Nepal
Gandakī Zone

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Add to bucket listRemove from bucket list
Top 10 Travel Destinations Gandakī Zone
Show all
Travelers at this place
  • Day 70

   על מנוחה ופקקים אחרים

   April 20, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 31 °C

   בציטוואן עשינו עוד יום, כבר בלי איילת ונדב, שעיקרו היה הוצאת ויזה להודו, תהליך ארוך קשה ומייגע שהוציא מאיתנו את הכוחות להמשך היום.
   אחרי התחרדנות ארוכה בחדר החלטנו למצוא לנו בריכה באחד הריזורטים כדי להרענן.
   בתם חיפושים רבים, המקום בו הוחלט שנתמקם אסר עלינו להיכנס. יצאנו פיתות.
   הלכנו לישון מרוצים מיום מרוח ועצל, שבא לנו בול במקום.

   ארוחת בוקר מוקדמת ונסענו לתחנת האוטובוס ממנה נגיע לקטמנדו
   יצאנו לדרך בערך בשעה שבע וחצי
   הזמן עבר בעצלתיים
   נעמדנו בפקק שעה, שעתיים
   (קיבלנו אישורים על הויזות!)
   השפיות כבר לא נמצאת איתנו במושבים האחוריים
   ואנחנו נאלצים להשלים עם העובדה שנגיע רק לקראת ערב
   בקיצור, חמש וחצי יורדים בקטמנדו, גשם.
   (נסיעה של סך הכל 163 קמ ב10 שעות)
   מתמקמים בחדר דורמז שיצא רק שלנו ביוג הוטל ומקדמים מהר מהר דברים לקראת היציאה לטרק מחר בבוקר.
   שיהיה לכולם לילה טוב וחלומות על תנועה זורמת בכל הכבישים אמן
   Read more

  • Day 60

   רסטסום פידידי

   April 10, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 27 °C

   מסע במורד הקאליגנדקי
   חצי יום ולילה רגועים בפוקהרה, בהם בעיקר התארגנו לקראת הראפטינג, ואכלנו בתאילנדית מאכזבת.
   על הבוקר דפקנו כולם שקשוקה מעולה אצל שלום ויצאנו באוטובוס, 16 חבר'ה לכיוון תחילת המסלול.
   פרקנו את כל הציוד, ניפחנו את הסירות, העברנו הכל לתיקים נגד מים אכלנו והתמנגלנו אחד עם השני.
   שלושה ימים ושני לילות של כיף חיים, הנהר שוצף וקוצף, מאיים להפוך את הסירות, מרטיב ומקפיץ אותנו באוויר.
   מזג האוויר חם והמים שנמסו לא מזמן בפסגות ההימאליה קרים ומרעננים, מזמינים אאותנו לקפוץ ולתת לזרם לסחוף אותנו איתו.
   על הצוות שלנו אחראי גאנו הקפטן, והוא מנווט אותנו בעזרת פקודות פשוטות, משיכות משוט אלגנטיות ויכולות קריאת זרם כמו קרא ספר ילדים נפאלי.
   עוד קפטן על הסירה השנייה, שני מצילים בקיאקי יחיד נהנים לתפוס גלים על הזרמים ההפוכים ואחרון הוא גובי שמשיט את הסירת ציוד שלנו הלאה הלאה.
   על הגדות ראינו שריפת גופה, להקת נשרים מרהיבה מפרקת גאנו שמת במים, כמה מקומיים שמצלמים אותנו ומעט קופים.
   מעבר לחוויה במים, ההפקה של העצירות אוכל והמחנה הייתה מטריפה בפני עצמה, מדורה, שתייה חמה, נרות, פופקורן, קינוחים ואוהלים כשכולנו עומלים יחד עם הצוות על ההקמות.
   להוסיף לזה את האלכוהול שקנינו מראש ו jbl clip קטן בשביל הריקודים ואנחנו על גג העולם.
   עושים עכשיו את דרכינו חזרה לפוקהרה, כשהפעם נתארגן לליל סדר על גדות הבגנאס,
   שיהיה לכולם לילה טוב וחלומות בזרם
   פיס
   Read more

