Philippines
Dapa

9 travelers at this place

Secret Beach

January 23 on the Philippines ⋅ 🌧 28 °C

Heute lief das Surfen bei mir nicht so gut😳
    Keine Angst ich habe mich nicht verletzt!
    Die Wellen waren gut.
    Ich bin jedoch mehrmals gestürzt und auf einmal hatte ich Angst und wollte am liebsten wieder an den Strand zurück. Dank Meli bekam ich noch eine gute Welle.🙏🏻😘

Ich gebe nicht auf.Morgen gehen wir bereits um 05.15 Uhr los. Um diese Zeit hat es nicht viele Menschen im Wasser und wir haben genug Platz.
    Und ausserdem ist das Wetter um diese Zeit gut. Denn heute hat es wieder geregnet😎

P.s Meli der Skiheln steht dir echt super gut, solltest du öfters tragen.😘😍

Ah ich bin doch noch nicht fertig mit schreiben. Da gibt es eine super lustige Geschichte die ich euch erzählen muss...😂😂😂

Um zu unserem Hostel zu gelangen, mussten wir ca. 10 Minuten mit dem Roller über eine holprige Strasse fahren. Da es viel regnet, haben sich rieeesige Pfützen angesammelt😳🙈
    Da ich nicht genau weiss was unter den Pfützen lauert, heisst es immer Augen zu und Gas geben😂
    Heute war Meli die pfütze etwas zu gross und sie meinte sie steige wohl lieber ab dem Roller... ich meinte nur so na ja du kannst auch auf dem Roller bleiben... es spielt keine Rolle🙊😂
    Hinter uns war ein grosser Lastwagen und auf dem Lastwagen ca. 30 Philippinos ( Bauarbeiter).
    Meli machte sich nun( mit den Schlarpen die sie an hatte) auf den Weg. Nach 2 Metern in der Pfütze begann sie zu springen ( sie meinte die Pfütze sei gross und so ginge es etwas schneller) ihr könnt euch ja vorstellen wie das aussah. Das ganze Schlammwasser spickte nun an Melis „Popöchen“. Ich und die Bauarbeiter hatten einen riesen lachanfall.😂 Wir konnten nicht mehr. Meli kam dann zurück zu mir. Wir liesen die Bauarbeiter vorbei und durchquerten die grosse Pfütze gemeinsam mit dem Roller.

So nun wünsche ich euch einen schönen Feierabend♥️

Certified open water diver

December 2, 2019 on the Philippines ⋅ 🌧 26 °C

Was machen, wenn ein Taifun auf die Phillipinen zurollt und man wegen Wind zu einer Surfpause gezwungen ist? Wir haben uns zu einem Tauchkurs entschlossen, der schon seit längerem auf der Wunschliste stand.

Nachdem wir das Out-of-Air-Manöver 3mal zwar praktisch, aber keinmal theoretisch überlebt haben, hat dann letztlich doch alles gut funktioniert und wir dürfen jetzt als Buddies zusammen tauchen gehen.
    Unser erster Tauchgang als Open Water Diver ging dann direkt durch coole Unterwasserhöhlen und wir entdeckten einen "Spanish Dancer" und einen Tintenfisch. Fotos hiervon gibt es leider nicht, da der Auslöser der GoPro in 15 Meter Tiefe wegen des Drucks permanent gedrückt war - dafür haben wir jetzt 300 Nahaufnahmen von Christians Neoprenanzug.

Ab nach Siargao

November 27, 2019 on the Philippines ⋅ ☁️ 30 °C

Nachdem Cebu Island nur halb zufrieden stellend war, freuen wir uns umso mehr auf Siargao.
    Die Propellermaschine bringt uns zu einem äußerst kleinen und wenig frequentierten Flughafen.
    Das Meer und die Hängematten im Hostel sind direkt vielversprechend.Read more

Secret Beach - Tagesausflug

July 8, 2019 on the Philippines ⋅ ☀️ 31 °C

Gestern haben wir eine nette Tschechin kennengelernt,die auch Monika heißt. Sie hat uns vom Secret Beach erzählt und wir haben uns entschieden am unseren letzten Tag dorthin zu fahren. Wir waren sehr überrascht, dass dieser Strand tatsächlich ein Secret war. Bis auf Monika und ihre 3 Philippinische Freunde gab es keine Leute. Wir verbrachten einen entspannten Nachmittag in der Hängematte mit Bier in der Hand. Zum Baden sind wir in eine kleine Höllen-Lagune. Ein toller Tag!Read more

Spanila plavba na Krokodyli ostrov

October 26, 2018 on the Philippines ⋅ ⛅ 30 °C

Casulian island je par km od pobrezi Siargao a podle slov Jayara je tam nejlepsi snorchlovani z okolnich ostruvku. Take ma dva kopecky, odkud je pry very nice view. Nejlepe je tam pry priplout v poledne, kdy je odliv.

Nam se to povedlo, ale i mistr guide se občas utne.

