Mexico
Santa María Tonameca

Top 10 Travel Destinations Santa María Tonameca
Show all
36 travelers at this place

Mazunte - Unser kleines Paradies!

September 25 in Mexico ⋅ ⛅ 30 °C

Auf Empfehlung eines Barkeepers in Taxco hat es uns nach Mazunte verschlagen und wir fanden uns im Paradies wieder. Zugegeben unsere Unterkunft war etwas crappy, aber der Zoo den wir von unserer Terasse aus zu beobachten hatten, entschädigt doch für so einiges. Von in Palmen chillenden Leguanen, quirligen Eichhörnchen, Kolibris, anderen bunten Vögeln, bis zum Alltagshuhn gab es einiges zu beobachten. Mazunte ist verhältnismäßig klein und deshalb super entspannt und relaxed, aber grade so groß, dass es eine Vielzahl an coolen Cafés und Restaurants gibt. Der absolut richtige Ort, um einfach nur im Wasser rumzudümpeln und den Tag vor sich hin plätschern zu lassen!Read more

• Feb10

Unerwarteter Besuch

February 10, 2020 in Mexico ⋅ 🌙 29 °C

Wir wollten bissl was besorgen. Cola, Rum, Limetten, Tee, Kaffee, Tomaten, Eier, Avocado , Brot, Gebäck, Butter, Marmelade.
    Deshalb fahren wir zum Supermercado. In Mazunte nämlich schwierig. Die Gäste sollen sich wohl in den Restaurants bzw. bei den Garküchen verpflegen. Das soll die Sozialstruktur stabilisieren und den Familien als Selbstständige den Lebensunterhalt sichern. Soweit so gut. Allerdings ist das Angebot schmal. Es gibt z.B. kein zuckerfreies Cola oder Pepsi. Laut Gesetz müssen Coca Cola u.ä. den Zuckergehalt reduzieren. Es gibt also maximal " menos azucar". Ausserdem ist das Angebot sehr verstreut.
    Der in Maps angezeigte SM hat erstmal zu bzw. Ist verblichen. Der zweite ist saumäßig schlecht sortiert.
    Reicht gerade für Rum ( mexikanischen, gibt es in ganz Mazunte nicht) Eier, Nescafeäquivalent. Müssen wir nach Rückkehr nochmal Mazunte abklappern für den Rest.
    Okay. Zu Hause dann 2 x Schwimmen ohne Probleme.
    Gegen Abend nach Wassersport : Cuba libre. Zur Kühlung kaufen wir jeden Tag 5kg Cubos de Hielo( 27 Pesos).In der Truhe bleibt dann Alles schön kühl.
    Wir sitzen auf der Terasse und genießen den Abend und den Drink. Da kommt überraschend Besuch. S. Video.

Maria Luise Schmid

Der wollte bestimmt zum Geburtstag schon mal gratulieren. Liebe Angelika zum Geburtstag die besten Glückwünsche vor allem aber Gesundheit. Habt noch ne schöne Zeit. Marlies und Dietmar

Reise in den Herbst

Ihr Lieben Herzlichen Dank für die Glückwünsche. Wir hatten einen schönen Tag . 2x geschwommen , viel Sonne, 32 Grad. Nachher noch gepflegtes Essen. Wir wünschen Euch auch noch eine schöne Woche und freuen uns auf ein Wiedersehen.

Dani und die Jungs

Liebe Angelika...alles gute zum Geburtstag und einen schönen Urlaub wünschen die bacherts aus uko

Reise in den Herbst

Liebe Dani und Familie Herzlichen Dank. Wir wünschen Euch und Allen eine weiter schöne Woche und freuen uns auf ein hoffentlich gesundes Wiedersehen.

• Feb11

Angelikas Geburtstag

February 11, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 32 °C

Heute haben wir vom Morgen bis in die Nacht an unsere letzten 70 Jahre gedacht. Davon 49 Jahre gemeinsam.
    Das waren schon bewegende Zeiten. Hightide and Lowtide. Wir sind zusammen geblieben trotz aller Probleme. Hauptsächlich durch mich verursacht.
    Umso schöner der heutige Tag. Fahrt nach Pochutla und Einiges besorgen im Super Chedraui. Schwimmen im Meer Geburtstags Kaffee und Abends ins La Cuisine.