  • Day 120

   ראפטינג

   April 10, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 30 °C

   עוד טיול שנתי בחסות סוכנות שלום יצא לדרך!
   התכנסנו כל ה 16 ישראלים בבוקר מחוץ לסוכנות, נסיעה של שעתים באוטובוס מיטלטל והגענו לנחל ממנו נתחיל 3 ימים של ראפטינג חלומי.
   פרקנו ציוד, ואכלנו ארוחת צהרים משובחת שכללה גבינה טובה ופסטה עם טונה בטעם של בית.
   של לא הרגישה טוב, היה לה קלקול קיבה והיא הקיאה, אז אחרי התלבטויות הוחלט שלהיטלטל 3 ימים בסירה זה רעיון לא טוב, והיא חזרה עם האוטובוס לפוקרה. מבאס ממש אבל אין מה לעשות זה חלק מהטיול. שוב של הולכת ואני נשארת, שוב אני מוצאת את עצמי עם אנשים שהכרתי רק בשבועות האחרונים בטיול ואני בכלל לא באמת מכירה אותם… ועם זאת מרגישה איתם לגמרי רגועה ובנוח כאילו זה חברים קרובים שאני מכירה כבר שנים.
   התחלנו את השייט, אנחנו (החבורה שלנו) היינו כולנו ביחד בסירה עם עוד 3, והמדריך שלנו דוּרגיי שנראה כמו מאווי מהסרט מואנה. המפל הראשון נקרא small brother , לאחריו big brother, עברנו אותם בהצלחה ורק מהסירה השניה הצליחו לעוף כמה אנשים למים. אחרי שעתים בערך הגענו למקום שבו נעשה קמפינג ונישן הערב. ישר הנפאלים פרקו את כל הציוד והקימו חתיכת מחנה מאורגן ומתוקתק ברמה מאוד גבוהה. הקמנו אוהלים, וישבנו בשורה על המזרוני שטח על גדות הנהר עם מוזיקה ברקע. דיברנו והכרנו קצת יותר כל הקבוצה, ועברנו להן כמה שעות בכיף ובאווירה ממש טובה עד לארוחת ערב.
   ישבנו מסביב למדורה, כל אחד הביא קצת צוקולוקים של מתוקים והחלטנו לשלב כוחות ולהכין סמורס ממרכיבים שהיו לנו- מרשמלו, שוקולד סניקרס, ועוגיות דייגסטיב. פינוק.
   הלכנו לישון, קמנו בבוקר להתארגנויות קיפול ציוד, ארוחת בוקר ויצאנו לדרך. כבר חשבנו אתמול שהמפלים הגדולים מאחורינו אבל בהמשך השיט באופן לא צפוי הסירה שלנו התהפכה וכולנו עפנו למים. היה בהחלט חוויה!
   עצרנו לארוחת צהרים, והמשכנו לשוט עוד איזה שעתים עד לנקודה שבה נישן, בדרך קצת לפני סיום היום נתקענו באיזה מערבולת שאיימה להפוך את הסירה, הציפה אותה במים וכמעט הציפה אותה לגמרי, הסתובבנו סביב עצמנו ניסינו לאזן את המשקלים מצד לצד כדי לא להתהפך וראינו אנשים מולנו כמעט משתחררים מהאחיזה ועפים אחורה. היינו קבוצה טובה ואחרי איזה דקה וחצי של סיבובים הצלחנו להיחלץ כשכולנו עוד על הסירה. אין ספק שהיום הזה סיפק את האקסטרים שלו ציפינו. נגמר השיט ושוב הקמנו את הקמפינג, שורת מזרוני שטח ואוירה טובה וכיפית עד לארוחת ערב. אחרי הארוחה עוברים לשבת מסביב למדורה לקינוח והפעם הצטרפו אלינו הנפאלים עם סוג של רייסויין או משהו משכר אחר, בניסיונות נואשים ניסו לגרום לנו לרקוד, לחוד חידות, לשיר שירי ״אל המעין״ בדיוק כמו שהיה לפני 30 שנה, ועוד כל מיני דברים מוזרים… זרמנו איתם אבל בשלב מסוים כבר מיצינו ופרשנו לישון.
   היום השלישי היה רגוע לחלוטין הגענו כבר לחלק בנהר שלא היה בו כמעט זרימה ונכנסנו לאווירת קייקי כפר בלום. זרקנו אחד את השני למים, חתרנו וזרמנו בנהר עד שהגענו לנקודת הסיום.
   קיפול ציוד מהיר ארוחת צהרים ומתחילים נסיעה מטלטלת של 5 וחצי שעות עד לפוקרה. כולם בלי סוללה בטלפון אז נאלצנו להיות חברתיים ולדבר במהלך הנסיעה, לרקוד ולשיר עם מוזיקה ברמקול של האוטבוס.
   לבסוף הגענו עייפים ומרוצים ונפרדנו מהצוות לשלום.
   חזרתי לחדר לשלקי, היה נראה שהיא מרגישה הרבה יותר טוב וממש שמחתי לראות אותה. יצאנו כולנו לארוחת ערב חגיגית בהמבוגר מומלץ, היה ניסיון לשבת קצת בבר אבל העייפות הכריעה וחתכנו לישון.
   סך הכל ימים ממש מוצלחים מלאים בחוויות, לגמרי הרגיש כמו 3 ימים בחוף בית ינאי כמו בארץ, אבל עם קצת אקסטרים של ראפטינג וארגון קמפינג בחוץ ברמה גבוהה בלי יותר מדי מאמץ מצידנו. לגמרי אידיאלי מבחינתי ואחרי דבר כזה אני כבר לגמרי מוכנה לצאת לטרק הבא בנפאל!
   Read more

