Mexico
Benito Juarez

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.

77 travelers at this place

 • Day134

  Anthropological Museum

  March 14, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 23 °C

  Today we spent a full day in Mexico city's anthropological museum, we intended on coming here on our first visit in February but we didn't have enough days in this amazing city 😊 and you really need a whole day here at least. It must be the largest museum we've ever been to. It literally takes you from the dawn of man right through to the modern day cultures of Mexico, visiting every civilization and culture in great detail. To be honest it was a little overwhelming 😂 However it was fascinating to learn about the rich history of central America, especially through the Mayan and Aztec eras. Before we went we knew there were once Mayans and probably at one point Aztecs as well, maybe at the same time? But we never imagined how complex each civilization was, and how many different civilizations inhabited Mexico that weren't the Mayans or the Aztecs (turns out the Aztecs aren't even a single group but several different ones that inhabited the South West of Mexico for several centuries) The number of artifacts they have from each one of these cultures is astounding. The most impressive being the famous Mayan calendar: A huge, circular, stone tablet that used to take center stage in the main square of what is now Mexico City.Read more

  Mel Henshall

  Fantastic, the Mayans really were a special culture.

  3/19/20Reply
   
 • Mar17

  Die Azteken im Anthropologischen Museum

  March 17 in Mexico ⋅ ☀️ 20 °C

  Welch ein Glück, das Nationalmuseum für Anthropologie ist geöffnet! Es ist das grösste und bedeutendste Museum in Mexiko und wirklich sehenswert. Einerseits von der Architektur her, aber auch von den ausgestellten Exponaten.
  Das monumentale Gebäude wurde 1964 von Pedro Ramírez Vázquez, Jorge Campuzano und Rafael Mijares Alcérreca entworfen und enthält über 23 Ausstellungsräume. Wir beschränken uns auf das Erdgeschoss mit den Mayas und Azteken.
  Read more

  Esther Züger

  Sehr beeindruckend die Hochkultur der Azteken, die mexikanische Museumsarchitektur und die Verblendung der Spanier - sehr schön, dass ihr mich mit euren „Fussabdrücken“ durch diese geschichtsträchtige Gegend mitreisen lässt. 😍

  3/24/21Reply
  Claudia Schmid-Bucher

  Wunderbar!

  3/25/21Reply
   
 • Day3

  Day 3 - Ricon del Bosque (CDMX)

  December 22, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 15 °C

  🚇 General Anaya —> 🚇Hidalgo

  📍Iglesia di San Hipolito y San Casiano
  📍Museo National de antropologia

  👩🏻‍🏫HISTORY
  🇲🇽 Mexican flag
  an eagle, holding a serpent in its talon, is perched on top of a prickly pear cactus; the cactus is situated on a rock that rises above a lake. The coat of arms is derived from an Aztec legend that their gods told them to build a city where they spot an eagle on a nopal eating a serpent, which is now Mexico City.

  🗣 Posole (or Pozole)
  According to anthropologists, this pre-Hispanic soup was once used as part of ritual sacrifices. These days chicken, pork and vegetarian pozole versions are readily available in more everyday surroundings. Made from hominy corn with plenty of herbs and spices, the dish is traditionally stewed for hours, often overnight. Once it's ready to serve, lettuce, radish, onion, lime and chilli are sprinkled on top. 

  📌The Aztec Sun Stone (or Calendar Stone) depicts the five consecutive worlds of the sun from Aztec mythology. The stone is not, therefore, in any sense a functioning calendar, but rather it is an elaborately carved solar disk, which for the Aztecs and other Mesoamerican cultures represented rulership.
  Read more

