Nepal
Base Camp (High Camp)

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Add to bucket listRemove from bucket list
Travelers at this place
 • Day106

  Yak Kharka -> Phedi

  March 27 in Nepal ⋅ ☀️ 6 °C

  אחרי הלילה החוויתי קמתי בבוקר רק עם קצת בחילה שנשארה. כמובן סיפרתי לכל החברים על עלילות הלילה שעברתי, וכולם שיתפו בחוויות הלילה שלהם, בעיקר על כמה פעמים ומתי הם קמו לפיפי במהלך הלילה, והופתענו שלא נפגשנו אחד עם השני.
  חישובי כספות, שוב חסר כסף ואז יש יותר מדי ובסוף הכל מסתדר. לפעמים מרגיש שהאתגר הכי קשה של הטרק זה לחשב את החשבון שצריך לשלם כל בוקר.
  יצאנו לדרך, מלא טישו בכל כיס אפשרי כדי לקנח את האף שנוזל, עם מיקרו פליז עלינו, שנראה שלא הולך לרדת מאיתנו כל היום בגלל הקור. יום קצר יותר אבל עולים אותו גובה כמו אתמול, כלומר העליה יותר חדה. ואכן כך היה. היו עליות שהיה דיי קשה לעלות גם בלי אתגר החוסר בחמצן, ובסיטואציה הזו זה בהחלט היה לא קל בכלל. אבל שוב בקצב איטי הפעם של הצטרפה אליי לחבורת הספסל האחורי, נהננו ממוזיקה רגועה ומהנוף המטורף שמסביבנו.
  עצרנו לפקל בנקודת תצפית מהממת, התחרדנו מכמה דקות של שמש, במקרה כל הישראלים שאיתנו במחזור בדיוק גם הגיעו לנקודת תצפית באותו זמן וישבנו שם על האבנים המדורגות כמו בתמונה מחזור של כיתה ו׳3, ופוספא הפורטר של בר לימד אותנו שיר נפאלי (כמובן עדין המיקרו פליז עלינו כי קפואא). סיימנו את היום בשעה מוקדמת, קצת מנוחה, ושוב עולים עוד איזה 100 מטר כדי להיות בגובה יותר גבוה מהמקום שאנחנו ישנים בו, זה עוזר להסתגלות. זה נתן לנו ספויילר לא נעים למה שהולך לקרות לנו מחר לפנות בוקר, כי זאת אותה העלייה שנעשה מחר לפני הפס. ישבנו שם איזה חצי שעה עם מוזיקה רגועה, מנסים להכחיש את מחר, לא ברור אם בגלל שמבואסים שזה היום האחרון בטרק וזה כבר נגמר, או שנמנעים מלחשוב כמה קשה יהיה לנו מחר. נהנים מכל היופי הזה שמחר הולך להיגמר לנו, וחזרנו למטה.
  היום יש פטור ממקלחות כי זה היום האחרון אז הלכנו להחליף בגדים במטרה לגזור כמה שיותר קדימה ככה שיתאימו גם להיום בערב, וגם ללילה, וגם למחר בבוקר, ונוכל להימנע מהחלפות בגדים בקור הזה.
  אחרי שהתחננו לבעלי המקום שקפוא לנו סוף סוף הדליקו את ההסקה וישבנו כל הישראלים סביב החימום, אכלנו ארוחת ערב טובה (אני אכלתי בלי שום!!!!), הזמנו אוכל למחר+טייק אווי למסלול והלכנו לישון עם שעון מעורר ל4:00 בבוקר.
  Read more

 • Day17

  Day 9- עושים את הפאס!

  March 30 in Nepal ⋅ ☀️ 5 °C

  יום הפאס

  מתעוררים ב3 וחצי בבוקר נרגשים לטפס את הפאס , סוף סוף מגיעים לנקודה לה חיכינו יותר מכל

  מתחילים לטפס ב4:00 בדיוק.. טוב ב4:15, כבר בהתחלה ניצבת בפנינו עליה תלולה בחושך מוחלט שרק פנסי הראש והכוכבים מאירים את דרכינו.

