New Zealand
Mount Liverpool

Liverpool Hut (1100 m)

May 17, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 24 °C

...a tady do teprve zacalo. Pokud je to tady slippery za kazdeho pocasi, jak to asi muze vypadat za snehu a ledu, ze? Skrabat temer vertikalne jsme se zacali okamzite a po chvilce potkali skupinku, co sla dolu proti nam. K chate to nedali, prekvapila je tma, a tak spali pod skalou ve spacacich. Pry celkem kosa. To teda verim!
      Ok - kdyz to dali oni, tak my taky! Snehu bylo cim dal vic... a v tom jsme potkali druhou skupinku. Spali na Liverpoolu, metr snehu, ale nadhera. No to bychom se na to podivali!
      O 2 hodiny pozdeji jsme otevirali dvere chaty, pro kterou nebylo mozne vybrat lepsi misto (pry nejhur dostupny hut v narodnim parku) - pod Mt. Liverpool (2466 m), s vyhledem na majestatni Mt. Aspiring (3027 m) a Breakaway, ze ktereho prepada Bonar Glacier do udoli Matukituki. Techto vyhledu se clovek nikdy, NIKDY nepreji.
      Pozn. Jak to uz u takovychto hiku byva, cesta dolu je (PODSTATNE) horsi nez nahoru. Absolvovala jsem ji radeji dobrovolne po zadni casti tela. Sice dost spinava, ale podstatne bezpecnejsi varianta ;-).

Mount Liverpool