 • Day12

  Ceļā uz Ciudad de Mexico

  February 20, 2020 in Mexico ⋅ 🌙 15 °C

  Šodien praktiski sākam kustēties māju virzienā. Pirms pametam skaisto San Cristobal pilsētu, rīta saules staros uzkāpjam pa ieliņu augšup līdz baznīcai, kas uzcelta kalnā tā, lai visa pilsēta būtu pie kājām. Interesanti, ka tieši blakus baznīcai atrodama tāda kā piekvēpusi kapela, kurā tiek dedzināts milzīgs daudzums sveču. Redzam, ka kāda ģimene tur lūdzas, un lūgšana notiek ļoti līdzīgi kā San Juan de Chamula redzētajā gaiļa upurēšanas gadījumā. Paša gaiļa gan šeit nav.
  Pa tam lāgam saņemu ziņu no savas bankas, ka šonakt kāds mēģinājis ar manu maksajumu karti izterēt internetā palielāku summu. Karte pati ir pie manis, taču tās dati kaut kur “aizgājuši pa kreisi”.
  Labi, ka SEB banka par mani rūpējas. Šai gadījumā gan laikam nodereja tas, ka kartē nebija tik daudz naudas, cik krāpēji bija gribējuši iegūt. Karti gan tūdaļ nobloķējām. Mācība skaidra - iepērkoties ar karti trešās pasaules valstīs, kontā jātura tikai tik daudz naudas, cik nav žēl zaudēt.
  Ceļš no San Cristobal uz Tuxtla Gutierrez ir stāvs kā nogāze - 50 km distancē nolaižames uz leju par 1700 metriem. Interesanti vērot satiksmes drošības regulējumu. Ik pa brīdim ceļa labaja pusē redzamas tādas kā kabatas, kas izklātas ar irdenu oļu segumu un kalpo ka bremzēšanas vietas smagajiem auto, kam uzkarsušas bremzes. Apmēram 2 km pirms katras kabatas sākas brīdinājuma uzsakstu rinda sekojosā secībā: “Auto bez bremzēm - sekojiet sarkanajai līnijai”, “Auto bez bremzēm - iesēdziet avārijas signālu!”, “Dodiet ceļu automašīnām bez bremzēm!”, “Auto bez bremzēm - tuvojas bremzēšanas nobrauktuve!”.
  Varu tikai iztēloties, kā šī procedūra izskatās dabā, būt ceļā šadai kravas mažīnai bez bremzēm negribētos.
  Pa ceļam redzami vairāki ugunsgrēki kalnos, un no ceļmalas plakāta uzzinam, ka par uguns izraisīšanu (pie mums tas laikam būtu par kūlas dedzināšanu) pienākas sods no 5 līdz 12 gadiem cietumā.
  Tuxtlā temperatūra uzkāpusi līdz +34 grādiem, sastregumiem, troksni un pelēcību, tāpēc taisāmies projām uz lidostu, lai sagaidītu savu Mehiko reisu tur.
  Mehiko mūs sagaida ar milzu pilsētai cienīgiem sastrēgumiem, galvaspilsētas burzmu un neredzam nekādas pazīmes no tās acteku un maiju cilšu kultūras, kas ik uz soļa mums sekoja Oaxakas un Chiapas provincēs. Galvaspilsēta.
  Read more

 • Day14

  Mājup ar šarmu

  February 22, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 16 °C

  Lai arī šovakar jau ceļamies gaisā, lai dotos mājās, plāni joprojām ir ambiciozi. Lidija ir rezervējusi apmeklējumu slavenākā meksikāņu arhitekta Luisa Barragana projektētajā dzīvojamajā mājā, kuru joprojām apdzīvo projekta pasūtītāja ģimene. Ģimene komerciālu un izglītojošu apsvērumu vadīta izrāda māju nelielām interesentu grupām pēc iepriekšēja pieteikuma.
  Neprotu detaļās aprakstīt redzēto, bet noteikti guvu apstiiprinājumu aksiomai par to, ka ģeniālas lietas ir vienkāršas un funkcionālas. Pāri visam vēl skaistums kā vērtība. Vairāk vārdos neaprakstīšu, lai runā pievienotie foto.
  Kā kronis visam mūsu ceļojumam ir pusdienas ar Latvijas Goda konsuli Meksikā Beatrisi Āboltiņš-Trueblood kundzi. Šī šarmantā dāma, kas savu karjeru Meksikā sākusi ar 1968. gada Mehiko olimpiādes starptautiskā tēla radīšanu un virzīšanu, apbur mūs gan ar personības spēku, gan informatīvo saturu. Ceļojums noslēdzas ar 3 stundu pusdienām Beatrises kundzes mīļākajā restorānā, pie kam viņa ar savu auto aizved mūs uz lidostu.
  Paldies Beatrises kundzei un paldies Meksikai par viesmīlību un rūpēm par mums!

  Noslēgumā dažas atziņas, kas var noderēt Meksikas apmeklētājiem:

  1. Mehiko ir milzīga metropole ar visām kosmopolītiskas pilsētas pazīmēm. Tā ir burvīga mākslas un arhitektūras citadele, bet nav “Īstā Meksika”.
  2. Cilvēki Meksikā ir draudzīgi un izpalīdzīgi.
  3.Uber taksometri Mehiko ir laba izvēle.
  4. Sargājiet maksājumu kartes datus!
  5. Personiskā drošība mūsu pieredzē un mūsu izvēlētajā maršrutā neraisīja nekādas bažas.
  6. Ārpus Mehiko spāņu valodas zināšanas ir būtiska priekšrocība.
  7. Oaxakas un Chiapas reģionos indiāņu izcelsmes cilvēki ir lielākā sabiedrības daļa.
  8. Gastronomija ir Meksikas firmas zīme.
  9. Meksikāņu vīni izrādījās pozitīvs pārsteigums.
  10. Noteikti nobaudiet garneles un astoņkāji!
  11. Glabājiet imigrācijas lapiņu, ko aizpildat, iebraucot Meksikā. To jums prasīs atpakaļcelā.
  Read more

 • Day1

  Is it Boeing, I'm not going.