Maren Holtz

2/13/20Reply

• Feb8

Wohnen am Meer im Cactus

February 8, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 29 °C

Unsere Wohnung/ ,Appartement wird vom Vermieter CACTUS genannt. Für andere App. gibt es andere Pflanzen und Blumen. Es handelt sich bei Cactus um eine über mehrere Ebenen gestaltete Freifläche auf einem kleinen Felsvorsprung ca. 30m vom Meer und in 10m Höhe. Gedeckt wird mit Welldächern hauptsächlich aber mit Palmblättern. Es gibt Türöffnungen aber keine Türen
    ( außer Eingang und Dusche/ Toilette). Es gibt Fensteröffnungen aber keine Fenster. Die Betten stehen auf dem Boden frei im Raum und sind durch Moskitonetze geschützt. Der Wind weht durch alle Räme und Terassen. Das ist alles im mexikanisch improvisierten Stil errichtet , hält aber schon Jshrzehnte. Es gibt weder AC noch TV allerdings ein wackliges schmalbandiges WiFi. In der Küche kein Kühlschrank, ein altmodisches 4Flammen Gasgerät. Harte Stühle aber Hängematte.
    Mitbewohner , aber nicht aufdringlich, Ameisen, Termiten
    u.v.a. Auch Geckos usw. Strom und Steckdosen sind vorhanden. Sowie Toilette und Dusche und Waschbecken Dusche und Toiletten benötigen keine Zwangsentlüftung.
    Insgesamt fühlen wir uns bis jetzt hier sehr wohl. Wir kannten das ja von 2017. Das Inkomplette, Einfache und Improvisierte hat seinen eigenen Charme. Die Servicemitarbeiter sind äußerst nett und hilfsbereit.
    Uns gefallen die Nähe zur Natur und die vielen jungen
    Leute aller Provenienzen.

Maria Luise Schmid

Rustikal aber sehr schön!

