Currently traveling

Gdansk-Brzežno-Sopot
Currently traveling

Den 4

September 23, 2018 in Poland ⋅ ⛅ 11 °C

Posledny dnik vyletu. O 14:30 letime, ale potrebovali sme este ukoncit dve ulohy.
    1. Naranajkovat sa v dalsom ikonickom mliecnom bare. Volal sa Bar Familiarni. Za 10zlotych (2,32€) tu je all you can eat na jeden tanier. Takze prazenica, omeleta, zabijacky, klobasky, salaty, nakladane harringy, toasty, placky, palacinky...Moj tanier zniesol vela. Nepochopitelne, ako to za taku cenu prevadzkuju v cistote, kvalite a spokojnosti predavaciek, ktore sa z nas tesili, ze nam chutilo.
    2. Navstivit Muzeum vojny. Toto muzeum je v top troch ktore som zivote videl (Pre zaujimavost tie dalsie su holokaust v Berline a americko-vietnamska vojna v Hanoji). Toto Gdanske je tak obrovske a interaktivne, ze sme ani po dvoch hodinach neboli v polovici. Co uz, musime sa sem vratit 😁👏. Sem by mali byt povinne poslani vsetci, co zabudli, ake hrozy ludia vedia pachat.

Den 3

September 22, 2018 in Poland ⋅ 🌬 13 °C

Dnes sme konecne naplanovali dokladne preliezt mesto. Lozili sme hore-dole ulickami, mestskymi branami, mostami a bastami. Pekna je tato polska Kodan. Jeden z hlavnych cielov bolo, ako v nasom pripade byva casto, ochutnat vyhlasene pirohy v Pierogarnia Mandu Centrum (
    https://goo.gl/maps/A2zoz2awj8L2). Do piroharne bola rada, pockali sme s oplatilo sa. Objednali sme plnene diviakom, krabiou zmesou a lososovou pastou. Skoro sme popukali, tak to bolo dobre. Fakt odporucame. Dalej sme pobehali rivieru, obdivovali modernu architektutu zasadenu do povodneho koloritu mesta. Pred vecerou aperitivnene drinky v umeleckej ulicke kde vsetci predavaju lokalny jantar. Kym sme presli do restiky zase zacalo liat ako z krhly. Konecne sme ochutnali žurek, miestnu polievku ktora je bola na prekvapenie vyborna. Mliecna razova s bielou klobaskou a vajickom. Necakna kombinacia ale chut fungovala.

Den 2

September 21, 2018 in Poland ⋅ 🌬 28 °C

V predpovedi hlasilli, ze bude 28 stupnov. Tak sme baltic pocasie museli vyuzit na 100% a isli sme zase na plaz. Ale pred tym ranajky v miestnom mliecnom bare na rohu. Vola sa Bar Turystycny(
    https://goo.gl/maps/hHRQXcomdzQ2 ) a funguje od roku 1956 a varia stale to iste jedlo. Aj totky predavacky tu asi robia od tohto roku. Objednat prazenicu z 3 vajec po polsky bola vyzva. No a potulali sme mestom nasli najlespsie este teple paczky, teda sisky. Dnesna plaz bola v nedalekom mestecku Sopot. Cestovali sme tam vlakom. Na hlavnej vlakovej stanici sme bojovali s nakupom cestovnych listkov. Na chvilku sme pocitili, ako sa asi spravju slovaci k cudzincom. Cesta polskym wlakom trvala 11minut. Sopot je ako Piestany s tym rozdielom, ze na konci tej jednej pesej ulice je asi 250m dlhe molo s marinou. Pozreli sme gdanski zaliv a hybaj na plaz. Vecera s plazovej restike. Po navrate sme trocha brusili piatkovym mestom a zostali na par drinkov. Po 3 pohari vina zacalo prsat a uz sme vedeli ze v Gdansku skoncilo leto 🙂.Read more

Den 1

September 20, 2018 in Poland ⋅ ⛅ 25 °C

Narodeninovy vylet zacal vcera vecer, teda v stredu. Odlet z Viedne, hodinovy let, prilet na letisko Lecha Walesu. Je polnoc tak bereme Uber do centra na ubytko. Rano ideme do vyhlasenej ranajkarne na šmakowni egg benedict. Teplota sa splha k 27 stupnom, co maju v Gdansku 2krat za rok, preto ideme na plaz k moru. More za mestom je ako v Bratislave za Ruzinovom. Tiez tu maju podobne sidlisko, panelaky a elektricky. More ma teplotu akurat na vychladenie sektu. Ale dalo sa aj namocit a preplavat aj 10m. Teda aspon ja. D len po kolena. Piesocna plaz je strasne dlha mozno aj 15-20km, voda cista a zaujimave je, ze skoro vobec nie je slana. Teda je, ale oproti stredozemnemu moru ako len posolena voda na cestoviny. Cely den sme stravili vyhrievanim na baltickom slnku. Vecer davame plazovu veceru. Cerstve rybicky, platyz, nakladane harringy. Do centra sa vraciame uz po tme. Zapadneme do utulneho drinkbaru. Narodeniny zakoncime kokteilami a prossecom. Historicky center Gdanski nas stale caka.Read more