Philippines

Top 10 Travel Destinations Pilar
Show all

RockPools

July 17, 2019 on the Philippines ⋅ ☁️ 30 °C

Während der Ebbe kommen diese besonderen Felsformationen zum Vorschein und sehen aus wie natürliche, kleine Pools.
      Das Wasser war trotz bewölktem Himmel so klar und türkis...
      Nicht auszudenken, wie das bei Sonnenschein aussieht, aber die Atmosphäre der Regenzeit hat etwas ganz besonderes ❤️Read more

Pacifico Beach & Manu‘s 1. Surfstunde

January 19 on the Philippines ⋅ ☁️ 29 °C

Wow, was für ein erlebnisreicher Tag. Manuel war heute spontan surfen 🏄 Mit Anleitung eines professionellen Surflehrers - purer Spaß & viel Talent! Ich war so im Moment vertieft, dass ich mein Handy vergessen hatte 😍🤩 Nächstes Mal!! Viel Sonne war heute ☀️☀️ Der Ort ist unglaublich schön & das Essen war bisher das beste 😋 sehr leckere & gesunde selbstgemachte Kost, mjam. Pacifico Beach 🏝️ hier werden uns definitiv auch noch einquartieren. Und vielleicht sehen wir unseren Strandhundi noch wieder - er kam einfach zu mir als Manu surfen gegangen ist, hat sich ein Loch gebuddelt & sein Näschen gekühlt 🐶

Die Insel Siargao, mittig & nördlich, ist im Vergleich zum Süden viel idyllischer, ruhiger, naturbelassener und harmonischer, auch von den Menschen her. So viele lächelnde und freundliche Gesichter kamen uns heute entgegen… 😊😊 Und so nette kleine Dörfchen.

Gleich geht’s zum Abendessen. Warten wir mal den kleinen Regenschauer ab 🌈

Kanu Tour und Uno Liebe

November 29, 2023 on the Philippines ⋅ ☁️ 29 °C

Heute haben wir mit 2 Leuten aus unserem Hostel eine Kanu Tour gemacht. Witziger Weise war das Ganze nur 2 Minuten von dem Viewpoint entfernt, wo Annika und ich gestern schon waren, was uns vorher garnicht bewusst war 😃 also sind wir die (schöne) Strecke einfach noch mal gefahren. In blauen Kanus sind wir über einen kleinen Fluss geschippert und haben bei einem kleinen „Becken“ halt gemacht. Dort wurden so lustige Fotos von uns geschossen!! Und nach einer Kokosnuss ging es zurück. Ich habe leider ziemlich schlimme Bauchschmerzen bekommen und deshalb ging es für Annika und mich zurück ins Hostel, Gissi und die anderen 2 sind noch weiter zu eine Höhle gefahren. Abends haben wir mit Nick, Phil und Eva den Abend mit vielen Runden Uno ausklingen lassen (was wir am Ende auch noch haben mitgehen lassen) 🤫. Dieses Uno wird uns ab jetzt die ganze Reise ziemlich begleiten!🫶🏼Read more

Lange Anreise

July 9, 2019 on the Philippines ⋅ 🌙 28 °C

Von Wien über Urumqi, Guangzhou, Manila und Cebu nach Siargao. Trotz anfänglicher Bedenken war auch der Transit in Urumqi problemlos..
      Über 40 Stunden bis wir endlich am Ziel waren.
      Müde aber glücklich....Read more

