New Zealand
Thomson Bay

6 travelers at this place

Stewart Island+ Rakiura Track

January 28, 2018 in New Zealand ⋅ ⛅ 1 °C

Zwei nette Tage hier verbracht.

Bluff/Stewart Island: Oban

November 1, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 10 °C

Vzali jsme nejdrivejsi mozny trajekt (vetsi clun, na palube nas bylo 9 vcetne 3clenne posadky) z Bluffu (9.30) a po hodine docela drsne "jizdy" (docela se divim, ze nas s Robertem pustili ven na zadni palubu, x-krat jsem mela pocit, ze ted uz urcite musime prepadnout pres zabradli a zmizet navzdy v ledove vode ;-)) pres 35 km siroky Fouweaux Straight zakotvili v jedinem osidleni na Stewart Island, Obanu.
    V DOC office nas cool pani rangerka, asi tak 60leta, dopodrobna seznamila se vsemi slastmi a strastmi North West Circuit Tracku, prodala nam za 35$ pas platny ve vsech mimoGreatWalk chatach a vyslala nas celit blatu. Pry "Enjoy and see you in 9 days." Tak jo :-).

SI: Freshwater Hut/Oban/Bluff

November 9, 2015 in New Zealand ⋅ ⛅ 16 °C

Celou noc prselo a oproti predpovedi bylo i rano daleko do jasna. Robert se rozhodl zustat na chate. Fair enough. A ja koneckoncu rada chodim sama. Route na 549 m vysokou Rocky Mountain byla slusne rozbahnena a misty pod vodou, nahore jsem toho skrz mraky moc nevidela a cesta dolu po kluzkych korenech stala taky zato. Ale slusna 5km a 2hod rozcvicka a dustojne zakonceni naseho putovani po Stewart Islandu ;-).
    V 1 nas z mola u Freshwater Hut vyzvedlo water taxi a o 30 min pozdeji a docela dobrodruzne jizde po rece Freshwater jsme byli v Obanu. Robert se vyhladovele vrhl na svoje touzebne ocekavane fish&chips, ja jsem se odmenila opravdovou kavou a zakuskem, podivali jsme se na vystavu v DOC centru a v 5 vzali posledni ferry do Bluffu. No a pak uz sprcha, ciste obleceni... jak vonave a ciste se clovek citi, kdyz ze sebe po 10 dnech smyje bahno, asi nemusim popisovat ;-).

Thomson Bay

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android