  February 28, 2020 in Mexico ⋅ 🌙 14 °C

  Trotz zwölfeinhalb stündigem Flug mit einer Konkurrenzmaschine sind wir wohlbehalten in Mexico-City angekommen...und direkt auf bekannte Gesichter gestoßen.
  Für einen Gute-Nacht-Trunk hat es aber trotz immenser Müdigkeit noch gereicht.Read more

 • Day13

  Ciudad de Mexico - muzeji un galerijas

  February 21, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 19 °C

  Ir sākusies mūsu pēdējā pilnā diena Mehiko pilsētā, un esam nolēmuši to pilnībā veltīt kultūrai un mākslai. Mūsu sarakstā ir meksikāņu miljardiera Karlosa Slima ģimenes fonda vēl viena privātā galerija, Antropoloģijas muzejs un “Bellas Artes” muzejs ar Diego Riveras “murāliem” jeb sienu gleznojumiem. Pie sevis prātojam, kā gan tie sienu gleznojumi iedabūti muzejā, ja apgleznotās sienas atradušās citur?
  Pirmā galerija, uz kuru mums lielas cerības, un uz kuru esam izvēlējušies doties ar kājām pusotru stundu garā rīta pastaigā, izrādās pirms pāris nedēļām pārcēlusi exspozīciju uz citu pilsētu. Tā ir Meksika - neko līdz galam precīzi nevar zināt. Atliek vien padzert garšīgu kapučīno paviljona dārzā un doties tālāk. Sekojam zinātāju ieteikumiem un nonākam kādā mazākā galerijā, kurā. Izstādītas modernas vizuālās kompozīcijas, starp tām sev par prieku atrodam latviesu karikatūrista Māra Bišofa darbus.
  Antropoloģijas muzejs ir milzīgs, tā izstaigāšanai vien vajadzētu veselu dienu, kur nu vēl rūpīgai apskatei. Meksikas sabiedrībā acīmredzami vēstures izpratnei tiek piešķirta liela vērtība, muzejā sastopam skolēnu, armijas kursantu un policijas skolas grupas, visi rūpīgi un disciplinēti klausās gidu stāstījumā. Mūs visvairāk iepriecina acteku, maiju un citu mazāk zināmu cilšu skulptūras, kas savestas šeit no visas valsts.
  Kā zināms, muzeju apmelēšana nav viegla lieta, pēdējiem spēkiem izstaigājam balto, operas ēkai līdzīgo “Bellas Artes” pili, kur apbrīnojam Diego Riveras apjomīgos “murālus”. Patiešām tiem cauri vijas Krievijas revolūcijas motīvs, attēloti gan Ļeņins, gan Trockis, arī Markss un Engelss. Jūtos kā Padomju laika vēstures muzeja ekspozīcijā. Meksikas mākslas elite 20. gs. 30. gados apbrīnoja un slavināja jauno Padomju valsti. Nodomāju, ka, atrodoties drošā attālumā, Padomiju apbrīnot noteikti ir bijis mierīgāk.
  Mēs gan esam citās domās par šo politisko fenomenu, pametam daiļo muzeja ēku un metamies uz tirdziņu pirkt t-kreklus ar Mekskas simboliku mājnieku iepriecināšanai.
  Read more

 • Day4

  Museo Nacional de Antropologia

  January 18, 2020 in Mexico ⋅ ⛅ 9 °C

  Lazy day with museum trip. We saw the department early and late Mesoamerica, which as a cultural concept included Mexico, Guatemala, El Salvador, Belice, Honduras, Nicuaraga and Costa Rica. All these amazing civilizations which of all kinds of Pyramids over Centralamerica representing them. Cultures like Maya, Teotihuacana, Mixteca, Olmeda etc.
  It was impressive. The artefacts go from tiny, tiny to enormous.
  Read more

  Nadia Younes

  Lol...

