Nepal
Thankot

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.

3 travelers at this place

 • Day3

  Chandragiri Hill by Cable Car

  May 3, 2019 in Nepal ⋅ ☁️ 15 °C

  Tour for today is to Chandragiri Hill, 16 kilometres from Central Kathmandu, lies on the South-West of Kathmandu Valley and is 2551 metres from sea level.

  The cable car route is around 2.5 km and it takes around 9 to 14 minutes depending on the windspeed on the cable car.

  The weather today was not the best, it started to rain when we were driving and as soon as we arrived at the base of Chandragiri Hills it started to rain heavier and windy. We still went up by cable car but the view was not the best. which is a shame as on a clear day the 360 view of Kathmandu Valley, Mountain ranges including Mount Everest would have been incredible.
  Read more

 • Day3

  Chandragiri Hill

  May 3, 2019 in Nepal ⋅ ☁️ 14 °C

  Chandragiri Hill is 2551 metres above sea level. This hill is connected with both Buddhist and Hindu religions. The hill provides panoramic views of Kathmandu Valley and the Himalayan ranges from Annapurna to Everest.

  We could not see the moutains due to the bad weather BUMMER
  Read more

 • Day3

  Bhaleshwar Mahadev Temple

  May 3, 2019 in Nepal ⋅ ⛅ 14 °C

  The Bhaleshwar Mahadev temple of Lord Shiva is on top of the hill. Legend says that King Prithivi Narayan Shah worshipped in the temple before conquering the valley during his unification campaign.

  This temple was quite small but it did have some lovely statues and what could have been a wonderful view.
  Read more

 • Day4

  Den třetí - cesta a rafting

  September 10, 2018 in Nepal ⋅ 🌧 20 °C

  Další den jsme vstavali na šestou, dali snídani a šup na bus směr hory. 170 km nám trvalo něco přes 4 hodiny, coz docela šlo. Cesta rychle utíkala. Sedačky si dělají co chtějí a tak se stalo, že se mi sedadlo postupně sesunulo dolu, že jsem spíš ležela... ideálně na spaní. Hory a cesty jsou nejen klikaté, ale je zde i dost výmolů. Tak si tu občas létáme, skáčeme a spíme.

  Po příjezdu na místo raftingu jsme si dali oběd složený z čočkové polévky, nudle. Vyborné rajčatové salsy, zeleniny nad párou super placiček. No bylo to zase fajne. Mají tu moc mňamek :)

  Následoval raft, řeka byla široká a docela tekla, jak Temže v Londýně, barva byla taky docela podobná, vlnky se tam pohybovali docela hopem. Tak se dostavil strach, ale bylo to něco wow wow! Řeka se po chvilce uklidnila a my relaxovali, odpočívali, ale naopak jsme nekdy dostali pěkně vlnkou 🌊.

  O pauzičce jsme si zahráli hru s pádly, stoji se v kruhu, každý má před sebou pádlo, když se pískne jednou chytnete pravé pádlo, když dvakrát do leva, kdo pádlo nechytí a spadne mu, tak vypadává. Po této aktivitě začal docela slejvák (i nám zahřmělo⚡️) a tak se naše cesta stala dobrodružnější (místy nás šlehal déšť s větrem do očí), ale i ta to nezkazilo zážitek. Nakonec jsme se ještě brodili řekou, která vypadala, jak někteří říkali kakao :D Následovalo hromadné převlíkání v buse :D

  Následovala cesta do dalšího městečka, kde jsme měli zjistit, jestli muzeme zustat nebo je potreba pokračovat dál, aby nám neuzavřeli cestu na trek. Vydatně prší a tak může dojít i k sesuvu půdy a cesty zavřou i nadva dny.

  Dál jsme nejeli, na cestě je sesunutá půda, zustáváme. Budeme spát na hotelu, jen je nedostatek místa, tak spí holky na jednom a kluci se stěhují na další hotel. Připrava večeře trvá 2 hodinky. Trochu už chceme spat a trochu dost jíst. Po jídle dostavame naše balíčky s věcmi a jdeme na kutě. Do postele se dostáváme ve 23:26. Organizace je tu úplně jinak :D a tak prostě co nás další den čeká je jen a jen překvapení :) Dobrou noc!
  Read more

You might also know this place by the following names:

Thankot