  עומדים בגבורה בטיפוס של שעה ועוצרים לנשנוש של חבילת עוגיות ואגוזים ומקנחים בתה , אבל אחרי עצירה קצרה רואים את קבוצת הזקנים מתחילה לטפס ואת אורם הקרב ומבינים שעלינו להמשיך, בכדי לא להיתקע בצוואר הבקבוק

  השמש ממשיכה לעלות וכך גם אנחנו , לאחר זמן מה נתקלים במשוכה הבאה- מעברי שלג מחליקים שמרבים להחליק בהם - תמיר מוצא את זה מהנה ומבדר ומרבה גם לשחק בקרה שנוצרה ויעל ממשיכה במאבק.

  ממשיכים עד שמגיעים לגשר שממנו נשקף לפנינו נוף מרהיב של קרני אור ראשונות שמתחילות לצאת מתוך ההרים, אחד המראות העוצמתיים בטיול ללא ספק

  אחר כך ממשיכים בטיפוס עם עצירות קצרות עם מנוחה של יעל תוך שמצטיידים במשקפי שמש על מנת לא לקבל עיוורון שלגים כמו עוד נבואת זעם של נדב.

  לאט לאט עולים עוד בגבהים ובלי לשים לב אנחנו מגיעים ל4700,4800,4900, 5000 מטרים! האוויר נעשה יותר ויותר דליל דבר המקשה על הטיפוס במידה רבה אך יעל בעזרתו המסורה של ים ממשיכה לטפס ותמיר צופה עליה מהרים שונים מתמודדת ומנסה לחייך למצלמה!

  לאחר טיפוס מפרך של כ5 שעות סוף סוף מתחילים לבצבץ מולנו הדגלים , וים מצביע עליהם וקובע- הגענו לפאס! נרגשים מאוד תמיר אף היה עם דמעות בעיניים, יעל טוענת שעייפה מכדי לדמוע. עוצרים לשתות תה ותופרים עוד לחם טיבטי עם כמות נדיבה של חמאת בוטנים ובטוחים שסיימנו עם החלק הקשה של היום, מה שמתברר מהר מאוד כאמת חלקית בלבד.

  מתחילים לרדת למטה ירידה תלולה מאוד שאף מקשה על ים שנשלח קדימה ומצהיר שזה הטרק האחרון שלו לאנאפורנה (כנראה שאפילו אותו שברנו). ממשיכים בירידה, שאורכת כחמש שעות בהן אנו מאבדים את הברכיים שלנו ויעל אף מקנחת בהחלקה מפוארת אחת אשר מטביעה את חותמה על אחד ממקלות ההליכה. לאחר הירידה המפרכת מגיע עוד קטע דרך שמאופיין בעיקר בהתאחדות עם הקבוצה שהייתה מאחורינו לאורך כל היום ואז בהמשך במישור אין סופי שהיו בו סוסים ועיזות.

  לבסוף מגיעים לגשר ארוך ומפוקפק שלאחריו מגיעים לאחד המקדשים המפוארים בנפאל שבו מתחיל עוד קטע אין סופי של ירידה במדרגות (קושי , התנשפות)

  בסוף פוגשים את חברינו אביה וארוצס בהוסטל על שם בוב מארלי שם אנו אוכלים כמות מרובה של פחמימות וגבינה מנחמת והולכים לישון חבולים אך מאושרים מההישג ומהעוצמות שחווינו.

  מסך
  Read more

  lila frisher

  אלופים שלי! כבוד!!!

  4/3/22Reply
  Ronit Botser

  ❤️

  4/27/22Reply
  Ronit Botser

  אליפות!!!