  • Day 116

   Hello 2 the HAKUNA MATATA

   April 6, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 30 °C

   אז החלטנו לשנות אוירה ולעבור לכמה ימי רביצה בבאגנס לייק.
   נסענו לשם ג׳ורדי, דן, הגו, רועי, של ואני (עלמה נשארה עם חבריה בפוקרה והצטרפה יום אחרי). נסענו בג’יפ פרטי והצטרף אלינו לנסיעה עודד שהוא ישראלי שטייל במזרח ומזמן עבר לגור כאן, כרגע עובד על פתיחת המסעדה שלו בפוקרה.
   הגענו לבאגנס, עודד אמר שהוא יכול לסדר לנו חדרים בהוסטל של חברה טובה שלו, כשהגענו בדקנו את החדרים אבל ההוסטל היה במיקום לא טוב במרחק 10 דקות הליכה מהאגם - ממש לא בשבילנו! אז ירדנו לבדוק את ההוסטל הידוע בקרב הישראלים hakuna matata. זה הוסטל שנפתח ע״י ישראלי, הוא עבד שם עם נפאלי מקומי ואחרי כמה שנים הישראלי מכר לחברו הנפאלי את ההוסטל. היום ההוסטל בבעלותו והוא כבר יודע עברית כמעט שוטפת, כל התפריט ישראלי עם חומוס ושקשוקה וסביח. כמובן שהסתדר לנו טוב, ושוב היה לנו יתרון מאחר ואנחנו בגל הראשון שאחריי האנפורנה, הספקנו להגיע לכאן לפני כולם והיו לנו חדרים פנויים להיכנס אליהם. נהדר.
   התמקמנו ב2 חדרים, ויצאנו לשבת בפינת ישיבה בחוץ. שמענו על קינוח נהדר ששמו הולך לפניו בשם hello 2 the queen (או כל מיני גרסאות שונות של hello 2 king/hakuna matata/oreo). ההמלצות הן לאכול אותו בבאגנס. לא התאפקנו וכמובן הזמנו אותו ישר איך שהגענו. בהחלט משכמו ומעלה, קינוח שיש בו כל טוב, עם שוקולד ובננה וחמאת בוטנים וגלידה. מה צריך יותר מזה?
   הבעיה הייתה שמעכשיו צריך להחליט פעם אחת ביום מתי מזמינים את הדבר היפה הזה, כי יותר מאחד ביום זה בהחלט חזירות וסכנה להרעלת סוכרים.
   בילינו את הימים שלנו בבאגנס בכיף ובנעימים, בלי לזוז יותר מדי… קמים בבוקר, קוראים ספרים מקלפים קלפים, ואוכלים טוב. כל יום התחלפו קצת האנשים, עזבו הקודמים והגיעו חברים חדשים שאנחנו מכירים וסיימו את האנפורנה אחרינו, ככה זה בשביל החומוס. ישראלים שהגיעו אחרינו כבר לא היה להם מקום והיו צריכים לישון רחוק יותר, כל יום באו בבוקר להוסטל שלנו, העבירו את כל היום ובערב חזרו לישון בהוסטל שלהם.
   באחד הימים גם לקחנו 2 סירות משוטים לשייט של שעתים באגם. חתרנו עד לריזורט שאמרו לנו שהוא נטוש, במטרה להסתובב שם ולראות את מה שנשאר ממנו. הופתענו לגלות שהריזורט לא נטוש בכלל, כשהגענו קיבל אותנו שוטר שעקב אחרינו כשהסתובבנו בחצר של הריזורט ובדק שאנחנו לא עושים בלאגן.