Auf der Suche nach dem Maasin River

July 13, 2019 on the Philippines ⋅ 🌧 28 °C

Auf Grund des immer noch andauernden Jetlag waren wir um 3 Uhr Nachts munter und haben uns überlegt zum Sonnenaufgang aufzubrechen um uns ein anderes Ausflugsziel von Siargao anzusehen. Dies ist auch nur morgens, während der Ebbe, möglich, aber es kam alles anders und wir schliefen nochmal ein...und plötzlich war es 10 Uhr: Also Planänderung!!!
      Es sollte ein Ausflug zum Maasin River werden., der mit dem Moped eine knappe Stunde von unserer Unterkunft entfernt liegt ...
      Auf dem Weg Richtung Norden kamen wir an einem Ort vorbei, der mir den Atem raubte.. Es gab eine Aussicht auf unzählige Palmen.
      Was mich jedoch mehr faszinierte, waren zwei Kinder, die wir dort trafen. Sie waren dort um Bambus-Strohhalme zu verkaufen, jedoch kam ich mit dem Mädchen ins Gespräch und es war kein einziges Mal mehr die Rede von irgendwelchen Bambus-Strohhalmen. Sie erklärten uns wann Kokosnüsse zu ernten sind, ließen uns super leckere Früchte probieren (Namen leider vergessen) und zeigten uns durch ihr Wesen wie glücklich sie mit der Einfachheit ihres Lebens sind. Ich hätte Stunden dort verbringen können...
      Aber unsere Reise sollte weiter zu dem Fluss führen, den wir am Ende aber nicht fanden, weil wir durch eine kleine Abzweigung zu einem anderen Ort kamen, der uns besser gefiel.
      Eine kleine Lagune mit Wasser aus den Bergen: Nur ein paar Einheimische und wir. Wir blieben einige Zeit und genossen die Zeit in der unbekannten Umgebung mit fremden Menschen.
      Nach dieser Entdeckung entschieden wir uns den Fluss nicht weiter zu suchen und machten uns auf den Weg zum Magpupungko Beach...
      Doch da war er wieder... Der Regen... Und deshalb kamen wir wieder komplett durchnässt am Ziel an. Mittlerweile sind wir aber etwas klüger und haben immer Reserve-Kleidung dabei, da die Regenzeit ihre Rolle ziemlich ernst zu nehmen scheint 😂. Wir verweilten dort ein paar Stunden, aßen und warteten den Regen ab.
      Auf dem Heimweg blieben wir in unserem kleinen Dörfchen in Salvacion stehen, wo der Tourismus noch gar nicht angekommen ist, und ließen den Tag mit einem köstlichen Essen ausklingen.

Alle guten Dinge sind 3: GUYAM ISLAND

July 14, 2019 on the Philippines ⋅ 🌧 28 °C

Und mit dieser Insel ging unser 'Island-Hopping' zu Ende... Ganz ohne Stress, nach unserem Tempo, weil es gab nur uns alleine auf einem Boot mit dem Boatsman, den wir am Abend zuvor am Hafen angesprochen haben.Read more

Siargao skutr tour - Tayangban cave pool

October 27, 2018 on the Philippines ⋅ 🌬 29 °C

Uz jste nekdy plavali v jeskyni? S krapnikama? V tricku a kratasech? A proti proudu? A mela ta voda 30 stupňů? :)

Rano se budim klasicky po pate mistniho casu, zkouším se jeste dospat. Ranni ritualy, v 0730 vyhlizim domluvenou snidani, nic. V homestayi je jen uklizecka, ktera rika, ze JR je nekde na surfu a kucharka/recepcni Dzidzi nedorazila. No bezva. Ale tak cas jeste mam, kdyztak bude kase ze zelezne zasoby.

Cekam pul hodiny, prijizdi JR. Dzidzi je pry nesehnatelna na telefonu. Pro mne okej, potrebuji jenom klice od skutru a muzu vyrazit na vylet. Jenze, skutr i klice ma hadejte kdo. Uz trochu rozladeny cekam dal, davam si kasi a protein tycku na zal. To nejcennejsi, co cestovatel ma, je cas. To jsem se naucil uz pred lety.

Dzidzi dorazi chvili pred pul desatou, predava mi klicky, podepisuji papir a jedu. Rovnou pro benzin, protoze nadrz je skoro prazdna. Taky potesi. Nezacina to hrovna hladce.

Typicky stanek u silnice s litrovymi coca-cola flaskami, naplnenimi benzinem, ma na povel asi 12leta sympaticka divenka, hlidajici tak 2leteho brasku. Prosim ji o pomoc s otviranim sedla, pod kterym je umistena nadrz. Nevi, ja taky ne. Nevidim totiz oteviraci zamek, na nejz jsem zvykly, ani zadne specialni tlacitko. Laborujeme spolecne, obchazime skutr a je to naprosto kouzelny moment. Nakonec vzdavame, dojedu se zeptat... A kdyz davam klicky do zapalovani, vsimam si temer zasleho oskrabaneho symbolu "Push open" vedle "Lock - 0 - Start". Huraaa! Ucim odemykani divenku, smejeme se, benzin klokta a ja mavam a jedu. Aspon bude mit o cem vypravet.

