Nepal
Khahare Kholā

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Add to bucket listRemove from bucket list
Travelers at this place
  • Day 21

   Temný den Nepálu

   September 27, 2018 in Nepal ⋅ ⛅ 22 °C

   V 11.56 hodin, 25.4.2015 postihlo Nepál silné zeměstřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály.

   Dopoledne 25.4.2015 přineslo do centrální oblasti Nepálu zkázu, tisíce budov se zřítily při prvním otřesu i otřesech následných. Více jak 8500 lidí přišlo o život a mnoho dalších o střechu nad hlavou. Otřesy probíhaly dál a další velký otřes proběhl 12.5.2015, kdy přisly o život další stovky lidí. V okolí epicentra v oblasti Gorkha v Kathmándském údolí byly zničeny celé vesnice a stovky staré monumenty. Následky byly katastrofální a turismus je jedním z nejdůležitějším příjmem.

   Sčítání škod
   Přestože patří zemětřesení k největším katastrofám, je třeba si uvědomit, že postižené oblasti jsou jasně ohraničené. KTM a další města v údolí byla poškozena vážně, pouze malé škody však vznikly v oblastech Pokhary či Annapuren a jen střední oblasti zasáhlyoblast terají či západní a východní Nepál. Je třeba si uvědomit, že zkáza nebyla naprostá, a to i navzdory zprávám z médií, např. z náměstí Darbár v KTM. Ačkoliv se desítky historických chrámů, paláců a památek proměnilo v hromadu sutin, mnoho dalších přežilo bez poškození.

   Najednou si všichni cestovatelé kladli otázku, ne kam jinam než do Nepálu, ale kdy bude možné se do Nepálu vrátit. Vláda prosila, aby se cestovatelé nevraceli příliš brzy, bylo zde mnoho práce a nikdo nechtěl plýtvat cennými zdroji a překážet při zachraných pracích. V dnešní době už dochází k tomu, že je na cestovatele apelováno, aby se vraceli zpět do této země a utráceli zde peníze, díky kterým bude probíhat obnova Nepálu.

   Ztraceno bylo mnohé, Nepál je však stále beze všech pochybností Nepálem. Historická města v údolí KTM jsou stále plná ukázek středověké architektury a úpatí Himaláje stále zbodí kamenné vesničky a křižují dobře udežované trekingové trasy.
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Khahare Kholā, Khahare Khola

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android