Bavaria Cruiser 45, https://ws.nausys.com/CBMS-external/rest/yacht/833455/html?s=2018

Den 5

August 31, 2018 in Croatia ⋅ ⛅ 20 °C

Blizi sa koniec, tak sa pomaly presuvame smerom k Zadaru. Dnes sme si naplanovali zatoku na ostrove Molat. Super kupanie, krasna voda. Bohuzial ziadny vrak. Den presiel tak rychlo ako kazdy posledny na dovolenke. Zrazu bol uz vecer a my sme vplavali do Sukosan mariny kde konci nase dobrodruzstvo. Lodku sme uz ako profesionali bez zavahania zaparkovali. Vecer na decku lode sme si sprijemnili flaskou cevreneho vinka, ktore Mata este odniekial vytiahla ako zeleznu zasobu 🍷. Zajtra presun domov. 😢Read more

Den 4

August 30, 2018 in Croatia ⋅ 🌙 19 °C

Dalsi den bez vetra. Po yachtarskej ranajke sme boli nuteni okupat a vyslnit nase prirodou skusane tela. Mne uz odpuchol per. Aj vdaka slivovice ktoru tu musim pit sam 😢. To som ale dopadol. Ciel dnes bol dalsia kupacka v zatoke pri dedinke Soline. Je tu utopeny dalsi vrak. Zatial sme nanasli meno lode ani dovod potopenia, ale bol to riadny parnik. Po 3 dnoch bez civilizacie sme sa velmi tesili na elektrinu, zachody a sprchy v mini marine Veli Rat. Vecer prechadzka po dedinke plus drincik v jedinej restike sirokodaleko. A konecne moj oblubeny carpaccio od chobotnice 🐙.Read more

Den 3

August 29, 2018 in Croatia ⋅ ☀️ 28 °C

Rano sme sa zobudili stale priviazani na bojku. Mata uz robila ranajky ked sme sa pohadzali do kristalovej vody. Je totu take krasne. Az nato, ze mi do plechovky od piva vletela osa, ktrou som vypil. Stihla ma postipat zvnutra do pery. 🐝🤬. Nespuchol som az tak lebo som rychlo aplikoval mrazenu slivovicu zvonka aj zvnutra. Cele doobedia sme hutali kam dnes pojdeme az sme sa rohodli ze tu zostaneme cely den. Je to tu skoro jak v karibiku. Ale len skoro. 😂 Mata sa o nas velmi pekne stara, vyvara o100sest. Aj dezertiky ovocne mnam. 🍏🍉🍑Read more

Den 2

August 28, 2018 in Croatia ⋅ ⛅ 29 °C

Po ranajkach na lodi vyrazame z domovskej mariny. Fuka slabucky vietor, plavame medzi Zadarom a Ugljanom. Ciel je zakotvit pri vraku nakladnej lode Michele, ktora stroskotala v 1983. Ked sme dorazili, zakotvili, sup nasadili plutvy a plavali smer potopena zhrdzavena lod. Vsade rybicky a silny prud , ktory nas stale odtlacal. Zo zbytkov trupu lode trcali ostre hrany ako britva. Freediving v tak silnom prude nas celkom vycerpal, tak sme sa vratili na lod a hned vyrazili chytit boju v zatoke Sakarun. Taky jemny a biely piesok som v HR este nevidel. Na veceru nam Mata navarila masove gulky v rajcinovej omacke. Po veceri sme obehli bary na plazi. Tu sme aj nocovali.Read more

Den1

August 27, 2018 in Croatia ⋅ ☀️ 25 °C

Tohtorocne Yachtenie malo komplikovany start. Ale vsetko sa nakoniec dohodlo a podarilo zosuladit. Teda okrem toho ze cestujem sam bez D. 😢 Rano som sa ako posledny clen vypravy vypravil z mesta Bratislava do mesta Sukošan, kde ma mala posadka nalodit. Do HT som zvolil cestu cez Madarsko. Neokukana krajina cestu skratila a po par hodinach som platil posledne myto pred Zadarom, co je hned vedla Sukošanu. Ked som podla instrukcii prisiel v marine na molo cislo 2. zostal som trosku napati co bude. Prazdne molo, nikde nikto, cajky kvakali. Ale po dvoch obzretiach vidim najskor vysocizny stoziar, coskoro celu lod. Je to Tono za kormidlom, dobre som. Nalodili ma a vyrazame k ostrovu Pašman na poobedne kupanie. Vecer sa vraciame nocovat do Sukošanu, kde spravime bojovu poradu a namorne planovanie.Read more