  1/21/20Reply
   
 • Day117

  Letzte Woche meiner Reise

  August 26, 2019 in Mexico ⋅ 🌧 23 °C

  Von San Cristobal nach Palenque hatten wir eine Tour gebucht, da die öffentlichen Busse diese Strecke mit grossem Umweg machen. Die Strasse welche wir nutzen geht durchs Zapatistengebiet und Strassenblockaden sind an der Tagesordnung. Ausserdem fuhren alle Touristenbüssli gemeinsam, vorne begleitet durch ein Polizeiauto. Auf unserem Weg hielten wir beim wunderschönen Wasserfall Agua Azul, wo sich Amina ein Bad gönnte, während es mir noch zu kalt war. Danach besuchten wir einen weiteren Wasserfall, allerdings einen unspektakulären ;)
  Zuletzt besichtigten wir die Ruinen von Palenque, diese sind sehr gut erhalten, einzig die Hitze und Feuchtigkeit machte den Besuch ungemütlich.

  Am nächsten Morgen wurden wir wieder vom Shuttle abgeholt und wir fuhren zur Grenze mit Guatemala. Dieser fuhren wir eine knappe Stunde mit dem Boot entlang (und sahen dabei ein Krokodil) und erreichten schliesslich Yaxchilan. Der Besuch dieser Ruinen war toll, da sie im Dschungel verteilt sind und zwischen den Bäumen immer wieder Ruinen auftauchen.

  Allerdings habe ich spätestens nach dem Besuch von Bonampak (natürlich auch eine Ruine, diesmal mit gut erhaltenen Zeichnungen), vorerst genügend Ruinen gesehen ;)

  Wir blieben eine Nacht im Dschungel, wo wir eine nicht so interessante Führung hatten und gingen zurück nach Palenque und weiter nach Xalapa. Da wir uns beide als guten Abschluss der Reise noch einen Darmkäfer geholt haben, machten wir nicht mehr so viel ;)
  Read more

  Liebe Patricia, vielen Dank für alle deine interessanten Berichte und Fotos. Du hast viele Naturparadiese gesehen. Eine gute Heimreise wünsche ich dir und dass du dich bald erholst vom Käfer!

  9/3/19Reply
   
 • Day34

  M.C. - Kochkurs und Aussichten

  June 10, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 22 °C

  Tag 3:
  Eins meiner absoluten Highlights der Reise war der Kochkurs, den wir am Sonntag machten. Das Paar, dass den Kurs anbot, ist in unserem Alter und führte uns zunächst auf einen großen Markt, wo wir unsere Zutaten besorgten. Der Markt war wirklich zum verlaufen und bot so vielfältige Sachen, von Blumen über Partyzubehör bis Lebensmittel. Mit den Zutaten sind wir dann zu ihnen nach Hause gefahren, um unser Wunschmenü zuzubereiten. Es gab Chalupitas (kleine Maisboote) mit Kaktussalat 🌵, Tacos Carnita 🐖 und frittierte Bananen mit Creme und Marmelade 🍌. Dazu Jamaicawasser (Hibiscus 🌺) und Tamarindenwasser.
  Wir hatten wirklich einen großartigen Abend mit den beiden und kugelten mit vollgefressenen Bäuchen nach Hause.

  Tag 4:
  Nachdem wir zwei Stunden Spanischkurs hatten, wollten wir eigentlich einen Park mit Schloss besichtigen. Dieser war aber gesperrt, weshalb wir noch auf einen kleinen Markt schlenderten und im Park im Zentrum ein wenig chillten. Gegen Nachmittag wollten wir mal das Streetfood probieren, was sich aber als großen Fail erwies. Da hatten wir wahrscheinlich einfach Pech gehabt. Zumindestens unsere Mägen blieben heil. Danach sind wir auf den Latino Torres del Americano gefahren, um eine Wahnsinnsaussicht über die Stadt zu genießen. Und am Abend gab es dann wieder mal NBA und jeden Menge Wings 🍗 😊

  Tag 5:
  Auch ein absolutes Highlight für mich in Mexico City ist das Castillo de Chapultepec, dass wir eigentlich schon am Vortag besichtigen wollten. Schlösser haben einfach etwas magisches und auch, wenn dieses von außen nicht so viel hermachte, war die Aussicht, die Einrichtung und die Gärten dafür der Hammer! Leider gab es keine Beschreibungen in englisch, aber schauen allein war schon toll. Auch der Park drumherum ist super groß und schön. Er bietet einen kleinen botanischen Garten, einen Zoo und einen See/Fluss auf dem man Tretboot fahren kann. Am Abend genossen wir unser letztes mexikanisches Essen in einem sehr alten, traditionellen Restaurant mit einem Mexikaner, den wir auf unserer Reise zuvor kennen gelernt hatten. Ein super Abschluss für Mexiko 🤗
  Read more

You might also know this place by the following names:

Benito Juarez