May 3, 2017 in Turkey ⋅ ☀️ 12 °C

Len skromne zhrniem. Rano som vratil motorku. Vyplatil som posledne ubytovanie a zacala cesta. Najprv na 1,5h z Ubudu na letisko Denpasar. Odtial 2h let do Jakarty. 3,5h cakanie v Jakarte na let do Istanbulu. Po 12h letu 3h cakanie v Istanbule na let do Viedne. Po 2,5h vo Schwechate nastup na autobusovu linku smer Autobusova Stanica Mlynske Nivy 1h. Taxik domov. No jak globetrotter. Dokopy 31hodin.Read more

Den19 Ubud, Bali

May 2, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 24 °C

Tak sa nam to uz krati. Predposledny den sme zacali neskorymi ranajkami a dalsou prechadzkou nad Ubudom cez ryzove terasove policka. Sem tam sme sa obcerstvili kokosovym orechom. Cestou domov sme nasli konecne postu a poslali pohladnicu. Po navrate domov opalovanie pri bazene. Na rozlucku sme si objednali vo vedlajsom hoteli tradicnu hodinovu balinezsku masaz celeho tela. Fakt celeho. Maserka bola taka mala, ze na mna nedociahla, tak musela vyskocit na masazny stolik. Po masazi naspet do mesta na poslednu veceru 😭.

Puspa's Warung
    D: Fish Satay (rybacie masko na spajdlach, cervena ryza, omacky)
    M: Rice Noodles (orestovane ryzove rezance s kuracim a zeleninou), Nasi Campur (typicke indonezke ochutnavky a jednohubky)

PS: Zajtra uz cestujeme domov. Ach jaj. Raz to muselo skoncit!

Den18 Ubud, Bali

May 1, 2017 in Indonesia ⋅ ☀️ 27 °C

No je to tu uplne ako z filmu "Jedz, modli sa a miluj" s Juliou Roberts. Proste krasa. Hned z rana, konkretne o 6:00, sme vyrazili na turu pomedzi domky stihnut vychod slnka nad mestom. Prekvapilo nas, ze sme neboli az tak jedinecni a stretli sme tam dost turistov. Cestou naspat do mesta sa nam podarilo na trhu a v ulickach nakupit vela korenin, produktov a suvenirov. Cize okrem vcerajsich receptov si odnasame aj potrebne ingrediencie 🙂. Na veceru sme mali dopredu vyhliadnutu restauraciu. Co cert nechcel, bez rezervacie sme sa dnu nedostali, hoci sme isli v predstihu. Smutok, ze zhynieme od hladu, ale netrval dlho. O par krokov dalej sme uz sedeli v rodinnej mini restauracii s vynikajucou kuchynou.

Nessa Warung
    D: Nasi Campur (vzorka tradicnych indonezskych chotoviek. Kari, tofu, tempeh, gadogado, omacky, cervena ryza)
    M: Soto Ayam ( ano zase sa opakujem, mali sme uz aj lepsiu, ale aj tato stala zato), Ayam Bakar ( grilovane kuracie stehno s domacou indonezskou paradajkovou omackou - mnam ⭐️)

PS: Na poslednej fotke vidite nasho nepriatela cislo jedna. Ujco odvedla nasej vilky sa rozhodol pokosit ryzove policko a zapalit. Sme jak dva udenace. Cely den nas udil.

Den17 Ubud, Bali

April 30, 2017 in Indonesia ⋅ ☀️ 28 °C

Na dnesny den nam Dominika pripravila perfektny plan. Hned rano po nas prisiel odvoz do kucharskej skoly na celodenny kurz varenia balinezskych jedal. Ako prve bola exkurzia na lokalne trhovisko, kde sme dostali vyklad o ich lokalnych koreniach, zelenine a ovocii. Potom nas vodic zaviezol na ryzove policka, kde nam vysvetlil, ake ryze pestuju a ktora je naco dobra a ze Indonezcan zje denne min 0,5kg ryze. Ako sme prisli, zoznamili sa, bez zbytocnych prestojov sme zrazu drzali noz, alebo drvili korenie. Zacali sme sprudka pripravou omacok a spracovanim dolezitych prisad. Niet divu, v plane bolo navarit az seden jedal. Ked boli suroviny pripravene, prva bola zeleninova polievka. Nasledovala moja oblubena arasidova omacka so zeleninou Gado Gado. Potom tuniak ala Pepes Ikan, grilovane kuracie na spajdlach, zlte kari atd. Koncili sme dezertom. Samozrejme sme to vsetko zjedli. Perfektna akcia, recepty si odvazame domov. Ale to nebolo vsetko. Po kratkom zotaveni pri nasom bazeniku sme vecer isli na kulturne predstavenie tradicneho Bali tanca a hudby. Velmi exoticky folklor. No a kedze sme boli stale najedeni z nasich 7 jedal tak na veceru tentokrat nebolo miesto.Read more

Den16 Ubud, Bali

April 29, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 26 °C

Ranajky nam tu robi pani domaca podla nasho zelania. Donesie nam ich priamo k nasmu bazenu, mile. Po vcerajsej aklimatizacii v novej lokalite, sme si na dnes objednali sofera s autom. Vozil nas po okoli Ubudu cely den nasledovne:
    1. Ryzove terasy Tegalangan - uzasne miesto, ryzove policka na kopeckoch
    2. Vodopad Dusun Kuning - velmi alternativny vodopad. Stretli sme tam az 6 turistov. Cesta k nemu a aj od neho nebola jednoducha. Esteze mame narobene jarne kilometre a mame kondicku.
    3. Vodopad Tegenungan - tento bol obrovsky, ale aj s mnozstvom turistov, tu sme mali aj vyborny kokosovy orech.
    4. Opici les - na okraji mesta maju stary dzunglovy les s lianami v ktorom zije asi 600 makakov. Prijemna prechadzka s tym ze niekedy na teba vyskoci makak a sticuje ti vlasy, aby si mu dal banan.

