Philippines
Tak-an Ilaya

Here you’ll find travel reports about Tak-an Ilaya. Discover travel destinations on the Philippines of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

12 travelers at this place:

 • Day9

  Bantyan & Malapascua Island

  June 3, 2017 on the Philippines

  We arrived in Bantayan, Santa Fe after a long bus and boat journey and it was HOT. For the first time during our travels we didn't have anywhere pre booked to stay and this will be the last time we make that mistake. We got a trike with a man who looked like a Bond villain, he only had one eye and red painted finger nails. I didn't really trust him showing us different hotels, we gave him the name of one we were considering and he took us to a random housing area and stated that was the location. A few places we tried were fully booked so in a panic we picked up some wifi and booked a place, he wasn't happy about going there wanting us to take his recommendations instead. Traveling around looking at different places in the heat is not for me and the place seemed cleaned and central. We headed out in Santa Fe, our hotel was based just a couple of minutes from the main strip with all the bars and restaurants. We went to a place called Cafe Del Marre and had delicious fresh pasta. Whilst sitting there we experienced 2 power cuts, island life at its best!

  The next day we hired a scooter from the hotel and drove up the coast to Bantayan to use the only cash machine on the island 😱 we stopped at a couple of beach spots on the way back for food and drinks. The Philippines has amazing beaches, soft white sand and crystal clear waters make it an absolute treat to swim in. Bantayan is very chilled and we couldn't find any accommodation we really loved so decided to move on to Malapascua island the next day by boat.

  We decided to hire a boat to get to Malapascua instead of the public boat - bus - boat option. The bangka was supposed to take 2 hours but it was more like 4. We stayed at thresher cove dive resort in a little cabin on the beach 😍 it wasn't flash by any stretch of the imagination but it was still nice to wake up to sunrise over the sea. The first night a little dog came to get ready on the balcony with me which obviously had my sold. Malapascua is huge for diving with thresher sharks, you can do the dive as part of an advanced open water course. We attempted to tell a little white lie to the dive shop about Bailey having his PADI but got rumbled ☹️ Malapascua has some nice little beach restaurants which we visited each evening, no real party scene maybe because everyone has to get up at 4am to dive with the sharks 🦈 Bailey started doing part of his PADI and we completed another dive together.
  Read more

 • Day1

  The Cathedral Museum

  May 16, 2016 on the Philippines

  To tell you honestly, this place was spooky. Hahaha floors creaking, silent hallways, weird sounds, and unfriendly staff members. Maybe because I'm the only one exploring its building.. Or not. 👻👻👻

 • Day38

  36. päev Cebu

  February 10, 2017 on the Philippines

  Täna algas mu päevane vōi isegi pooleteist päevane tuur 😄 Seekord siis Cebu saarele. Selleks tuli minna tagasi Puerto Princesasse ja sealt lennukiga Cubusse. Lend jōuab natukene enne südaööd kohale, seega taksosse ja kiiresti hotelli, magamine ja taksoga bussijaama ning bussiga linnast välja mere äärde! Kuidas tundub... ega siin pole muud kui tuleb otsast pihta hakata.

  Busspeatusesse läksin seekord jala. Otsisin oma armsad RoRo bussid ülesse ning läksin piletit ostma. Kohalikud suunasid, et pileteid saab osta just sellest putkast. Tore, palun mulle 1 inimese pilet Puertosse ja mis kell buss väljub. Buss väljub 10:00 ja pilet maksab 500 peesot. Veider, El Nidosse oli pilet 300 peesot, aga ega siin kōik ütlevadki neid hindu nii nagu sülg suhu toob. Tehing tehtud ja ootan bussi, mingi aeg öeldakse, et buss läheb hoopis 10:30. Ega mul aega on, lennuk väljub 21:25. Kell tiksub täis, inimesed muutuvad ärevaks, hakkab toimuma mingi liikumine..mini van sōidab ette ja hakatakse kotte sisse loopima, agaaaaaa... kus on minu RoRo buss??? Siit ei saa mingit RoRo bussi, siin on kōik mini van'd. Aaaah okeiii... Kui ma oleks Nidosse sōites länud selle mikrobussiga siis oleks arvatavasti ostnud järgmiseks päevaks endale lennupiletid ja Filipiinidelt ära sōitnud. Kui bussis sai vähemalt aeleda, et natukenegi mugavam oleks, siis seal ei saanud ju liigutada ka, nii kitsas oli. Alguses oli iga tund mingi peatu. Esiemene oli selline suurem bussijaam, see oli juba tuttav, enne olime ka

  samuti seal. Teiseks tuli tagumisepingi rahval pissihäda ja tegime suvalise peatuse. Kogemata bussijuht vajutas pidureid nii äkki, et esimesepingi kohalikel juhtus väike äpardus. Ema süles magav laps oksendas kōik täis. Ta ei olnud enam selline imik, vaid juba täitsa sööv laps😆. Ōnneks sai ruttu bussist välja. Juht suunas meid ühe maja juurde, pererahvas lubas lahkelt oma vetsumaja kasutada. Ma ei tea, miks nad enda jaoks selle wc teema nii keeruliseks on teinud. Nüüd olen kogemuse vōrra rikkam, kuidas päris kohalikel päris majas see toiming käib.

