Peru
San Jorge

Über Nauta nach Pacaya Samiria

July 25, 2023 in Peru ⋅ ⛅ 31 °C

Leider geht unsere Zeit auf dem Luxusschiff zuende. Von Nauta aus besuchen wir die kleine Gemeinde Omagua. Hier begann vor 300 Jahren die moderne Besiedlung. Mit dem Kautschukboom hat sich die Gegend zum wichtigen Handelsposten entwickelt. Was auch heute noch der Fall ist. Wir fahren mit dem Boot weiter bis zu unserer Lodge. Was für ein Kontrast. Hier ist alles einfach. Eine erste Wanderung führt uns in den Primärwald von Pacaya Samiria.Read more

Ayahuascovy obrad

March 28, 2016 in Peru ⋅ ⛅ 26 °C

Straslive. Neskutecne. Desive.

Uz to nikdy nechceme zazit znovu.

Bylo to poucne v mnoha smerech a rozhodne potrebne, ale koncim. Dostal jsem lekci od neceho neuveritelne prastareho a nepredstavitelne mocneho, ale presto shovivaveho.

Nebyt skveleho samana a jeho ctyr uzasnych pecujicich a chapavych pomocniku, vcetne Raoula, nevim zda bych se nezblaznil. A Zuzka.

Zuzka byla moji nejdulezitejsi kotvou z tohoto sveta a na tomto svete. Drzel jsem se myslenky, ze se k ni chci a musim vratit. I kdyz pokazde nevypadala jako bytost z masa a krve...

Stravit nejtezsi noc sveho zivota v chatrci v pralese na druhem konci sveta s domorodym samanem: Vycisteno, odzito, odskrtnuto.

Zbyva si to prevypravet, prebrat, pochopit a udelat si uceleny vytah toho, co nam to prineslo.

Treba to, ze jsme oba se Zuzkou meli uplne stejne vize. Pry je to tim, ze jsme na sebe hodne vyladeni.

San Jorge