Vecera:
    moc sme nevymyslali, lebo vo vcerajsej restauracii sa nam velmi pacilo a boli sme po celom dni hladni.
    Warung Mendez
    D: Barbeque Duck( grilovana kacica - dominikina zavislost na kaciciach neprestava ani v Indonezii)
    M: Barbeque Goat Leg ( grilovane kozie stehno - toto som si dal zo zvedavosti, boli sme milo prekvapeni 👍⭐️)

Den15 Ubud, Bali

April 27, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 26 °C

Presuvame sa do vnutrozemia Bali. Konkretne do mesta Ubud. Je zname svojimi ryzovymi poliami a krasnou prirodou. Uvidime. Rano este posledne kupanie v bazene, ranajky a checkout. Cakame na lod v pristave, v rukach zvierame listky. Vsade chaos a krik. Konecne prisla, nastupime do klimatizovneho podpalubia a ficime smer pristav Padang Bay na Bali. Po 2h natriasania na mori kotvime. Hned v pristave nas caka autobus, ktory nas odvaza do mesta Ubud. Trochu chaos najst nasu prenajatu villu, ale vsetko nakoniec dobre dopadlo. Uz sme tu, mame vlastny domcek so sukromnym bazenom.

Vecera: Warung Mendez
    D: Rica Rica Mackarel ( pikantne citronove makrelie meso s papradovym salatom - nieje co dodat ⭐️)
    M: Asem Asem Ayam ( slepacia polievka zo zazvorom a citronovou travou), Nasi Goreng Magelangan ( ryza, rezance, vajicko, kuriatko)

Den14, Ostrov Gili Air

April 27, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 31 °C

Den velmi podobny tomu vcerajsiemu. Ranajky, odchod na plaze. Snorchlovanie. Predvecer navrat na hotel a priprava na veceru. Tak isto sme najprv isli pozriet zapad slnka pri koktejloch. Este sme si skontrolovali rezervacie na zajtrajsiu rychlolod, ktorou sa presunieme do Ubudu na Bali.

Vecera: Warung Kampung
    D: Fish Parapek ( ugrilovana cela ryba nasledne podusena v bananovom liste v cervenej kari omacke - strasne velka bola, az moc sme sa najedli ⭐️)
    M: Satay Ayam ( kuracie na spajdlach v arasidovej omacke - to tu uz bolo, ale ked je to tak dobre)

Den13 ostrov Gili Air

April 26, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 28 °C

Nasledovne dva dni sme sa rozhodli travit vylehovanim na plazach nasho ostrova a snorchlovanim v blizkych vodach. Takze po ranajkach sme presli narocnych 1,3 km na opacnu stranu ostrova a bolo. Prestavka bola na obed ked sme uz konecne isli vyskusat vyhliadnuty Martabak. Je to typicke moslimske poulicne jedlo zname od Saudskej arabie po Indoneziu. Zelenina s vyslahanym vajickom sa v tekutom stave vleje do prazicej sa placky, potom sa to zlozi do kapsicky a doprazi z kazdej strany. Zle to veru nebolo, len prislis teplo na take vyprazance. Ale domacim nevadi.
    Vecer sme isli na zapadnu stranu ostrova pozorovat pri kokteiloch zapad slnka v pozadi so sopkou Mount Agung(3031m.n.m.).

Vecera: Warung Kampung
    D: Pepes Sate ( kusky rybky v zltej kari zazvorovej omacke zabalene v bananovych listoch a grilovane - ⭐️👍)
    M: Fish Curry ( Zelena kari omacka s kokosoveho mlieka s mnozstvom zeleniny a kusmi ryby - ⭐️🌶), Noodle soup ( nudlova polievka)

Den12 suostrovie Gilis

April 25, 2017 in Indonesia ⋅ 🌙 14 °C

Po dlhej dobe sma mali rano bufetove ranajky hned na plazi. Po ranajkach sme nastupili na pltku, ktora nas vozila po najkrajsich snorchlovacich miestach medzi ostrovcekmi. Prva zastavka bola pri Gili Travangan, kde sme videli az 3 morske korytnacky. Potom sme boli pri Gili Meno a nakoniec dve zastavky pri nasom Gili Air. Celodenny vylet dopadol uspesne, bez zraneni a s ulovkom velkeho mnozstva fotiek a videi. Ked sme sa vratili na pevnu zem, nase kroky, ako spravni europania ,smerovali do vyhliadnutej kaviarnicky na espresko a bananovu palacinku. Dominika mala hned lepsiu naladu. Vecer sme sa rozhodli vyskusat nase hotelove barbeque, nakolko sa nam pri vcerajsej obhliadke zdalo, ze nas moze uspokojit.

Vecera: barbeque Hotel
    D: kalamarovy spiz
    M: grilovane kralovske krevety a kuraci spiz
    Po dlhsej dobe zmena. V ramci vecerr sme mali salatovy bar, ktory nas velmi potesil. Najest sa do sytosti cerstvej zeleniny po dlhsej dobe bolo super.