  4/27/22Reply
  Ronit Botser

  ים, אמא של יעל מוסרת לך המון תודה 😊😃

  4/27/22Reply
   
 • Day13

  יום המנוחה נפתח ביקיצה טבעית בשעה 9 התארגנות בעצלתים והתפנקות בארוחת בוקר גדולה אחריה הלכתי ביחד עם איילת לפגוש את נוני וחברותיה בבית הקפה הקבוע בכפר ישבנו צחקנו ושתינו קפה כשהשמש הייתה במרכז השמיים נכנסתי חזרה למיטה כדי לקרוא ספר אבל אז הגיע עילי והכריז " צריך להחליט מה עושים מחר" על הפרק הליכה לאגם טילצ׳ו אגם קפוא בגובה 4100 מטרים מעל פני הים אף אחד מהפורטרים לא המליץ על הדרך ונאמר שהיא מפחידה ומסןכנת גם בסיפורי הדרך שמצאנו באינטרנט מאז ועד לשעה 8 בערב היינו בחיפוש אחר משהו שיספק לנו תשובה ברור על טיבה של הדרך טלפנו למנהלי גסטהווסים בדרך לאגם שאלנו מדריכים של אחרים ובסוף נפל הפור הצצנו בתחזית והבנו שאם נצא לטילצ׳ו עלולה לתפוס אותנו סופה כשנגיע לפס אז אחרי יום של התלבטיות הגיע סימן קטן ששינה את כול התכנון אכלנו ארוחה טובה בערב והלכנו לישון

  הבוקר יצאנו ממנאנג אחרי יומיים של מנוחה אבל עם קצת תחושת החמצה בפה אך הצעידה בנופים השכיחה מאיתנו אותה מהר. הדרך הפכה מכביש רכב לסינגל צר ובישרה על הבאות: כפרי גסטהווסים מנותקים דרכים צרות מחברות בינהם, אין קליטה ואין אינטרנט
  בסוף היום הגענו ליאקארקא בחרנו הוסטל שהבטיח מקלחת חמה ווהייה נראה מרווח ונעים כשהלכנו למקלחת הבנו שאין מיים חמים בברז ומה שדובר עליו הוא מקלחת דלי מקבלים מיים חמים ומתענגים על כול רגע. כשיורדת השמש בגובה 4000 מטר מעל פני הים נהיה קר ובחדרים הקטנים אין חימום אז ישבנו מעל ארבע שעות בחדר האוכל המחומם ושיחקנו פרזדנט כשהאוכל היה מוכן אכלנו והלכנו לישון
  קמנו בידיעה שפנינו שבע קילומטרים של הליכה עד סוף היום בגלל מגבלות גובה ( אסור לעלות מעל500מטר ביום ) אבל בגלל מיעוט גסטהווסים יצאנו מוקדם 7:30 ההליכה קשה יחסית עם הרבה עליות יורידות במהלך הצעידה ראיתי מעיין בוהק בצבע טורקיז וברקת כ200 מטר מתחת לשביל הסתכלתי על עילי והוא מיד הבין אותי פתחנו בדהרה מטה על עבר בריכה שמימיה היו קפואים אך זכים תיהנו רושנו שלוש פעמים לתוך המיים עד שקפא לנו המוח ישבנו כמה דקות נהננו מיופיה והמשכנו בשעה 12 הגענו להוסטל ותקף אותי תמהיל של תחושות רעות שלוב של היבשות למחלת גבהים שלא הניח לי עד הבוקר למחרת
  Read more

 • Day15

  אנפורנה יום 9 היום של הפס !

  March 31 in Nepal ⋅ ☀️ 2 °C

  התעוררנו בחשכה והתחלנו להיתארגן בשעה 5:00 כולנו ארוזים יוצאים לדרך עם פנסים על הראש נדבר עילי איילת ואורן העליה תלולה והשמש מתחילה לאט לאט לצבוע את השמיים בגוונים בהירים יותר של כחול ואנחנו ממשיכים לטפס במהלך הדרך פוגשים את הדס שוהם שקד יחד עושים הפסקה בהיי קאמפ אחרי שעה גובה 4700 לפנינו עוד 700 מטר לעלות עד לנקודת השיא של היום טורונג לה פאס אוכף בגובה 5416 מטר מעל פני הים ההליכה הופכת קשה הרבה יותר שלג ברגליים ורוח בפנים ממשיכים ללכת נאבקים על כול טיפת אוויר עצרים הרבה למנוחה כדי להסדיר נשימה והינה הוא לפנינו השלט הנחשק טורונג לה פאס רצים אליו מצטלמים מתנשמים נכנסים לביקתה לשתות צ׳אי רותך ואז מתחלה הירידה 9 קילומטר בהם אנחנו צריכים לרדת 1600 מטר בהתחלה בשלג וקור לאט לאט השלג נעלם והנוף מקבל תפנית מתברית וצחיחה אחרי 10 שעות היום המטורף והמיגעה מגיע לסיומו בהוסטל בוב מארלי נרגעים אוכלים ונכנסים למיטה וישנים שנת מנצחיםRead more

