Morocco
Aït Ouglif

Altlas Mountains, Monkey Fingers

February 7, 2023 in Morocco

Heute ist wieder ein ereignisreicher Tag. Von Tamtetoucht geht es über eine offroud-Piste ca. 31km (fast 1 1/2 Stunden) bis M‘Semrir. Dort befindet sich der obere Einstieg in das Dades Tal (Gorges Dades). Odin kam an seine Grenze! Gottseidank ist er höher gelegt und hat 6cm mehr Bodenfreiheit als ein Serienfahrzeug. Und länger als 6m dürfte er auch nicht sein. Immerhin hat er Frontantrieb.
      Es folgt eine Berg- und Talfahrt aus ca. 2.500m bis auf 1.644m mit unzähligen Serpentinen. Und ja, wir können auch die vielseits bekannte Schleife aus bester Perspektive fotografieren.
      Kurz hinter dem Tal findet Patricia einen kleinen Stellplatz an den Monkey Fingers. 80DH, fast warme Dusche incl. Wir bekommen natürlich den obligatorischen Berber Whiskey (Minztee).
      Heute gibt es gebratenes Hähnchenfleisch mit Curryreis.
      Mit dem sehr freundlichen Besitzer Jamal können wir uns gut austauschen. Er bietet uns Wandertouren an, die wir aber ablehnten.

Uber Dades Schlucht uf Tinghir

April 3 in Morocco ⋅ ☀️ 21 °C

Hit simmer zerscht vo Ait Ben Haddou uber Ourzazette und Souka gfahre, womer jewils nur e churze Halt gmacht hend.
      Meh Zit hemmer de ide Dades Schlucht verbracht, womer dur chlini Derfli gfahre sind, ä Passstrass mit vielne Serpetine uife sind, idricklichi Felsformatione gnosse hend, einige Kamel gsichted hend und ungloiblich scheeni Uisblick gha hend. Imne chline Derfli ide Nerchi vo Tinghir hemmer de ubernachted.Read more

Monkey finger trail

February 13 in Morocco ⋅ ☁️ 21 °C

In the morning we started hitchhiking to Tamellalt where we were planing to hike Monkey finger trail. This time we had to wait a bit and route that would normally take us 2 hours took us the double, but we met many nice people on the round and the last guy drove us 30km extra, just to bring us directly to the trail.
      Hiking was bit harder than we expected and sometimes we had to climb a bit, to be able to follow the trail which was bit challenging with the bagpacks, but the vies were definitely worth it.

Desert

July 12, 2019 in Morocco ⋅ ☀️ 31 °C

Woke up in our boiling hot tents and attempted to watch the sunrise but I was cloudy. Had a massive breakfast and then got back on our camels for another camel massage. We had so much reception on the camel ride we thought it was a great time to call everyone we know. Then made it back to our driver heading towards Dades valley stopping at some scenic points where the locals nearly made us buy scarves. We stopped at a beautiful gorge with a Springwater river. And then made it to our hotel with a stunning view. Meagan was called a crazy girl by the hotel staff (in a fun way ;) ).Read more

Dades-Schlucht

November 17, 2019 in Morocco ⋅ ☀️ 9 °C

Nun wartete eine knapp 2,5 stündige Autofahrt in Richtung der zweiten Schlucht, der Dades-Schlucht auf uns.
      Die Fahrt führte uns wieder durch die Todra-Schlucht, wo tatsächlich so früh morgens schon einige Touristen und vor allem viele Kletterer waren!

Die Dades-Schlucht soll aber nicht ganz so touristisch sein, da die Busse nicht so weit reinfahren können.
      In der Schlucht angekommen, machte sich zunächst ein wenig die Ernüchterung breit, da es gefühlt 10 Kilometer lang nur ein/e Dorf/Stadt war und man nicht wirklich einen schönen Ausblick hatte. Aber krass, wie lang sich diese Dörfer durch so eine Schlucht ziehen und vor allem wie tief rein sie gehen.
      Aber dann kamen wir endlich zu den gewünschten Aus- und Anblicken und diese lohnten sich deutlich mehr als die von gestern.