Dukazu, ze zadne snorchlovani nebude, si takovy morsky vlk jako ja vsimne uz zdalky. A ze jsem na to mel hodne casu - zpatecni plavba byla proti větru, vlnam, rozumu. Mohutne vlny se tristily na hranicich utesove melciny. Na melcine zase bylo... No... Melko. Nic k videni nez pisek a morska trava.

Alespon to vylodeni jsem si uzil - kraceli jsme ke brehu jako tri objevitele. Az na to, ze chlapci jsou tu jako doma, a nemeli jsme vysoke kozene boty a klobouky, ale zabky a ksiltovky.

Zakotvili jsme primo u vetsi vesnice Corridor - pry asi tisic obyvatel. Podle vzhledu zanedbana cikanska osada z prelomu predminuleho stoleti, tady filipinsky standard venkovskych oblasti.

V prvni chatrci se mi pruvodci zastavuji a hazi pokec s nekolika mistnimi obcany zraleho veku. Na zavolani vychazi asi 55lety chlapek s velmi zanedbanym chrupem a pta se, jestli potrebuji guida. Jsem z toho zaskočen, protoze na kopecek za vsi jsem puvodne chtel jit uplne sam, svym tempem, se svymi myslenkami. Prekvapeni je na mne asi videt, protože chlapik znejisti. Rika, ze jeho sluzby jsou za 300 p. Ehe. He. Eee... S diky odmitam, takze vyrazime ve trech. Lulo s Romikem evidentne dostali rozkaz nespoustet ze me zrak a dorucit me zpet neposkozeneho.

Hihnam se tomu, kdyz prochazime asi dve ulice, nez nas odbocka skrz mensi skladku odpadku pousti do kopce.

Krasna prochazka. Palmy, trava, kokosy vsude, nejake fialove a bile kviti. V polovine vystupu si tri dorostenci, pracujici na loupani kokosovych slupek, klepou na celo a ptaji se mych stinu, ci vedi, ze je kratce po poledni a tudíž velke vedro. Hehe.

Na kopecku je oploceny pozemek s ceduli "nevstupovat" a bambusovy přístřešek "k pronajmuti", pry kemp. Uvnitr sedi asi 15 kusu omladiny a na prvnich par uvodnich vet se rozesmeji jak blazni. Dozvidam se, ze se vsadili, ze ktere casti zemekoule jsem, a nekdo desne prohrál.

Delam pictures, konverzuju s jednim mladikem z nehoz se vyklubal surf instruktor (jak jinak) se svym zájezdem. Mirime s nimi dolu a davaji mi ochutnat takové zelene vejčité ovoce. Mingo. Je to desive, strasne kysele a trpke. Krizenec trnky a rambocitronu. Oni to fakt ukusujou, pozvykaji a pak udelaji Bleee! Delam taky. Maji z toho radost. Az kdyz se ptam, na cem todle roste, a ukazou mi mangovnik, dochazi mi, ze je to proste nezrale mango.

Pri nalodovani zveda Lulo telefon a pak se me vzrusene pta, jestli chci jet snorchlovat na Naked island. Je to jeden ze tri pidiostruvku, na ktere se normalne jezdi na puldenni "island hopping", na koupacku a cucku do vody.

Samozrejme ze chci.

Spanila plavba - snorchl na Naked island

October 26, 2018 on the Philippines ⋅ ⛅ 28 °C

Jedná se o malinkatý ostrůvek, vlastně jen písečnou dunu čnící z moře asi 3 m nad hladinou. Naked proto, že na něm neroste vůbec nic. Okolo něj jsou pry nějaké korálové útesy, U kterých stojí za to šnorchlovat.

Od krokodýlího ostrova je to jen pár minut plavby a my tak už zdálky sledujeme, kterak od břehu odrážejí, nebo k němu naopak připlouvají další lodě s turisty.

Jakmile kluci vyhrabou do písku dost velkou díru, aby se do ní dal zapustit kámen na šňůře místo kotvy, Vrhám se do nízkých vln v plavkách se šnorchlem.

Díky vlnám je písek trochu zvířený a není moc dobře vidět. Zpočátku jsem velmi skeptický, protože podmořský život tu zrovna nebojí. Po zhrube 20 minutach křižování se mi ale dari zahlednout nekolik veci, ktere mi rozjasnuji plavco v teplounkem mori: pulmetrovou sedohnedou hvezdici, o něco menší krasne modrou, par barevnych rybek, klauny (Nemo), neohrozene si prede mnou branici svuj koral, a opravdu VELKOU pulku krajkovane skeble, vazici tak 3 kila a mnohem vetsi nez moje hlava.

Dohromady se ale neni moc na co divat. Zkousim alespon pilovat styl kraula Total immersion, a se snorchlem to jde opravdu fajn :). V mori to krasne funguje.

Pak supky do lode, pulhodinka domu, kde me vyzvedava JR na skutru. Je neco po 16 hodine. Sprcha je tentokrát celkem tepla, aha, asi ohrev slunickem. Rikam si, ze rovnou dopisu denicek, ale vicka si to nemysli. Az do vecera spim.