 • Day8

  עמל;ק 4500 מטק
  היום ממש קצר- 0840-1300
  והגובה מאוד מורגש

  פתחנו את הבוקר בארוחה קלילה (מאפה קינמון ללא קינמון מהאפיה המקומית שהוכן אתמול ועל מנת לשמור על טריותו הניחו עליו עיתון, נוט טו סלף- זה לא עובד).
  התחלנו עלייה מתונה אך ארוכה ,
  ראינו אבן מעופפת.
  המשכנו במישור נחמד מאוד ואז עוד עליות, חלקן קלות יותר חלקן פחות אבל הגובה משחק פה תפקיד חזק.

  הגענו בצהריים, הכנתי תיק עם ספר ושכבות והלכתי לשבת במסעדה המגניבה כשלא לאט מצטרפים באים והולכים אנשים.
  כולם דברו, קראו ועיסוקים אחרים. ענבל ואני שחקני קלפים .
  לארוחת ערב איך אם לא מרק שום וביצת עין במחירי נדל״ן בתא .

  זהו,
  לילה עם זיו והמון שמיכות,
  נתראה ב430 בלה פאס
  Read more

 • Day235

  Thorong La

  April 21, 2018 in Nepal

  A couple of days of more ‘up and down and up and down’ took us to the Thorong High Camp at about 4900m. Although we arrived there quite early in the morning we decided to not continue to the pass and down on the other side, other than all our fellow trekkers - we were just too exhausted. So for the moment we were the only ones at the camp. But this should change throughout the day and people ended up sleeping on the ground in the packed dining room.

  We started to feel more and more sick because of the altitude. At least when the snowfall started in the afternoon we regretted our decision to stay. But the atmosphere in the camp was so mystic, everyone was so excited about the next day (can we go or do we have to stay?), almost everyone had to fight one’s symptoms of altitude sickness and it felt like being part of a large trekkers community with so many familiar faces and so many stories to tell. And many people in a packed room cause some welcome heat as well :)

  Our decision turned out to be a good one: The next morning was beautiful with a clear sky, a shining sun and fresh snow enchanting the landscape.

  The ascent to the pass was incredibly demanding then, both physically and mentally. It went about our iron will, our concentration and focus on the path, our mutual motivations, our sucking for oxygen, going step by step, no more talking, slowly, slowly, slowly, further and further, higher and higher, pushing our limits. From time to time, dazed trekkers sitting on a horse were passing by.

  These 4 hours were probably the most intense of our lives, we had never breathed so thin air and we made it to the Thorong La on our own, followed by tears of joy and goose bumps. 5416m and it’s such an incredible feeling to be up there but so worth it!
  Read more

  Angelika Kuttkat

  Ihr seid definitiv in seinem Revier!

  5/14/18Reply
  Angelika Kuttkat

  Gratulation

  5/14/18Reply
  peter lustig

  ...das ist die rote mütze?! :p

  5/14/18Reply
   
 • Day22

  Le Thorungla... en deux fois !

  April 1, 2019 in Nepal ⋅ ⛅ -5 °C

  Et bien le col n'aura pas (du tout) été franchi le 1er avril. C'est mon corps qui m'a fait une farce ! Après à peine 100 m de dénivelé, j'ai la tête qui tourne comme un manège et dois me poser sur une pierre. J'essaie de reprendre mes esprits et monte encore quelques dizaines de mètres, mais là c'est un gros mal de ventre qui m'assaillit (sympa la diarrhée à 5h dans le froid, la neige, la nuit ! et désolée pour ces détails...).
  Puis ce sont les jambes qui flageolent, je me sens très faible, incapable de mettre un pied devant l'autre. Tout est brouillé, j'ai l'impression que je peux tomber d'une minute à l'autre. OK.. pas la peine d'insister. Signe à Marie : Non. Demi-tour ...
  Je ne peux même pas lui expliquer clairement ou discuter, la priorité est de redescendre. Je galère ne serait-ce que pour parcourir les quelques centaines de mètres qui nous séparent du "high camp". Un Hot Lemon et direct au lit. Trois heures de sommeil de plomb, sans même enlever mes nombreuses couches de vêtements..

