Mexico
Ciudad Juárez

Lodny dennik spojenych karavanidtov 12

June 24, 2016 in Mexico ⋅ ⛅ 26 °C

Prechod najstrazenejsej hranice na svete medzi Usa a Mexikom prebehlo rovnako narocne ako prechod zo Slovenska do Ciech. Keby sme sa pre istotu nezastavili na imigracnom na mexickej strane, ani by si nikto nevsimol ze stvorica slovakov si to straduje okolo :) Imigracna pracovnicka, celkom mile ziena, bola nasou pritomnostou a otazkami v anglictine dost zmatena. Rukami-nohami sme jej vysvetlili, ze do Mexika chceme len na skok, tak nam dala vyplnit vstupny formular. Podarilo sa mi v nom spravit chybu v datume narodenia, tak som jej popisal co sa stalo a vypytal som si novy formular, na co sa na mna usmiala so slovami, ze to nevadi a ze mam len smelo pokracovat v uz zacatom :) Povolenie na vstup sme dostali na 7 dni... Do Mexika sme z logistickych dovodov sli peso, preto sme sa v Mexiku nedostali dalej ako par kilometrov do smerom do centra mesta Cuidad Juarez. Oproti americkemu El Pasu islo o velky skok spat v case a v celkovej urovni mesta. Ulice rozbite, vsade vysoke ploty s ostnatym drotom navrchu, ziaden anglicky hovoriaci domaci... Nakoniec sme skoncili v nakupnom centre velmi sa podobajucom zanedbanemu slovenskemu Prioru v bohom zabudnutom mestecku. Otvorenych bolo zopar butikov a malych obchodikov v ulickach centra a obchod na sposob Billy. Oproti Usa tsm msli vsetko o znacny kus lacnejsie, tak sme dokupili co nam chybalo, akp napriklad kava, pivo, avokado a lokalne kolace :) Cestou k hraniciam sme nad kupou piva zacali premyslat, ci je jeho prenos cez hranice v poriadku a ci ho nebudeme musiet preclit. Nakoniec sa ukazalo ze pivo je v vhodny dovozny artikel, co potvrdili aj colnici s otazkou preco toho piva tak malo :) Preniest sa nam nepodarilo len to avokadu, lebo vraj moze obsahovat nejake musky, ktore v Usa nemaju a ze by sa ich zanesenim mohla ohrozit narodna bezpecnost :D Cez hranice sme teda presli naspat do Usa bez problemov, pricom sme mexickymi uradmi boli opat uplne odignorovani :)Read more

Ciudad Juárez, Ciudad Juarez, سيوداد خواريز, Горад Сьюдад-Хуарэс, Сиудад Хуарес, Сьюдад-Хуарес, Σιουδάδ Χουάρες, سیوداد خوارس٬ چیئوائوا, סיודאד חוארס, Սյուդատ Խուարես, CJS, シウダー・フアレス, სიუდად-ხუარესი, 시우다드후아레스, Chuaresas, Huaresa, सिउदाद हुआरेझ, Altepetl Juárez, Juárez, Сијудад Хуарез, Lungsod Juárez, سیوداد خواریز, 華雷斯城