2/9/20Reply

Ceļā uz Chiapa de Corzo

February 16, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 25 °C

Tomēr jāsāk ar vakardienu. Krabi nedabūjām, jo Playa San Augustín atrodas parāk tālu no zvejnieku ostas, bet krabis paliek ostas ciematiņā. Cerējām, ka vakarā kļūs vēsāks, jo mūsu naktsmītne atrodas 50 metrus no okeāna, taču ap 10 vakarā tajā vēl valdīja pilnīga tveice. Ieslēdzu visus 4 istabā esošos ventilatorus, un gulēt devāmies tādā kā rūpnīcas ceha troksnī. Ap pulksten diviem visi ventilatori kūla nu jau vēso nakts gaisu tā, ka likās, ziema atnākusi. Tas patika.
    Rīts sākas ar peldi okeānā (Neimaņiem saullēktā, slinkuma māktajiem Ozoliem nedaudz pēc), ūdens uz brīdi kļuvis siltāks par āra gaisu. Pludmalē dažādi hipijveidīgie cilvēki izpilda visādus sportiska veida rituālus gan jogas stilā, gan pusmilitāri, gan atgādinot Padomju pionieru kolektīvos lēcienus. Galvenais, ka visiem ir labi un mierīgs prāts.
    Šodienas loģistikas uzdevums ir tikt līdz Chiapas apriņķa mazpilsētai Chiapa de Corzo. Lai to paveiktu, mums jānodod auto, jāiesēžas tālsatiksmes autobusā, kas mūs veiksmes gadījumā pulksten 22.45 izlaidīs pilsētā Tuxtla, no kuras kaut kā tiksim uz līdz galamērķim. Auto mums jānodod vai nu lidostā, kur to ņēmam, vai arī Huatulco pilsētas Europcar ofisā. Ofiss artodas vai nu Santa Maria de Huatulco, vai Bahia de Huatulco, autobusa biļetē rakstīts, ka mēs iekāpjam Santa Maria de Huatulco. Bet tur nav autoostas. Starp abām Huatulco kilometri 30. Nolemjam braukt uz Bahia de Huatulco vispirms. Izrādās pareizi - gan autonoma, gan autobusu stacija atrodas tur, pie kam gandrīz blakus.
    Veiksmīgā lēmuma rezultātā iegūstam stundu brīva laika, lai atrastu un apēstu ilgi meklēto krabi. Bahia de Huatulco izrādas esam plaša profila ostas pilsēta - no zvejnieku laivām līdz pat milzu kruīza kuģiem. Tā kā kruīza kuģis nebija ieradies, vairāki simti restorānu galdiņu bija tukši, un abi (likās, ka vairāk šodien krodzinieku rīcībā šīs sugas pārstāvju nav) krabji tiek mums.
    ADO transporta firmas autostacija izceļas ar savu moderno izskatu, tīrību un kārtību, tadi paši ir arī autobusi tajā. Pēc iekāpšanas notiek Latīņamerikā raksturīgā visu pasažieru videofiksācija, tā tiek atkārtota pēc katras apstāšanās. Nekas gan par pasažieru apdraudējumu neliecina, bet, iespējams, iemesls šādai drošības procedūrai ir.
    Pats brauciens notiek caur “visīstākajiem Meksikas dienvidiem” - caur putekļainiem ciemiem, kas izceļas ar mazām, saslietām tirdzniecības vietām, autoservisiem “šrotu” vidū, futbola laukumiem un uzkodu vietām. Ziemas sezona, kas liek lapu kokiem nomest lapas arī šajā siltajā zemē, ļauj mums saskatīt vairāk nekā tas būtu mūžzaļajos tropos, tai skaitā arī lielu daudzumu plēves maisiņu un plastmasas atkritumu.
    Drīz satumst, un mūsu buss piestāj pie apšaubāma izskata ceļmalas ēstuves, izsludinot 30 minūšu pārtraukumu. Pēc brīža piestāj vēl viens buss, un mēs saprotam, ka šī ir “obligātā” ieturēšanās vieta mūsu maršrutā. Ēka nestāv ADO autostacijām ne tuvu izskata un higiēnas ziņā, bet tradīcija un ekonomiskais pamatojums, acīmredzami ir stipri. Pēc šīs pieturas nenotiek arī pasažieru videofiksācija - ja šeit kāds pazūd vai uzrodas, tad tas uz labu.
    Pulksten 23.45 laimīgi ierodamies Chiapa de Corzo.

Baiba Treijere

Vai jums, kāpjot autobusā,proviantu nedeva-kolu, čipsus un sviestmaizi ( ja pareizi atceros no saviem Mx laikiem)

Zanda Ozola

Nē, Baibiņ, nedeva un neļāva arī tirgotājiem kāpt autobusā in kaut ko piedāvāt. 🤷‍♂️

Baiba Treijere

Mango, mango, tikai MANGO!

Baiba Treijere

Tad laikam arī tur krīze iestājusies. Toreiz, pirmajā reizē biju pārsteigta par tādu paciņu, jo Latvijā kas tāds nekad nebija pieredzēts, bet attālumi lieli, iespējams tāpēc. Tiesa, ne visu firmu un braucienu maršrutos bija labā paciņa, vienreiz, šķiet, nebija nemaz, reizēm tik dzēriens. Bet acīmredzot arī tam ir pienācis gals un pašam jādomā ko likt vēderā garā brauciena laikā :)