  La belle consolation, c'est que Marie, en pleine forme, en a profité dès le retour (6h15) pour faire l'aller-retour vers l'étape d'avant, dans la matinée seulement. Et... a retrouvé son porte-monnaie ! Nous étions ravies.
  En l'attendant, après la grasse mat forcée, je n'ai pu qu'écraser dans la salle commune en écoutant de la musique, encore faiblarde... Et un peu déprimée. Entre la tourista, le Chulu raté et ce nouvel accès de faiblesse, je me sens merdeuse et me dis que mon corps de soi-disant sportive ne vaut décidément pas grand chose...

  Déjeuner pourtant joyeux et dépensier, avec un sentiment inédit de richesse lié aux retrouvailles des sous (d'ordinaire le midi c'est pique nique crackers/fromage/peanut butter).
  L'après midi ça s'inverse un peu : Marie est fatiguée (logique), tandis que je me motive pour monter et voir ce que ça donne, malgré le temps pourri. D'abord jusqu'à un point de vue (4980m) puis sur le chemin du Thorungla. Je monte sans peine jusque 5080m. Je revois les endroits où j'ai du m'arrêter le matin, c'était tout au début ! J'aurais bien poursuivi pour me rassurer pour le lendemain mais il neige et on ne voit plus grand chose, pas prudent de continuer seule.

  Nouvel essai le 2. J'ai appris des erreurs de la veille : me préparer plus tranquillement, ne pas engloutir mon petit dej (+ suppression du lait en poudre et du café super sucré et dégueu), couches de vêtements en plus, gros gants, grosses chaussettes (la veille je m'étais pris un gros coup de froid, aux mains et au corps, qui m'avaient divertie de mon souffle), ne pas sortir tant qu'on n'est pas toutes emballées, techniques pour que l'eau ne gèle pas dès le début ... Cette fois noud avons ausi chacune notre frontale donc chacune peut aller a son rythme et se concentrer sur son effort (Marie avait oublié la sienne mais une Irlandaise lui en a donné une), une autre fille m'a donné du diamox, etc etc. J'ai également convaincu Marie de partir plus tard pour réduire le temps de marche dans la nuit et le froid. Emballées comme des cosmonautes, on progresse lentement mais sûrement. Tout se passe bien pour nous mais autour c'est l'hécatombe ! On voit rebrousser chemin un groupe de 10 + 2 yaks + des guides, avec en tête un homme chancelant, puis une fille (celle qui m'a donné du diamox!) dans le même état, soutenue par son guide, puis un couple apeuré qui nous dit qu'il y a une snowstorm là-haut..
  Mais d'autres lumières plus haut avancent. On continue. On apprendra plus tard que le groupe est revenu a cause d'un accident : un Polonais (trop lourd) chevauchait le Yak (drôle d'idée sur ce sentier enneigé et étroit), le Yak a glissé, l'homme aussi, c'est finalement le guide essayant de rattraper l'homme qui a devalé toute la pente...

  Pour nous tout roule. Le temps s'ameliore aussi et c'est sous un grand soleil que nous franchirons le col vers 8h. Oh joie !
  La descente ensuite est raide et bien enneigée mais c'est l'occasion de tester la technique népalaise : luge ! Pour une fois ils sont mieux équipés : sacs plastiques plutôt que sur les fesses.

  Dej sympa avec un Belge et 2 Français dans un petit restau vers 4100m. On s'offre un jus frais et des desserts ! (Plus ou moins réussis, chocolate pudding a proscrire).
  En approchant, nous apprenons que Muktinath est un haut lieu religieux pour des raisons un peu obscures (une histoire de geyser et d'étang qui regroupent les 5 éléments, des ammonites qui seraient l'incarnation terrestre de Vishnu cote hindu, le séjour du Guru Rimpoche au 8e siècle côté boudhiste.. ). On croise des pèlerins indiens. Une jeune femme entreprend de me convertir et veut absolument m'offrir son compteur (objectif : prononcer 21 000 fois le nom de Dieu par jour). Bonne joueuse, j'ajoute deux "swami Narayan" au sien: on passe à 3 916. Elle ferait mieux de s'y remettre plutôt que d'essayer de sauver mon âme !
  Douche, lessive, courses, wifi, dîner, sommeil très récupérateurs.
  Read more

  Thierry Sng

  Belle photo de nuit, et je reconnais la montée ! Trop beau !