Atemberaubend und wir machten sogar alles richtig und fuhren nach den berühmten Serpentinen noch tiefer in die Schlucht, um einen Geocache zu holen und wurden dafür mit einem super Fotospot direkt am Wasser belohnt!

Dadés Gorges

May 16, 2014 in Morocco

Mohli jsme ale konečně popojet. Vrátili jsme se na hlavní cestu a v městečku BoumalneDadés jsme opět odbočili směrem do hor, tentokrát k soutěsce Dadés. Cesta k ní vedla nejdříve údolím s mnoha palmáriemi a poté začala cesta stoupat a vinula se kolem pěkných skalních masivů a skrz berberské vesničky. V jedné z nich jsme na chvíli zastavili, abychom se najedli. V tu chvíli se však k nám ze všech stran začala stahovat horda místních dětí, až jsme nakonec skoro všechno jídlo rozdali. Soutěska Dadés a příroda kolem ní je oproti Todře mnohem rozmanitější a není tolik dotčená masovou turistikou, což z ní činí určitě velmi atraktivní pro případné túry po okolí. Nám však začalo lehce pršet a po krátkých zastávkách a prohlídkách okolí jsme se vrátili zase na hlavní cestu.
      Naším plánem nyní bylo dostat se skrz hory k vodopádům Ouzoud, což podle Google Maps mělo být kratší a hlavně rychlejší než to vzít po hlavní cestě přes Marrákeš. Po zbytek dne jsme tedy chtěli najet co nejvíce kilometrů a dostat se co nejblíže vodopádům a najít po cestě nějakou střechu nad hlavou na přespání. Mezi městy Skoura a Ouarzazate jsme znovu odbočili směrem do hor Vysokého Atlasu a před sebou jsme měli zhruba 200 kilometrů. Doufali jsme, že do setmění tuto vzdálenost stihneme urazit, kór když prvních 50 km vedlo po rovné cestě a téměř bez žádné dopravy. Poté však začala cesta prudce stoupat do hor a ve výšce kolem 2000 m n.m. se proměnila v tankodrom a vedla po nebezpečných serpentinách, takže naše maximální rychlost vystoupala max. na 40 km/h. Po několika ujetých kilometrech se cesta začala v horách svažovat do údolí a kromě toho, že se stmívalo, nás najednou přepadla také bouřka. Cesta plná děr se začala plnit vodou a s postupující tmou jsme se museli vyhýbat nejen těžko rozpoznatelným dírám ve vozovce, ale i napadaným kamením na cestě. Do nejbližší větší vesnice či města to byla v té době nepřekonatelná porce kilometrů, nikde nikdo a nic na obzoru, takže bylo jasné, že budeme vůbec rádi, když najdeme nějaké bezpečné místo na přespání v autě. Cesta však neustále klesala, bouřka nepřestávala, vše se ponořilo do tmy a na cestě, kde z jedné strany byla skála a z druhé strany hluboký sráz, nebylo možné nikde zastavit. Nakonec to vše za nás vyřešil zával z bahna a kamení, který se nám najednou postavil do cesty a nebylo možné ho projet. S velkou porcí štěstí se nám podařilo auto vytlačit zpátky a po pár minutách k nám přiběhli dva Berbeři s krumpáčem a lopatou. Když zjistili, že jim tyto nástroje na odkopání závalu nestačí, snažili se nám rukama nohama vysvětlit, že můžeme přespat u nich. Auto jsme nechali napospas osudu na kraji cesty, vzali si nejnutnější věci a vyrazili jsme s našimi novými berberskými přáteli do jejich nedalekého obydlí, se špetkou strachu a nejistoty, co s námi bude, uprostřed hor a bez signálu. My nerozuměli berbersky, oni zase anglicky, ale uvařili nám čaj a poté zavedli do sklepa, kde měli připravené palandy na spaní. Byli jsme rádi, že jsme mohli v té bouřce složit hlavu někde pod střechou, ale přesto jsem nemohl moc klidně spát.

Aït Ouglif, Ait Ouglif