   נהנתי מהימים שם באגם, אבל גם היה לי קשה להמשיך לנוח ולא לעשות כלום בידיעה שעדין אין תכניות להמשך. הרגשתי כבר שאני רוצה להתחיל להתקדם ולעשות דברים אחרים. דיברנו בנינו החבורה מה התכניות להמשך, כמובן שאין מחוייבות לאף אחד לכלום, וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, אבל היה לנו כיף ביחד ורצינו לסדר את התכניות ככה שנוכל להמשיך לטייל עוד קצת ביחד. אחרי פתירת סודוקו מורכב שכלל את האילוצים של כולם וניסיון התחשבות בכל הרצונות החלטנו שנחזור לפוקרה ונצא בסוף השבוע ל3 ימים ראפטינג. אחרי הראפטינג נעשה יום מנוחה ונצא לטרק הלנגטנג והאגמים הקפואים. בהחלט טוויסט בעלילה מאחר והטרק יוצא על ליל הסדר והחלטנו לוותר עליו כדי לא להיתקע בעומסים של כל המטיילים הישראלים שיוצאים ישר אחרי ליל הסדר בדיוק כמו שאנחנו תכננו בתכנון המקורי. אני ממש שמחתי על ההחלטה לוותר על ליל הסדר כדי לא להיתקע בעומסים וגם על היציאה לראפטינג, וגם שמחה שהצלחנו לסדר את זה ככה שזה יתאים לכולם ונוכל להמשיך לטייל ביחד.
   חזרנו לפוקרה לויליג אין ההוסטל של הסוכנות של שלום, עשינו תדריך אצל סאם לגבי הראפטינג והצלחנו אחריי שכנועים רבים לגרד 10 ישראלים שרוצים לצאת מחר לראפטינג (כי צריך מינימום 10 והחבורה שלנו זה רק 6 כרגע). יצאנו לחגוג בארוחת ערב בהודית הקבועה שלנו, כשחזרנו מהמסעדה כבר היו עוד ישראלים בסוכנות שבדיוק הגיעו לפוקרה ורצו גם להצטרף לראפטינג מחר, ככה שיצא שבמקום לגרד את ה10 אנשים אנחנו חבורה של איזה 15 שיוצאים מחר. עוד טיול שנתי בחסות סוכנות שלום.
   עלינו לחדרים להתארגנויות ואריזות והלכנו לישון. לא לפני שדיברתי עם אמא ועם הדס ועשיתי מה שאני יכולה כדי לסדר את הכוכבים ככה שהנעלי טיולים החדשות יגיעו אליי מהארץ בשלום עד יום ראשון בערב ושאוכל לצאת איתם לטרק הבא.
   אל תדאגו עוקבים היקרים! מבטיחה שהפינווינים הבאים יהיו עם קצת פחות רביצה וקצת יותר חוויות וסיפורים מעניינים!
   עדכונים בהמשך 🦋
   Read more

  • Day 55

   מתבאנגסים בקונה מטטה

   April 5, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 31 °C

   ארבעה לילות של שקט שלווה ומוזיקה
   קפיצות למים וכדורעף
   סלט כפול, שקשוקה ושלום למלכה/מלך/אוראו
   משחקי קלפים ופתקיות
   ארוחת שישי ספרים וערסלים

   Traveler  איפה עילי????