  4/4/19Reply
  Thierry Sng

  Congrats ! Mythique !

  4/4/19Reply
  Thierry Sng

  Félicitations pour le passage du col et content de lire que vous êtes bien finalement passées plus ou moins sans encombre :)

  4/4/19Reply
  12 more comments
   
 • Day17

  Thorang La Pass

  October 19, 2019 in Nepal ⋅ ⛅ -5 °C

  אז אחרי שעברנו את הטוליצ'ו והIce Lack אנחנו בהחלט מוכנים לפס!
  בגדול המטרה שלנו הייתה לנסות כל הזמן להפוך את היום הבא ליותר קל (בעיקר מבחינת הפרשי גובה).
  פתחנו את הבוקר בבוקר איטי ומפנק (הגיע לנו אחרי ליל אמש..) ולא הספקנו להיפרד מצלע שלישית כי הוא עזב לפני שקמנו..
  המטרה שלנו הייתה לישון ב Ledar אך לקחנו בחשבון את האפשרות שלא נספיק ושנישן ב Yak Kharka. באופן די מפתיע הדרך הייתה יחסית פשוטה והגענו בשעה מוקדמת ליעד. במהלך היום מזג האוויר היה נראה לא אופטימי אך זכינו לראות עייט עצום שעף ממש לידינו.
  כמו צעירים עשינו את הטעות הגורלית והתקלחנו. עכשיו, אני יודעת מה אתם חושבים- מה כבר יכול להיות טעות בלהתקלח..?
  אז להלן פרטים על המקלחת- המקלחת נמצאת במרחק הליכה מהחדר (לא בחדר וגם לא צמודה אליו). כמו כן, חדר המקלחת הוא חדר קטן וחשוך עם זרזיף מים עדין במקרה הטוב כשבחוץ ממש ממש קר- סך הכל חוויה מכשלת.
  הצלחנו להצטייד בלילה ב4 שמיכות ככה שקר לא היה אך גם לנשום הייץה משימה לא פשוטה (שי מצא סידור נפלא לשמיכות).
  יום למחרת פתחנו את הבוקר ליום שמשי ויפה. התלבטנו מאוד איפה לישון:
  1. Throung Phedi (4525)
  2.Throung High Camp (4925)
  התוכנית המקורית הייתה לישון באופציה 2 אבל פגשנו קבוצה של ספרדים שהיו די משכנעים לגבי אופציה 1.
  בסופו של דבר הגענו לאופציה 1 מוקדם מהצפוי, נחנו והרגשנו שאנחנו מרגישים טוב אז החלטנו לעלות לאט לאט לאופציה 2.
  לאחר שהגענו להיי קאמפ הלכנו לחדר אוכל בניסיון להתחמם ופגשנו שם משפחה ישראלית חמודה.
  זה הלילה שהכי פחדנו ממנו מבחינת קור ולכן החלטנו להצטייד בכל מה שניתן- 2 שמיכות נוספות+2 בקבוקים חמים- מדהים מה שכסף יכול לקנות..
  מפה לשם הלילה עבר בשלום כאשר הבוקר הגיע מוקדם מהרגיל (4:00!) . בגלל שהמזג אוויר הפכפך צריך להגיע לפס בשעות הבוקר המוקדמות וכך, לאחר התארגנות זריזה ותה חם של בוקר יצאנו לדרך כשעוד קצת חשוך בחוץ.
  הדרך לפס אכן עליה אך היא אינה תלולה- אם להיות כנים הדרך עצמה לא קשה וגם הגובה בשלב מסויים לא היווה מכשול כמו הקור. בעוד אנו צועדים לאיטינו כשכל בגדינו החמים נמצאים עלינו שלג קל ירד עלינו ורוח קרה נשבה.
  אומנם לא היה ערפל אך לא הייתה שום רעות מלבד הרים קרובים ומושלגים.
  וכך לפתע פתאום הגענו לפס!
  נכנסנו לביתן הצמוד ושתינו תה חם (כמובן שפגשנו שם את המשפחה הישראלית).
  מכל הדברים הדרך למטה היא שהייתה קשה-ירדנו וירדנו וירדנו וירדנו וככל שירדנו למטה גילינו שיש לנו עוד למטה לרדת.
  בסופו של דבר לאחר שכבר נשברנו הגענו ל Muktinath.