  Kōik erinevatest vaevustest priid, vōib edasi sōita. Nüüd tuli söögipaus, bistroo moodine koht. Riisitorbik pannakse taldrikule ja juurde küsid mida siis parasjagu soovid. Valikus olid näiteks ka kalmaarirōngad ja krabib... vaade oli väga tore ja koht ise oli üpriski puhas, ei olnud selline putka, vaid ōhurikas katusealune. Bussijuhil ja sōitjatel kōht täis ja kihutame edasi. Järgmiseks me tankisime ja pumpasime rehve jne jne... Mingi hetk tuli seal bussis isegi uni... ja saabuski lōpp-peatus -lennujaam. Olime jōudnud varem kui ootasin. Trügisin tricycle meestest läbi, ürita neile lennujaamas seletada, et sa ei lähe kuhugi, ja otsisin mingit söögikoha. Läheduses oligi üks päris tore koht, küsisin, kas neil wifi on ja tuli välja, et selleks peab maksma 10 peesot. Kohe olin nōus, kui juba maksma peab, siis vōiks ka hea ühendus olla. Ühendus oli täpselt sama kehv kui nende kanaburger. Üks on kindel, burgereid nad teha ei oska, nad küll väga tahavad ja seal ei olnudki midagi muud, aga ei... nad ei oska!!! Tsillisin siis oma netis, jutustasin töökaaslastega, tööd väga teha ei saanud, niisama lōin aega surnuks. Kell läks suht ruttu ning kuskil kuue ajal läksin uuesti lennujaama poole.

  Jumal tänatud, et ma nii vara juba ära tulin. Lennujaamas oli skanneerimise aparaat katki, nad tahtsid käsitsi kotid läbi tuulata... mul oli küll netis check in tehtud, aga siin see ei lugenud. See üks pikk järjekord venis ikka mitu tundi... ma olin kokku kukkumas. Kuna ma olin üksi siis ei saanud vahepeal istumas ka käia 😬Lōpuks jōudsin boarding alasse 21:00 ehk ma pidin ainult 25 minti veel ootama 😄. Uni oli juba ja lennukis oli nii külm, kuid ōnneks lend kestis ainult u 2h. Jōudes Cebusse vōtsin oma koti, vōtsin jälle 10 000 peesot automaadist ja takso otsing vōis alata. Odavamad taksod on valged, mis ootavad ühel pool teed ja kallimad lennujaama taksod teisel pool teed. Odavamate jaoks ootad siis järjekorras ja saad endale mingi lipiku ning vōid rahuliku südamega sōita. See järjekord oli nii pikk, et ma ei viitsinud seda oodata. Walkie-talkie mees tuli minu juurde, et kas ma vajan taksot ning ma teda ära ka ei ajanud- vajan jah 😄Nii ta mulle kohe ühe kutsuski ehk selle kallima lennujaama variandi.

  Cebu linn tundus öösel takso aknast vaadates tunduvalt sōbralikum kui seda oli Manila, kuigi Cebu on suuruselt teine linna Filipiinidel. Ega siin midagi ilusat ja toredat ei ole, aga natukene ikka parem. Vōib olla ma olen harjunud juba. Olin vōtnud üheks ööks majutuse ja tuli välja, et pm ülikoolilinnakusse, kohe palju turvalisem oli selle teadmisega magama jääda. Tuba oli nagu ta oli, aga nad vähemalt püüavad...
  (Pilte mul väga ei ole, panen eilsest ōhtust ka paar)

  👣- USDA Dormitory-Hotel
  Read more

 • Day1

  Cebu

  May 26, 2017 on the Philippines

  Kuala Lumpur - Cebu, Air Asia, flight time 3 hours 40.

  "It's better in the Philippines" is the tagline for tourism here. However due to reading about the unrest and martial law declared by the government in the press and on tourism advice sites we felt nervous about arriving in Cebu. There was definitely an increased police and security presence at the airport, hotel and malls. This did provide some reassurance and on the whole I wouldn't say I felt unsafe in Cebu but preferred to remain in what we deemed "safe" areas. We arrived at the Cebu Parklane International Hotel after a looooooong taxi ride, the rush hour traffic here is insane. We visited an area called Lahug as recommended by the lonely planet but didn't rate it and mainly stayed in the Ayala Mall area. So we probably didn't see the "real" Cebu but we both agreed we would rather feel safe than risk venturing further. The last week had been dominated by trekking and lots of travel so we mainly chilled by the hotel pool and even managed to fit in the gym a couple of times. Feeling recharged we decided to head north to Bantayan Island, a 3.5 hour bus journey and 1 hour ferry.

  After the northern islands we passed through Cebu again and stayed at a really nice hotel called Golden Prince, comfy beds and amazing showers. We won't be able to stay there after a disagreement regarding some beans included in the room service breakfast, I did get 2 free apples that I refused to share with Bailey for not supporting me in my complaint 😂. In contrast to the rest of Cebu the city and capital is very developed with lots of western shops and restaurants. Island life is good but you can't beat modern amenities - Cebu is one of the few places I've actually used a hair dryer! Not much of an issue for me but baileys curls are becoming unruly.

  So that is why there is only one picture from Starbucks of Bailey photobombing a guy with a DJ Drew top.
  Read more

You might also know this place by the following names:

Tak-an Ilaya

Join us:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android

Sign up now