   4/9/22Reply

   Traveler  וואו נראה שיש לכם ספרים טובים שם

   4/9/22Reply

   Traveler  בוא נחליף

   4/9/22Reply
    
  • Day 58

   איחודעם עומריקו

   April 8, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 26 °C

   אי אפשר לשכוח איחוד מרגש עד דמעות עם חברינו המוכשר, החתיך, שובה הלבבות, מקופף הבננות והיעיל
   עומריקו שהגיע ישר אלינו לבגנאס

  • Day 54

   פוקהרה בנחת

   April 4, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 29 °C

   פוקהרה
   עולם קולינרי נפתח לנו מחדש
   לחמי מחמצת עם אבוקדו וביצים עלומות, פטריות יער רותחות בתוך כרוב, פיצות וקפה טחון מפנק.
   כך החלפנו מחילות מעכברי כפר לעכברי העיר, בין שיטוט להיזרקות בבית קפה, חברים וחברות.
   סופסוף מצאתי חצר מתח מקבילים להוציא את האנרגיות והמחשבות שנאגרות בי ונקלעתי לאימון עם חבורת סוף תיכון שהזכירו לי אותנו בכיתה ט'.
   בוקר אחרי ארוחת ערב הודית, אני הולך לשיעור יוגה עם יעלי, בסטודיו שמשקיף על האגם.
   היה מצויין ואני חוזר מבסוט על הפתיחה של היום, בחדר מחכים לי נדב ואיילת, להפתעתי, גוססים ומכודררים.
   איילת בסשן הקאות עד הערב ונדב מנסה להתגבר על בקבוק מלא מתמיסת מלחים, קלקול בטן ראשון בטיול, ובצורה שלא אופיינית לי בכלל, אני מצליח להתחמק.
   עקב חוסר היענות לארוחת צהריים אני מצטרף לשתי חברות חדשות, מיקה ודריה, שפגשתי רגע לפני בהוסטל (עוד מקרה לא אופייני לי).
   בחזרה בחדר עם שקד ועדי, מנסים להאכיל את החולים באורז לבן, ופותרים תשחץ יחדיו.
   בערב, נדב כבר מתגבר ואנחנו יוצאים להופעה חיה של להקה נפאלית שעושה קאברים ללד זפלין וקווין.
   מחר יוצאים לאגם הבאגנס להסתלבטויות על המים
   שיהיה לילה טוב וחלומות על קיבה מברזל
   פיס
   Read more

   Traveler  איילת אני שרופה עלייך 😍😍

   4/6/22Reply

   Traveler  נדב לא ציפיתי

   4/9/22Reply
    
  • Day 52

   מהכפר אל הכרך

   April 2, 2022 in Nepal ⋅ ☁️ 27 °C

   בוקר טוב בגרפאני
   5:00 יוצאים לטיפוס על הפון היל במדרגות אבן מצויידים פנסים
   חצי שעה רצופה בלי עצירות ואנחנו בפסגה מחכים לנץ החמה.
   שותים צ'אי מסאלה כשהאור המבשר זמן טלית ותפילין מאיר את העמק האביך והמעונן.
   השמש הופיעה על רקע ענן שחור והאירה בזרקור את פסגות האנפורנה שנמצאו גבוה ממנה בשמיים.
   סשן תמונות על הנוף, וירדנו חזרה לפני כל האנשים שמילאו את הפסגה לכבוד המאורע.
   על מנת לתפוס ג'יפ לפוקהרה היינו צריכים ללכת שעתיים וחצי כדי לקצר סיבוב ארוך ויותר מחצי מחיר.
   ארזנו, התקלחנו שמנו תיקים ויצאנו לדרך.
   יוצאים מהכפר ונכנסים לתוך יער טחוב, מלא בפריחת פרחים אדומה, כל תוואי ההליכה הוא חלק מטרק הפון היל והולך לאורך נחל זורם מים צלולים.
   שמחנו ככ על ההפתעה לטובה, שלא הפסקנו להתלהב מאחד הימים היפים בטרק שכלל לא תכננו.
   בסוף הדרך, בכפר אולרי, חיכה לנו ג'יפ שסגרנו בתיווך ההוסטל, נדחסנו אליו תשעתינו בצורות אוריגמי מפותחות ויצאנו לדרך.
   שלוש וחצי שעות וקונקשיין ג'יפים בגלל בניית כביש הביאו אותנו לפוקהרה ולאיחוד עם איילת.
   הסתובבנו קצת בעיר הגשומה, דומה מאוד בהיצע לקטמנדו ומצד שני הרבה יותר שקטה, בקושי צופרים בכבישים ויש מדרכות להולכי רגל.
   ארוחות ערב וישיבה עם מלול והדס עד לשעות הלילה המאוחרות ביותר שחווינו בשבועיים האחרונים, שלחו אותנו למיטותינו בהוסטל היטי.
   שיהיה לילה טוב וחלומות הולכים ומתבהרים
   פיס
   Read more