2/18/20Reply

• Feb7

Von 1500 auf 2000 auf 0

February 7, 2020 in Mexico ⋅ ⛅ 27 °C

Abfahrt ca. 9.30h . Mit Navi problemlos durch Oaxaca auf Mexico 175. Navihalterung für Mobile vom Aldi funktioniert hervorragend. Wieder staunen wir über die vielen Topes , auch Reductor genannt. Auf breiten Straßen, engen Straßen, geraden oder kurvigen - egal : plötzlich tauchen Bodenwellen auf. Zu 30% nicht angezeigt. Es empfiehlt sich die Geschwindigkeit zu reduzieren. 20- 30 km/h sind fast noch zu schnell.
    So gelangen wir in die Sierra Madre del Sur und klettern von 1500m ( Oaxaca) auf 2000m nach San Jose del Pacifico ( " magic mushroom " aus seligen Zeiten).
    Dann hinunter zum Pazifik über gefühlt 1000 Kurven schließlich nach Pochutla und weiter nach Mazunte.
    Nach 7h Fahrt beziehen wir unsere luftige Wohnung in der Posada del arquitecto. Dazu später mehr.
    Wir besorgen noch Einiges auch Cubos de Hielo
    Dann 2 Bierchen gezischt und Angelika bereitet die Guacamole zu, die wir dann mit Brot auf unserer Terasse genießen. Um 22h dann unter das Moskitonetz ins große Bett. Tropische Temperatur von 25° und Luftfeuchte 85% sowie der Mond und die mächtige Brandung des Pazifik werden uns durch die Nacht begleiten.

Julius Holtz

Guckt doch Mal nach Schildkröten

2/8/20Reply

• Feb13

Ausflug nach Puerto escondido

February 13, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 29 °C

Nach dem Frühstück Abfahrt nach P.e. ca. 60km westlich von Mazunte. Bekannt weil dort ein lang gezogener Strand liegt mit einer Brandung für Surfer. Hier machte vor 5Jahren auch die Big Wave Tour der Profisurfer Station.
    Ausserdem ist P.e. als Tourismusziel mit Kleinstadtcharakter bekannt. Verfügt auch über einen Flugplatz mit Verbindung nach CDMX und Oaxaca.
    Liegt an der Strasse Mexico 200 Acapulco - Salina Cruz.
    Die Strasse ist ein weiteres Beispiel für mexicanische Problemlödungen .Zum einen sollte sie autobahnartig ausgebaut werden . Da wurde einfach eine neue Strasse parallel zur alten gebaut. Die alte führt jetzt 2 spurig ostwärts die neue 2 spurig westwärts. Ausserdem war die Fertigstellung für 2016 geplant mit einem Abzweig nach Oaxaca de Juarez. Davon ist bis heute nichts zu sehen.
    Die Strasse ist Stückwerk. Fertigstellung unklar.
    Aber gefahren wird.
    Unser Iguana hat sich nachts an unseren Avocados ( im Beutel aufgehängt) vergriffen. Vor Tagen auch 1 geklaut.
    1 weiterer hundertfüssiger Mitbewohner hat sich vorgestellt. Auch wg. anderen hungrigen Mitbewohnern kommt jetzt Alles in fest verschließbare Behältnisse.
    Am Abend dann : Pollo rostizado, Totillas und Guacamole.

• Feb14

Manglares, Iguanas, Cocodrilos

February 14, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 25 °C

Im L.P. Mexico wurde der Nachbarort La Ventanilla dringend empfohlen. Dort forsten 2 selbstverwaltete Cooperativen den Mangrovenwald auf. Diese Naturwälder wurden durch Hurricane in den 90ern und Anfang der 0er Jahre fast komplett zerstört.
    Die Einwohner wollen gegen die Zentralregierung diese einzigartige Natur erhalten und organisieren deshalb Kanufahrten durch Teile des Waldes.
    Wir hatten einen sehr netten Führer nur für uns zwei.
    Die Bilder sprechen für sich. Das Ganze dauerte ca. 1,5h.

• Feb16

Potpourri zum Abschied

February 16, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 29 °C

Wir haben einige Bilder zusammengestellt ohne direkten Bezug. Just for fun. Und ein Video von Angelikas Geburtstag zum Ausklang.
    Morgen geht's über Salina Cruz und Tehuantepec im Isthmo wieder nach Oaxaca de Juarez ( Hauptstadt des Bundesstaates Oaxaca). Zum Namenszusatz schreibe ic mal noch eine Erklärung.
    Hängt mit der Geschichte Mexicos zusammen.

