Malaysia
Bukit China

June 23, 2019 in Malaysia ⋅ ⛅ 31 °C

Après 5h de bus, nous sommes arrivés en Malaisie, et plus précisément à Melaka (ou Malacca en Français). A partir du 16ème siècle, la ville a été un port important et une grande voie du commerce international (en partie du au passage des épices entre l'Asie et l'Europe) et est passée notamment aux mains des Néerlandais et des Portugais. C'est donc une ville avec une histoire culturelle et des choses à visiter, contrairement aux autres villes de Philippines qu'on avait faites.

On s'est surtout baladé dans le centre historique, on logeait juste à côté. Ça faisait du bien de voir aussi un peu de culture et pas seulement des plages et des petites villes.

Vu que c'est assez touristique, on a réussi à trouver quelques petits trucs vege, voire vegan, mais c'est sûr qu'on va encore galérer pour le reste du voyage.
    À part ça, la Malaisie est quasi 2x moins chère que les Philippines, le portefeuille nous dit merci hihi

Singapur - Melaka (Malezija)

August 13, 2019 in Malaysia ⋅ ⛅ 28 °C

Danes pa smo rekli Singapurju adijo. Zjutraj smo si preko Grab aplikacije naročili taxi, 4 minute in že je bil pred vrati. Na avtobusno postajo, se checkirali, potem še na zajtrk in ob 10.15 smo zapustili Singapur. Res je hecno, da smo se eno uro vozili iz Singapurja in eno uro smo gledali samo stolpnice, nakar prideš do meje. Postopek je relativno hiter, na Singapurski strani dol iz avtobusa, skozi mejo, skeniraš prstne odtise, nazaj na avtobus. Preko mosta in smo že v Maleziji, kjer beton in stolpnice zamenja narava in palme. Na meji v Maleziji gremo dol iz busa in moramo vzeti prtljago zraven, skozi carino in nazaj s prtljago na bus. Čemu to mi ni jasno, ker prtljage sploh pogledajo ne.

Vožnja do mesta Melaka je trajala dobre štiri ure, ampak relativno hitro mine, saj je avtobus udoben, vmes malo zaspimo celo, vsaj odrasli člani ekipe :) Po vročini od mesta, kjer nas odloži avtobus gremo cca 10 min peš. Preznojeni pridemo v našo nastanitev, praktično 100 m od centra. Odlično, soba s celo steno v steklu, s pogledom na bazen, odštekano, res fino in čisto. Ko končno se raztovorimo, sledi obvezen skok v bazen in po osvežitvi v center do Christ church Melaka. Tam scena odštekana, rikše vse barv, obložene z Hello Kitty, Moj mali poni, Pikachu in vse kar si zamisliš, vozijo po mestu z glasno glasbo zraven :), za 25 RM (1 EUR - 4,5 RM). Privoščimo si ta imeniten prevoz do ostankov trdnjave La Famosa, in potem nazaj. Dobro je ded moral gonit z mano gor :)

Za tem pa sprehod po Jonker Street, trgovine, hrana, ni da ni, glavna ulica tukajšnjega Chinatowna, slikovito in pisano. Potem še pravi čas ujamemo ladjico za vožnjo po reki skozi stari del Melake, fino ker smo videli vse, pred mrakom in potem še nočni del, ker je cela pot osvetljena. Res kul mesto in ko se vrnemo še gremo na nabrežje na eno fino večerjo in pred spanjem še nočno kopanje.

Cene v Maleziji niso nizke, so pa recimo pol manjše kot v Singapurju. Veliko pivo je še vedno cca 4,5 EUR, hrana pa je občutno cenejša, med 3-4 EUR fini obrok, da se tudi ceneje, kar bomo raziskovali jutri, ko bomo po kopanju jutranjem, raziskali staro mesto.

August 14, 2019 in Malaysia ⋅ ⛅ 28 °C

Danes pa dan za počitek in “laganini”. Pred zajtrkom kopanje in par dolžin bazena, potem pa na zajtrk, ki ga imamo tukaj kar v hotelu. Čisto kul in dovolj, čez dan pa imamo še na voljo cel dan gratis kavo, limetino vodo, res prijetno. Zatem se odpravimo še malo raziskovat, Jonker street je destinacija seveda in trgovine. Ko punce shoppingirajo ni enostavno stat v tej vročini in vlagi, bomo se mi tud v lokal usedli, pa da one čakajo mene :)

Opravimo nakupe in gremo še na nabrežje reke v lokalček na lahko kosilo (Mama fried je izbira hrane- odlično). Malo posedimo, mala popotnica še opali sadno solato, starši pa cocktail, nakar nam je dosti in gremo v hotel na počitek in kopanje v bazenu. Soba in cela scena tukaj je res tako fino in sproščeno, da enostavno uživamo. Zvečer še na sprehod po Melaki in večerjo ob reki, jutri pa že naprej po zajtrku...Kuala Lumpur.

June 2, 2019 in Malaysia ⋅ ⛅ 29 °C

Als nächstes ging es für uns nach Melaka. Melaka ist über die letzten Jahrhunderte stark vom Kolonialzeitalter geprägt worden. In verschiedenen Etappen lag die Macht bei den Portugiesen, Holländern und Engländern. Besonders sehenswert sind eigentlich die roten Gebäude aus der Kolonialzeit - die haben wir aber vergessen zu fotografieren.

Dafür gibt's ein Foto von einer schönen Brücke in ein Einheimischenviertel und von einer weißen Kirche.

Fun Fact zu Malaysia: die Sprache hat viele neue Wörter während der Britischen Kolonialzeit aus dem Englischen übernommen und schreibt sie nun wie man sie spricht. So kann man ein "Teksi" bestellen und mit dem "Bas Ekspres" zur nächsten Stadt fahren oder versuchen "asid sitrik" (Zitronensäure) zum Flecken entfernen zu bekommen.

Zeit für die Werbung

July 18, 2016 in Malaysia ⋅ ⛅ 25 °C

Unser Guest House in Melaka, das Old Town Guest House, verdient diese Werbefläche, weil es echt toll war. So schicke Bilder von allen Sehenswürdigkeiten der Stadt - da müssen wir ja gar nicht mehr das Haus verlassen, um alles zu sehen. ^^
    Und der Inder um die Ecke (letztes Bild) hatte die besten und günstigsten Süßspeisen der Stadt.Read more

Bukit China