  • Day 113

   פוקרה

   April 3, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 27 °C

   הגענו לפוקרה ב29.03 בערב אחרי נסיעת הזוועות באוטובוס דלוקס עם כל הישראלים בני המחזור שלנו מהטרק.
   נחתנו ישר לויליג׳ אין, שזה הוסטל וגם הסוכנות של שלום בפוקרה וגם מסעדה וגם עוד מלא קומבינות ביחד. נפרדנו בדמעות מדינס הפורטר גייד שלנו (באמת היו לו דמעות בעיניים, וגם אנחנו היינו מאוד עצובים כי התחברנו אליו מאוד).
   זרקנו את התיקים בחדרים ויצאנו לאכול ארוחת ערב מערבית מושחטת של פיצות וכל טוב במסעדה מפונפנת שחגי ואסתר לקחו אותנו. בהחלט היה טעים ונתן זריקה טובה חזרה לצליוויזציה ולמציאות.
   נחתנו בחדר גמורים מעייפות.
   קמנו לבוקר שהיה אמור להיות נטו רגוע והורדת פאניקה, אבל היה בדיוק ההפך. מכיוון שסגרנו רק לילה אחד בלבד והחדרים שלנו נתפסו היינו צריכים לקום מוקדם בבוקר, למצוא הוסטל חדש, לארוז את הדברים ולעשות צ’ק אווט. עד השעה 12:00 התעסקנו במעברים וארגונים, אבל לבסוף נמצא ההוסטל המושלם שבו נוכל להשתקע בכיף לימים הקרובים בפוקרה. ההוסטל (יוניקורן שמו) בסיסי ביותר, עם חדרים בסיסיים, מיטות בסיסיות, שירותים ומקלחת בתוך החדר ובמיקום מצויין על הצומת המרכזית. בהחלט מדובר בהצלחה כבירה ושוב נהננו מהיתרון שיצאנו ראשונים בגל לטרק והצלחנו לתפוס ראשונים אחלה של הוסטל.
   משם הלכנו כולנו לקפה וארוחת בוקר/צהרים. התיישבנו בהימלאיה ג׳אבה קפה, קיבלנו כוסות זכוכית ענקיות עם קפה טעים ומפנק והבנו שאנחנו קצת בבעיה כי מצאנו על הניסיון הראשון את הבית קפה הכי מוצלח בעיר שכנראה יהפוך לקפה הקבוע שלנו פה. משם עברנו לor2k מקום שמומלץ ואהוב על ידי התרמילאים הישראלים, ובהחלט אפשר להבין למה מאחר והמקום מעוצב כמו זולה כיפית עם מלא כריות שאפשר לשבת שם שעות. קראנו ספרים, שיחקנו, כל אחד בעיסוקיו. אחרי 6 שעות לערך פרשנו לחדרים ואז לארוחת ערב במסעדה הודית טובה.
   המשך הימים בפוקרה היו נראים בערך אותו דבר, קמים מאוחר ומתגרדים מהמיטה לבית קפה הראשון vegan way או הימלאיה ג’אבה, אחרי ישיבה ממושכת במקום, שלא כוללת יותר מדי תקשורת אחד עם השני, עוברים לבית קפה אחר, גם שם כל אחד שקוע בעיסוקיו והזמן עובר, ואז אפשר גם לחזור בצהרים לשנצ ובערב אוכלים במסעדות הודיות, קצת סיבובים בחנויות וחרדות מהלונה פארק, וכשיורד החושך בטיילת מסביב לאגם גחליליות זוהרות ויפות שעושות קצת אוירה קסומה. במהלך היום תמיד היינו קצת מפוצלים בזוגות/שלשות/כל אחד לפי רצונו ועיסוקיו, ובערבים התקבצנו וישבנו ביחד כל החבורה. בחמישי בערב ישבנו באיזה מסעדה הודית שחגי המליץ לנו עליה. השירות שם באמת היה מעל למצופה, כל הזמן הוזרם לשולחן פופקורן חינם, האוכל ההודי היה ממש טעים ובשלב מסוים גם ג׳ורדי החליט שמזמינים לשולחן 7 לונג איילנד, הבעלים הביא לנו רמקול והאירוע הסלים דיי מהר למסיבת ריקודים. היה כיף ממש והחלטנו שמחר נארגן לכל הישראלים מסיבה במקום. ואכן כך היה. הודענו מראש לבעלי המקום, הוא שמח מאוד מאחר והמסעדה דיי מתה, הוצאנו פלאייר בקאנווה הפצנו אותו ובערב פתחנו ישיבה של השמחות עם מסיבת ריקודים מפלייליסט שארגנה לנו DJ MALUL
   סך הכל הערב סומן כהצלחה כבירה למעט רגעים שבהם שנתון 99 החליטו להשתלט לנו על הפלייליסט עם טראנסים.
   באמת הסבב הראשון בפוקרה עבר בנעימים וסיפק לנו בדיוק את המנוחה שהיינו צריכים. עיר ממש חמודה שכיף להיתקע בה קצת, דומה לתאמל בקטמנדו, עם אותם חנויות אבל בלי רעש צפירות וכבישים סואנים.
   עברנו לבאגנס, לעשות שם את אותו הכלום שאנחנו עושים כרגע בפוקרה, רק על גדות הנהר עם בגד ים וקצת שינוי אוירה. מעבירים את הזמן בכיף עד לליל הסדר שמשאיר לנו מרווח זמן גדול והרבה ימים להעביר עד שנוכל להתחיל אחריו את הטרק הבא.
   Read more