Skutrik jede pekne, ja v brylich a cepici ksiltem dozadu (slunko je strasna svina), ucim se splynout se zdejsim provozem a spravne troubit. Proti Indonesii naprosta pohoda. Silnice jsou okreska treti tridy, obcas rovny, lepsi usek. Zaberu mirne za plyn a Hondicka da okamzite 80... 100... Brzdim. Uletěla by mi cepice.

Cesta prima ubiha, pocasi bezva, mobil s mapu funguje. Nazvy vesnic jsou i nejsou, par ukazatelu polezi jen tak oprenych nekde o strom, takze vzyvam GPS boha. Ale tech silnic zas tolik neni.

Safra, moment! Zastavuju, tentokrat ne na fotku nebo utreni bryli. Mam ja vůbec dost penez?? Koukam do penezenky... Mam asi 350p. To neni zrovna moc. Stovka vstup tam a tam, nejspis jeste litr dva benzinu (60p za litr), docela bych dal i obed... Achjo, tak tohle je na me. Vterina vnitrniho upeni, pak nachazim klid a chystam se k otocce. Vedle me zastavuje skutrik s Lorenzem a Stefani, onim Filipi pareckem se stejnou trasou. Jsou upe zlatí, pry jestli vse ok, pak mi pujcuji 2 tisice a pokracujeme k jeskyni.

Ta je naštěstí označena velkou ceduli, před níž je malé bambusové kryté parkovistatko pro skútry. Vedlejší bouda s lavičkami a ohništěm, v němž kouří kokosové slupky, je obsazeno asi 15 místními různého věku. Na vše dohlíží ze stánku s tickets a suveniers madame s velkým M, evidentně vůdce všeho kolem. Ostatní budou zřejmě buď její děti, nebo průvodci, nebo zevlové.

Po krátkém dohadování o ceně A chodu atrakce dostáváme cenu 125 což namísto původních 160, protože jsou se mnou dva Filipínci – Chocho… Trochu váhavě nechávám na vybízení všech okolo batoh u madam ve stánku, ale prý je to nutné – pokud mi tedy nevadí, že se úplně namočí. V jeskyni je prý voda po prsa a místy se i plave. Otestujeme tedy poctivost místních. Ale nemám žádný zlý pocit.

Je to tak, v jeskyni je opravdu voda a opravdu se v té vodě chodí, šmátrá, plave a občas i přidržuje jsem – tam nataženého provazu. Voda před jeskyní je trochu chladná, ale uvnitř jeskyně už normálně mořský 30°. Je v ní proud a proto člověk musí dávat přiměřeně pozor. Jsem rád, že nemám ani batoh, Ani mobil. Ještě je pravda, že jsem si mohl sundat tričko možná i kraťasy. Ale nechal jsem se strhnout davem, který bez přemítání nastoupil v oblečení tak jak byl přímo do vody.

Průvodce, kluk tak pětadvacet let anglicky nic moc neříká, ale překládá mi stephanie. Ono ani není moc co, žádné informace o jeskyni jako takové nedostáváme. Jako akční zážitek je to prima, 6 hvězdiček z 10. Na konci je malá laguna skrytá mezi skalami, ze které Se vychází z druhé strany na silnici. Vracím se tam ještě s mobilem pro pár fotek.

Když ždímeme trička, přijíždí asi 10 bílých turistů 10 bílých turistů vedené místním průvodcem. Ten mluví velmi pěkně plynule anglicky a vysvětluje jim, že si mají vzít pouze plavky, že věci jim ohlídá. No, takova informace by se hodila :).

Lorenzo a stephanie si dávají cigárko, během kterého schneme u skůtrů, a já z nich tahám nějaké informace o ostrově Cebu a bohol. Potvrzují mi předchozí tipy a stephanie dokonce nabízí, že mi dá kontakt na nějakého bratrance, který žije v Cebu city a mohl by mi případně nějak pomoci nebo mě nasměrovat.

