Nepal
TachiBagarchhap

Den pátý - 1700m a přesun do 3200m

September 12, 2018 in Nepal ⋅ ⛅ 13 °C

Budíme se v nadmořské výšce 1700m, počasí začíná být chladnějších a ráno je 19 stupňů. Na šortky pohoda ;) Den je potřeba pořádně začít protažením a tak si dáme protahovací jógu 🙆🏻‍♂️🙅🏻‍♀️🙋‍♀️💁‍♀️ Namaste 🙏

Po snídani, která je složená z ovesné kaše a dvou vajíček je výborný start do dne. Začínáme s pitím horké vody 💧Koupili jsme si čaj, tak to občas nasypeme a uděláme si čaj, i když čaj také dostáváme.

Po zabalení a naložení věcí vyrážíme opět na cestu 🏔 cesta byla klidnější, ale občas nás vodopád neminul :D zadek začal bolet už z minulého dne 😀. Dojeli jsme Lower Pisang a dostali oběd. Po něm následoval přesun do vesnice Humde, 6 km vzdálená a ve výšce 3200 lezici vesnice.

Dostali jsme kazdy hulky, nahodili batohy a vyrazili vzhuru. Bylo to neco, a na jednu stranu jsem si rikala, kam jsem to zase vlezla.... asi to bylo správně. Trochu únava padla večer.

Přesunuli jsme se do hor a signál je zde horší, můžeme být rádi i za ten co je. Zprávu jak se máme napíšeme a to je hlavní. Taky tu dost kolem roste travička zelená :D a moc pěkně voní :) :D je to tu jak plevel :D

aktuálně jsme ve 3200m, zitra pokračujeme o 300m výše. Je to dobrodružství. Sprcha za 20 Kč byla jedna z nejteplejších, kterou jsem tady měla, krásných 43🤒 Vlasta se moc na to netvářil, ale tak jsme to vymysleli jinak 😀 jeste ze mne to nevadi. Elektrika nejde a tak nám světlo jede na agregát, ale pouze ve společenské místnosti :) Jinak chodíme po baterkách.

K jidlu máme tradičné DAL (čočková polévka), rýže, smazene placky a dalsi ingredience a k tomu byly momo🥟 (přesně takhle to vypadá). Aktualne probiha aklimatizace a jdeme spát nejdriv co tu jsme. Mame v planu 9 hodin spánku, olala 🙂 k aklimatizaci je zapotrebi pit hodně vody a taky teplou vodu. Asi jsem se dneska moc přepila 😀 tak uvidime co zítra. Zachody tu maji turecké, ale je to super, lepsi jak normální. Mějte se famfárově, zase se ozvu 😘

Up and down along the Riverside

October 16, 2018 in Nepal

Nach einer erholsamen Nacht in meinem viel zu warmen Schlafsack und einem stärkenden Frühstück (Banana Pancake und Milchkaffee) ging es heute von Syange (1100m) bis zum Mittag in dem Ort Tal immer auf und ab am Fluß Marshyangdi Ngadi entlang. Erst ein Stück auf der Piste, dann auf Pfaden.
      Nach gut 4 Stunden war die Mittagspause mehr als verdient. Am Nachmittag ging es mal links oder rechts am Fluß entlang und nach weiteren zwei Stunden und drei Hängebrücken später war ich um 16:00 Uhr in Dharapani (1900m). Das reichte dann auch für den ersten Tag und die wie versprochen warme Dusche war eine Wohltat.
      Überlaufen wirkt der Annapurna Circuit noch nicht, Unterkünfte sind recht leer, aber vielleicht fahren ja viele bis Charme, meinem morgigen Ziel. Vondaher war ich heute der einzige Gast, hatte aber ein nettes Gespräch beim Essen mit dem Besitzer und habe so einiges über das Leben n Nepal erfahren.

TachiBagarchhap