  • Day 122

   מחליקים בדרך בין הערפל והעלוקות

   April 12, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 20 °C

   יום שני של הטרק, ו 4 חודשים כבר עברו מתחילת הטיול !! הידד!
   אחרי התארגנויות יוצאים לדרך, לא סגורים במאה אחוז כמה הולכים היום ואיך הולכים אבל יש מפה ויש טלפון אז נסתדר ובסוף נגיע.
   תחילת היום היה גשום ורטוב, משתדלים לא להחליק על הבוץ והאבנים ועוברים בין כפרים יפים יפים עם נפאלים בצידי הדרך שנראה שיושבים כל היום בבית שלהם ומחכים שמישהו יעבור כדי להגיד לו נמסטה, ואז הם חוזרים לשבת בכניסה לבית ולחכות לאיש הבא שיבוא.
   הגענו לכביש, פילסנו את דרכנו בין הכפרים ובזכות דן ועלמה הנווטי חוד הצלחנו למצוא את השבילים הנכונים.
   כל היום היה ממש יפה, אוירה טובה צחוקים וכיף! הולכים בערפל באוירת היער הקסום, עוברים בין כפרים חמודים, טרסות חרושות לצידי הדרך, המסלול עם עליות וירידות ויש אתגר אבל לא יותר מדי ככה ממש בול כמו שיום טרק אידיאלי צריך להיות.
   עצרנו בדרך לקפה ועוגיות בסלון/גסטהאוס באחד הכפרים, עשינו ארוחת צהרים טובה, והייתה גם עצירת פק״ל עם עלי נענע שמצאנו בדרך.
   לקראת סוף היום הלחות כבר הייתה ממש גבוהה, אנחנו הולכים ופתאום מתקפת עלוקות עולות לנו על הנעלים ומאיימות לתת ביס, היה כמה רגעי פאניקה אבל רצנו את כל הדרך לסוף ככה שהן לא יספיקו לטפס עלינו והגענו לכפר panchase banjyang בשעה 17:00. הכי מאוחר שהגענו עד כה ביום של טרק, ממש כיף לעשות סוף סוף יום טרק מלא ומספק. הכפר היה דיי נטוש, ציפינו לכפר גדול, אבל מספיק לנו רק גאסט האוס אחד עם שני חדרים וזה מה שהיה אז הכל בסדר. התיישבנו בדיינינג הול, גילינו שבעלות הבית (אמא ובתה) ממש בדרניות לא קטנות, הן הריצו איתנו דחקות, הגו ניסתה לעזור במטבח אבל הסכימו לה רק לשבת ולצפות בהן מכינות את ארוחת הערב שלנו, דיברנו איתן קצת על החיים שלהן פה בכפר, ורועי אפילו צפה איתן בטוליזיה באיזה טלנובלה הודית עם דיבוב נפאלי…. קצת אוירת home stay… הולכים לישום עם שעון מעורר ל4:40 כי קמים לראות את הזריחה ומקווים שתהיה מספיק ראות לאיזה מבט חטוף על ההרים המושלגים של האנפורנה, שאנחנו נמצאים ממש למרגלותיהם
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Gandakī Zone, Gandaki Zone

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android