Peru
Quebrada Pampajahua

Machu Pichu - "the lost City"

November 10, 2018 in Peru

...ich war schon an vielen Orten in der ganzen Welt, aber der Zauber von Machu Pichu ist einzigartig...versteckt auf hohen, steilen Bergen und nur zu Fuß oder per Bahn erreichbar....
      Wir sind in Dunkelheit und Regen 400m aufgestiegen um als Erste Machu Pichu leer erleben zu können. Dann war unsere Geduld gefragt da Machu Pichu im Nebel lag ☹️...um 8:30 klarte es schließlich auf und wir hatten die von zahllosen Bildern bekannte Aussicht 😀...Read more

Santa Maria - Mountain Biking, Rafting

May 7, 2019 in Peru ⋅ ☀️ 21 °C

Der Jungle-Trek ist
      eine der kostengünstigeren Varianten um zu Machu Picchu zu kommen. Das Programm dauert 3 Tage und beinhaltet ein 1/2 Tag Mountainbike, 2 Tage wandern. Rafting und Zipline optional. Preis 185 USD mit Verpflegung, Eintritt, Unterkunft usw.

Die berühmten Alternativen sind der Inka-trail für ca. 400 USD.
      Oder der wirklich sehr teure Zug für ca. 90 USD. Ein Weg ! Ohne Eintritt !

Tag eins des Jungle Treks geht bescheiden los. Die Organisation ist ne Katastrophe, das Essen schlecht und die Bikes sind der letzte Rotz.
      Berg ab rollen geht mit den Drahteseln - an sonst geht an den Dingern gar nix ! Wirklich gar nix. Ich kann an meinen nicht mal treten - ohne Witz !
      Uns wird schwer bewusst warum wir solche Touren sonst meiden.

Naja, Immerhin die Aussicht ist schön.

Auch das Rafting ist IO. Langweiliger als damals in Baños aber stellenweise gehts gut ab. (leider konnte ich die Teile nicht filmen)

• Inki dzīvo virs mākoņiem

October 19, 2021 in Peru ⋅ ☁️ 16 °C

Trešā diena - Inki dzīvo virs mākoņiem.

Havi ir solījis, ka diena būs gara, bet ne grūta. Sākums par to neliecina, jo mums burtiski jāizrāpjas no skaistās ielejas pa stāvām akmens kāpnēm, nonākot atkal pie 4000 metru atzīmes. Tempu turēt ir jau daudz vieglāk, jo ir pierasts, un Pisco pudeles smagums arī vars nespiež. Joprojām sajūsminos par mūsu atbalsta komandu, "inka izmērs" ir ap 160 cm ar iztaisnotu muguru, uz katras muguras 25 kg pauna, un mēs novērojam, ka uz leju puiši pārvietojas skriešus, bet uz augšu iet pļāpādami, tikai pašās stāvākajās vietās kāpj pa vienam savā tempā. Inku impērijā kopējais taku garums esot bijis ap 70 000 kilometru, un, kā zināms , braucamu vai jājamu dzīvnieku tiem nav bijis, viss ātrums slēpies pašu kājās.
      Pēc kalnu pārejas klimats strauji mainās - ieejam tāda kā tropu zonā, kur parādās platlapu koki un ir augsts mitrums. Daudz gan neko redzēt nevar, jo ieejam biezā miglā. Havi mums savā telefonā rāda bildītes, ko mums šeit vajadzētu redzēt, un jāteic, ka daudz esam zaudējuši. Tā, pa miglu kuldamies, izejam cauri kādās 5 stundās visai ielejai un nonākam beidzamajā kalnu pārejā, no kuras tālumā caur mākoni brīžiem var saskatīt Machu Pichu kalnu. Tagad atkal lielais izaicinājums - nokāpt 1000 metrus zemāk pa stāvo akmens bruģi. Inku ceļš ved pa augstkalnu terasi, un redzam, ka reti mākoņi atrodas zem mums. Tā inki šeit arī dzīvojuši, iekopjot kalnu terases gan dzīvošanai, gan lauksaimniecībai. Havi saka, ka ap 2000 metru augstumā pie Urubamabas upes labāk augot sīpoli un ķiploki, bet kartupeļus labāk stādīt ap 4000 metru augstumā, jo zemāk metoties tārpi, un nekādas jēgas neesot.
      Nometi sasniedzam īsi pirms krēslas, pēc apmēram 12 stundu gājiena, bet atpūstes vēl nav laika, jo jāapskata Winay Wayna inku pilsēta, kas atrodas burtiski 300 metru attālumā. Krēslai iestājoties, rodas baisa sajūta, it kā tie vecie inki vēl tepat terasēs un mūros atrastos. Havi saka, ka šī ir bijusi visapdzīvotākā un visslavenākā ieleja, jo līdz Machu Pichu, kas atrodas tepat aiz kalna malas, ir tikai stundas gājiens.
      Vakarā šefpavārs Kasiljass mums prezentē paša ceptu torti, bet visas vakariņas paiet nedaudz tādā kā steigā, jo rīt mums jāceļas pulksten 3.30, un iemeslas tam ir tāds, ka atbalsa komandai rīt jāpaspēj uz vlcienu 4.30, lai viņi paspētu atgriezties Cusco. Tur ir kaut kāda jezga ar tiem vilcieniem, rodas iespaids ka tas vilciens 4.30 ir tāds kā strādnieku reiss, tāpēc uz to arī jāpaspēj. Lai nu kā, ap astoņiem vakarā dodamies pie miera, un nosūkājam aizmigšanas tabletīti, lai laicīgi arī iemigtu.

Quebrada Pampajahua