  (אין הרבה תמונות- היה קר מידי כדי לצלם..)
  Read more

  Eli Friedler

  אתם נראים טוב לגובה הזה. יפה מאוד. המשיכו להנות

  10/24/19Reply
   
 • Day15

  Acclimatization day at high camp

  October 11, 2019 in Nepal ⋅ ☀️ 0 °C

  Since I got hit last night by the sickness of heights above 4000 meter with headache and other symptoms we decided to stay today at Thorong Phedi and do only a short up and down walk to a view point some hundred metered above our lodge. Giving the body time to adopt and being ready for the pass at 5400 meter tomorrow.Read more

 • Day11

  Etappe 6: Yak Kharka - Thorung Phedi

  October 8, 2019 in Nepal ⋅ ⛅ 1 °C

  Wir sitzen morgens im Frühstücksraum und sehen in viele müde Gesichter: Die zwei Jungs uns gegenüber nagen teilnahmslos an ihren Teigfladen, ohne ein Wort miteinander zu wechseln, links von uns erzählt eine Israelin, dass ihr Freund heute mit dem Pferd nach Manang absteigen muss... Nur die drei Britinnen Anfang 60 lassen sich von ihrem Guide bedienen und sind guter Laune. Nora etwas müde nach einer „kurzatmigen“ Nacht, sonst sind wir beide aber fidel und optimistisch für einen vermutlich kurzen Wandertag von 3.15h, 500 Höhenmeter, 7,1km.
  Den Ratschlägen folgend kriechen wir sehr langsam vorwärts. Ab Ledar (4200m) öffnet sich vor uns ein buntes Tal: aride Bergsteppe mit bunten Gräsern und Sträuchern, schneebedeckte Gipfel in der Ferne (Chulu West, 6419m) und grasende Yaks an den Berghängen geben ein so friedliches Bild ab, das das harte Leben der hier wohnenden Menschen in den sehr einfachen Hütten vermutlich etwas romantisiert. Im Zickzack geht es auf 4400m zu einem Teahouse hinauf, wir erholen und wärmen uns auf mit heißer Schokolade und Kaffee bis es an der steilen Felswand entlang Richtung Base Camp Thorong Phedi geht: auf 4520m Höhe wollen wir heute Nacht schlafen, in Vorbereitung auf die morgige Passüberquerung. Zur Akklimatisierung planen wir, später noch zum High Camp zu klettern.
  Im Base Camp sind die Vorbereitungen in vollem Gange: die einen fleetzen in Hängematten in der Sonne, andere speisen im Dining-Room kräftigende Suppen, Akklimatisierungsversuche und Erlebnisse aus den letzten Tagen werden ausgetauscht. Angespannt-vorfreudige Stimmung macht sich breit. Erst im zweiten Anlauf bekommen wir einen kleinen Raum für die Nacht, da das Base Camp schon voller Leute ist. Nach einer heißen Suppe wollen wir kurz zum High Camp hoch, als Nora plötzlich sehr schwindelig wird. Wir werden unruhig: Sind es erste Anzeichen der Höhenkrankheit? Wie gefährlich ist es? Heißt es für uns nach den ganzen letzten Tagen Aufstieg nun plötzlich doch den Abstieg? Wie schätzen wir es richtig ein, ohne Gesundheitsrisiken einzugehen?
  Es ist 14.30 Uhr, ca. 3h Abstieg bis ins nächste Dorf. Ab 18.00 Uhr ist es hier schnell dunkel und passend hat draußen gerade ein Schneegestöber begonnen... Die netten nepalesischen Guides beraten uns und wir entscheiden uns, erstmal zu bleiben, da die Symptome wieder abklingen. Falls sie über Nacht wieder schlimmer werden und dann nicht innerhalb von 30-40min weggehen, droht uns evtl. ein nächtlicher Abstieg. Krisenstimmung.
  Wir verwerfen den High Camp-Aufstieg und verbringen den verbleibenden Nachmittag in der warmen Hütte, bevor wir mit etwas beklommenem Gefühl durchs Schneegestöber in unsere kalten Schlafsäcke kriechen.
  Read more

You might also know this place by the following names:

Base Camp (High Camp)

Join us:

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android

Sign up now