New Zealand
Hawea Flat

Here you’ll find travel reports about Hawea Flat. Discover travel destinations in New Zealand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Exploring Lake Hawea, Wanaka, Cardrona

April 29, 2018 in New Zealand ⋅ 🌙 5 °C

Today the men pack up and get ready for their early morning start tomorrow in the helicopter to get them up past the Fox glacier area to hunt. Brrr.
    Around lunch time Steve and I had off for a drive around beautiful Lake Hawea, Wanaka and Cardrona. On the way to Cardrona is a fence full of bras called BRAdrona - a fundraiser for breast cancer awareness. Bronwyn says it's been there for at least 15 years. We then keep going to Cardrona Hotel, an old done up pub, restaurant and coffee house. Very lovely, open fires, dark, lots of knick knacks everywhere and money stuck to the ceiling, pasted up by tourists.
    Home again to a warm house and another lovely tea.

Bye for now Dunedin

May 5, 2018 in New Zealand ⋅ ☀️ 4 °C

Left Dunedin via the Steepest Street in the world, according to the Guinness book of Records. Then up through Port Chalmers to take a look at their major port, many pine logs waiting to be shipped out and lots of logs in the marina. Then I followed the Coast Road up to Palmerston. I LOVED a little place Karitane (pronounced karitanay), if we ever have to move here (which we won't) I'll live there.
    Then inland via Ranfurly, Alexandria and Cromwell. Wow, doesn't a sunny day make a difference! "Crummy Cromwell" turned into beautiful. Fuelled up at Wanaka and then home to Hawea Flat to the lads back from their hunting trip.
    A lovely tea and Casey ( Colorado) and Bill (Boston) doing music YouTube DJ requests made for a lovely last supper.

June 2, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 16 °C

Moc jsem se dnes nepredrela. Rano jsem sla s Judy nakrmit 3 kone a 15 ovci, pricemz jsme si obesly farmu, kde zatim Gavin krmil byka a 15 krav. Pak prijeli reznici a jali se zabijet 2 prasatka (s cernou srsti, ktera sla evidentne dolu o moc hur nez u nasich ruzovych cuniku), ktera pak dovezli do Wanaky reznikovi, co je bude zpracovavat.
    Dopoledne jsem delala domaci prace, utiranim prachu pocinaje, vytiranim podlahy konce. A pak uz jsem jenom jedla, relaxovala, cetla... vsechno pekne u krbu v teple, proste pohodicka ;-).

June 3, 2015 in New Zealand ⋅ ⛅ 29 °C

Co s nacatym dnem, kdyz ne a ne prestat prset? Rano jsem s Gavinem objela na 4kolce zvirata, pak vyklidila pudu, kde deticky mivaly partosky, no a pak - udelala svuj prvni samostatny strudl v zivote ;-)!
    Z domaciho listoveho testa, se kterym jsem se patlala 3 hodiny. No, mohlo byt ve finale sice o trochu tensi a mandle misto vlasaku taky nebyly uplne koser, ale Judy s Gavinem vzkazuji, ze jako "well done, kiwis liked it" ;-).
    P.S. Hned potom co jsme zdlabli strudlik, me vzal Gavin do Wanaky do Bullock Baru na tradicni stredecni Quiz Night. Dobra sranda - ode dneska uz si vsichni budeme pamatovat, ze nejstarsi metro je v Londyne a ne v Parizi. A ze kazde pismeno v Braillove abecede je urcitou kombinaci 6ti a ne 9ti bodu. A tak vubec :-).

June 6, 2015 in New Zealand ⋅ ⛅ 14 °C

Dnes jsme zase pracovali venku, coz byl ze zacatku trochu trest, protoze zase mrzlo, az prastelo :-/. Nakrmili jsme kravy a pak uz se slo na ukol dne, a sice kaceni mrtveho gumovniku (proc umrel, nikdo nevi). Nejdriv jsme k protejsimu stromu pripevnili ocelove lano, pak Gavin narizl jednu stranu, potahli jsme, rizli z druhe strany... a strom byl dole. Nespadl na strechu, neposkodil plot, nikoho nezabil - super :-)!
    Gavin odrezaval vetve, co jsem nakladala na valnik a odvazela na "skladku mrtvych stromu" (a zase jsem ridila 4kolku, joooo ;-)). Pak jsme z kmene narezali polinka, naskladali je na hromadu - a pristi rok se muze topit.
    Well done!

June 7, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 19 °C

Vcera odpoledne a vecer nabral muj spolecensky zivot ve Wanace fakt obratky. Nejdriv jsem byla na cokisce s Kylem (stastne shledani po 2 mesicich) a pak na pivku se svymi potencialnimi budoucimi spolubydlicimi. A vecer me pak vzali Reidovi do Paradisa, styloveho retro kina, kde se dokonce mohlo sedet v autech. Uplne jak z Pulp Fiction :-).
    Abych jim tu jejich pohostinnost splatila (krom toho, ze jsem teda rano drela jak kun, kdyz jsme tahali tezke vetve :-/), upekla jsem buchty.
    Dikec, mami, za recept. Asi polovinu ingredienci tu proste nejde sehnat, tak jsem je musela nahradit, cim se dalo (polohrubou mouku hladkou, tvaroh nejakym syrem, vanilkovy cukr vanilkovou esenci...). Hladke krychlicky jak na obrazku z toho teda nevznikly, ale kdyz se to dost zasype cukrem, nejsou ty pokrivene tvary tolik videt :-). A chutna to dobre. Takze tak.

June 1, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 11 °C

Muj historicky prvni wwoofing (neboli par hodin prace denne vymenou za ubytovani a stravu) je tady. Judy a Gavin, manzele asi tak 60leti, ziji na farme, kde jim ted budu asi tyden pomahat se vsim moznym.
    Dnes jsem to mela "zadarmo" - vynikajici veprove se zeleninou a sklenkou cerveneho. Zitra rano se zabiji prasatka - aby bylo veproveho jeste vic ;-).
    Jelikoz jsem prijela pozde a byla uz tma, z farmy jsem toho zatim moc nevidela. Ovsem dum a jeho interier mluvi za vse.
    Gavin pracoval v Hongkongu, Japonsku (hezky jsme si vymenili postrehy na tema japonska kultura a dokonce doslo i na opraseni asi tak 3 frazi, co jsi me naucila, sestricko, jako treba "nihongogu wakarimasen" ;-)), Koreji - jako banker. Chudi evidentne nebudou. A prehled maji fakt neuveritelny.
    Foto dodam zitra - to musite videt!

Hawea Flat