Sedáme na rozpálené sedačky, což je celkem příjemné, protože nám uschnou zadky a vyrážíme vstříc další zastávce, což je Magpupungko beach a rock pools

Siargao skutr tour - Magpupungko pools

October 27, 2018 on the Philippines ⋅ 🌬 29 °C

Dalsi zastavkou ma byt malebna scenerie s praktickym vyuzitim na jedne slavne plazi - prirozene bazenky ve skale, v nichz lze plavat a snorchlovat.

Odbocku z hlavní silnice nejdriv o par km minu, protoze chci stihnout sraz s JR v Pacifiko vice na sever. Pak si ale rikam, ze by byla skoda tohle vynechat, a tak se zastavuji, pisu JRovi o zpozdeni a obracím.

Plaz je oplocena, s velkou branou a parkovistem pro skutry, typicky pod bambusovou strechou. Tak 8lety kluk na me mava, abych zastavil, ukazuje mi nejblizsi volne misto. Za 20 p parkovneho mi na riditko uvazuje prouzek z palmoveho listu. Roztomile :).

U brany mi pan vstupenka říká, ze dnes se neplave, neb v oceanu radil tajfun a jsou velke vlny. Na oplatku nechce oficialnich 50 p vstupu na udrzbu a uklid plaze.

S tim uklidem to mysli Filipinci opravdu vazne. I tady jsou cedule, anglicky nabadajici všechny návštěvníky k cistote a odneseni všech svych odpadku. Nechybi dokonce ani specialni klicky na petlahve. To se mi libi.

Plaz je piscita, ve vode se skalnatym podlozim. Vlny doslova busi o breh. Vedro je spalujici. Potkavam dobre vypadajici restauraci - hura, maji vegetariánské curry! Takze jedno s rejzi, plus mango koktejl. Zeleninove kari mi naservirovali s hrnkem horke vody, v niz je zapíchnutá vidlicka a lzice. Na zelene minipapricky, lezici vedle malinkate limetky, si netroufám. Stacilo mi jednu opatrne zakousnout... Mango shake s ledem je naprosto famozni. Muj oblibeny napoj.

Nasleduje uzasne klidne stravnicke intermezzo. Po skonceni jen lituji, ze uz v zaludku nemam misto na vypiti mladeho kokosu z blizkeho stanku. Par fotek plaze, sms JR ze uz jedu.

Kluk z parkoviště pobavil. Vida mne prichazet, stroji se za terenni Hondou 125 a kyve na me: "This one, sir?" Uprimne se smeju, za jakyho drsnaka me tu maji, a ukazuju na osuntelou pronajatou skutrikovou sestricku. Kluk odvazuje palmovy "listek" a uz frcim.

Pristi zastavka vesnice Pacifico, raj to surfaru.

Magpupungko - Tagesausflug

July 4, 2019 on the Philippines ⋅ ☁️ 29 °C

Magabalu .... Magapalula .... Maga...panau....?
      Wie noch mal ?

Ich kanns heute noch nicht aussprechen. War aber auch leicht zu finden und wir mussten nicht nach dem Weg fragen - Glück gehabt.

MangaPapalapap war auf jeden Fall das Ausflugsziel für den 2. Tag. Perfekt als After-surf-aktvität denn die Tidepools sieht man nur bei Ebbe.

Bei Flut ist das alles Meeresgrund in 2 m Tiefe. Bei Ebbe bildet das Riff einen natürlichen Wall zum Meer und entlang des Ufers entstehen diese Wunderschönen Becken.

Und wie gesagt die lange Fahrt auf dem Roller ist bei dieser Landschaft ein Genuss.

Guter Tag.

Tanken macht Spaß

July 7, 2019 on the Philippines ⋅ ☀️ 31 °C

Tanken macht wirklich Spass.

1. kostet der Leiter gerade mal ca. 85 Cent.

2. kauft man den Liter in Cola-Flaschen.

3. darf man an diesen coolen, kleinen Hölzernen Tankstelle anhalten, die ihr auf dem Bild seht.Read more

Pilar