Po probuzeni uz mi nezvoni v usich od hluku motoru, takze muzu bez obav z nahluchle konverzace mezi lidi. Potkavam JR, domlouvame predbezny plan na zitra - pujcim si skutr a objedu pulku ostrova. Stejny plan ma i mlady filipinsky par, tak se treba potkame. JR ma nejake vyrizovani, ale chce se sejit ve vesnici Pacifico, kde je vyhlasena surf plaz a pry i bezva restaurace.

Siargao - mile privitani sokem

October 25, 2018 on the Philippines ⋅ 🌧 26 °C

Po 10 minutach Muj motorbike sofer zastavuje nekde na ceste u shluku chatrci a chce me slavnostne vysadit. Proveruji mapu, jasne, jsme v pulce trasy a na uplne spatne silnici :)). Tahle konci po par km jednou stranou zatociny, pres niz se neda dostat dal. Ukazuji mu mapu a na druhy pokus se s pomoci mistnich zorientuje a odvazi me uz na spravne misto. To sice moje map upe dobre netrefila, ale pan se snazi a pta se asi 4x na cestu. Mistni taky vedi celkem prd, co maji 100 metru za barakem (a zas tolik toho v okoli neni, je tu doslova JEDINY homestay u silnice) ;).

Prvni kontakt s vycahlym klukem Jay Arem a podsaditou zenou Dzi-dzi je velmi mily, citim se tu fajn. Teprve mi pripravuji chatku, takze sedime s Jay-arem v lobby a klabosime. Dela tu vukol pruvodce, takze se ho vyptavam co bych nemel minout a predbezne rozvrhuji dny.

Objednavam pres nej vylet na vedlejsi ostrov do morske jeskyne, v niz se da plavat, a na zpatecni ceste ostrůvek s pláží, snorchlem a trekem na kopec. Evidentne pres jeho kamarady, protoze cena 3500 p za skoro cely den je o 2 tisice nizsi nez z ofiko letaku. Fajne :). Take mi nabizi v sobotu objet zqjimava mista ostrova na skutru, ale to rozmyslim, protoze zasnene rika, ze pojede se svoji girlfriend, a nechci delat krena :).

Tak a ubytko. Jo, jsem si dopral luxus za 750 na noc. Mensi sok. Cekal jsem dle hodnoceni bookingu rekneme nejaky zapadni standard. Je to ale horsi jak v indonesii za 250 na noc. Wow. Chatka bez strechy, klimoska hrci jak svina, aspon skrinku... ale mam jen stolek. Matrace je zabalena v original igelitu, takže nevetra, nesaje a kazde otoceni je... hlucne. Dojem nespravuje ani koberec mrtvych malilinkych musek, tise se rozkladajicich na prosteradle. WC klasicky se sprchou dohromady, skoro se sprchuju v mise :). Chjo ja chtel par dni relaxovat... Asi si musím vic priplatit.😬🤣

no a Bez strechy rikam tomu, kdyz bambusova strecha neni spojena se stenami, ale je tam odsazena mezera. Takze cokoli 30centimetrovyho, co se vejde mezi stenou a strechou, muze dovnitr. Treba kour z paleni bordelu na zahrade vedle me luxusni chatky.

Davam sprchu s planem jit to vydychat na plaz, ale muj jet lag mi zavira na hodinu a pul oci. Po zazvoneni budicku (pomnik poslednimu zachvevu smyslu) se sotva proberu na domluveny vylet na večeři do vedlejsiho mesta Dapa.

Je to asi 5 km, veze me ten klucina, JR. Je moc milej, vyptavam se ho na zivot tady, on zas vypravi o kamaradexh cesrovatelich. Jime v jeho oblibene vyvarovne - mam stesti, maji dve vegetarianska jidla. Jedno je zelenina s ryzi, druhe vegetable with shrimps :))). Evidentne tu morske zivocichy nepovazuji za zviratka/maso. Pridavam si ryzi, da se to, vcetne mango koktejlu platim 400 p ohmujboze, a jedem bydlet.

Druha sprcha, pripravit par veci na vylet, vymena zprav s princeznama a domu, ochlazuji vzduch, vypinam klimu, zkousim usnout... Kupodivu to jde.

Zajimavosti ze zivota na Siargao: temer žádná kriminalita. Turiste jsou tu pry v bezpeci. Ceny benzinu a potravin neustale rostou v celych Filipinach, tady je pry pro místní zatim celkem levno. Uch. Troubi se tu kdykoli nekoho mijite ci predjizdite. Takove "ahoj, bacha jedu, at o me vis". Vsichni tu na druhe davaji na silnici pozor tim starostlivym zpusobem, uplne v klidu a "v Proudu" resi všechny situace. To se mi moc libi. Jo, a kdo tu bydli, tomu se tu pry libi. A to je moc fajn.

Opet se mi po letech pripomina velky cestovatelsky objev: vazit si sveho luxusu a zivotni urovne v Evrope. Pitne vody, cisteho, sucheho domova, moznosti zabavy a vyziti, siri prilezitosti, sluzeb statu i zdravotni pece.

Jen ty mezilidské vztahy na silnicich a ulicich, to bychom se od Filipincu mohli naucit...

Dapa

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android