San Augustín - playa Mazunte

February 15, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 32 °C

Šorīt ar prieku secinu, ka savu stāstu varu jums nosūtīt, jo internets mūsu ciemā atgriezies. Klīst baumas, ka kāds celtnieks bija pārrāvis vienīgo kabeli, tādēļ visa Port Angel apkārtne uz dienu bija atgiezusies 50 gadus atpakaļ.
    Šorīt visu, kas ar mums notiek, es latviski sauktu par “čakarēšanos”. Pirmkārt, jānopērk autobusa biļete parītdienu braucienam uz Tuxtlu Gutierrez, kas ir mūsu nākamā pietura. Uz Tuxtlu ceļojums ilgst 8-9 stundas, un mums pieņemamā diennakts stundā ir tikai viens reiss. Izdādās, ar Eiropā izdotu maksājumu karti tas nemaz nav tik vienkārši, autorizācija apraujas vairākas reizes, nauda te bloķējas, te atbloķējas. Pēc kādas stundas pūļu pirkums tomēr izdodas.
    Otrkārt, mums jāmaina mājvieta, kas sestdienas dienā izrādās sarežģīts uzdevums. Visa “hipsteru piekraste” ir pilna ar viesiem, Booking.com neko nesola. Nākas izmantot veco laiku metodi - staigāt pa viesnīcam un prasīt naktsmājas. Līdz pusdienlaikam esam tikuši pie kaut kāda risinājuma - esam 2 dažādās viesnicās, lai arī tikia 50 metrus šķirti. Varbūt arī labi nedaudz atdalīties no nešķiramajiem ceļabiedriem.
    Piedzīvojumu šodien nav daudz - karstums milzīgs, okeānā ūdens temperatūra, domājams, ap 30 grādiem, un viļņi šeit lielāki kā Port Angel pludmalē. Viesnīcā pie durvīm piesista 7 punktu drošas peldēšanās instrukcija, cik nu peldēšanās okeānā droša var būt. Katrs no mums šodien vismaz vienu reizi dabū no kājām notriecošu belzienu ar vilni tā, ka pasaule apkārt sagriežas. Ir jābūt mierīgam un uzmanīgam.
    Pagaidām visas pazīmes rāda, ka ūdenī ieiešanas reižu skaits sakritīs ar no ūdens iznākšanas reižu skaitu, un varēsim visi turpināt ceļu. Pēcpusdienā staigājam pa apmēram kilometru garo pludmali un vērojam vidi un cilvēkus. Viens jaunu cilvēku pāris, piemēram, rūpīgi apziež viens otru ar tumšas krāsas smiltīm vietā, kur avotiņš ienes liedagā augsnes un citu organisko vielu elementus. Izskatas svaigi iemīlējušies, un ieziešanās laikam ir labs veids kā ne mirkli nezaudēt saskares iespēju. Tad abi iet ūdenī skaloties, un pēc tam smērējas atkal...
    Pilsētiņas ielās savukārt daudzi turas pie 70to gadu hipiju stila - ir slaidi (varbūt pat kārni), gariem, nesukātiem matiem, puķainās drēbēs.
    Mums šovakar pēdējais vakars pie Klusā okeāna, tapēc meklēsim vietu, kur pasniedz lielo krabi. Kopējais ēdiena vērtējums šāds: garneles un astoņkāji šeit ir izcili, iespejams, labakie pasaulē, zivis ir labas, bet mūsu gaumei Eiropā ir ēstas labākas.
    Par dzērieniem: Jūtam pienākumu glābt Corona alus zīmolu no globālā vīrusa tam nodarītās skādes, karstajā saulē tas līst iekšā ka ūdens. Esam arī pozitīvi pārsteigti par meksikāņu vīniem, kuri darīti no slavenām Ziemeļitālijas vīnogām Nebbiolo un Barbera, un neko daudz neatpaliek no mātes zemē radītajiem.
    Ceram, ka krabis mūs gaida.

Santa María Tonameca, Santa Maria Tonameca