Poland
Podkarpackie Voivodeship

Here you’ll find travel reports about Podkarpackie Voivodeship. Discover travel destinations in Poland of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Most traveled places in Podkarpackie Voivodeship:

All Top Places in Podkarpackie Voivodeship

Na Začiatku

August 18 in Slovakia

Včera sme cestou na Začiatok prechádzali cez super dedinu s názvom Krajné Čierno. Sympatické. Prezreli sme si flek na spanie a zašli kúsok do Poľska do nonstopky na 🍺. Tak sa moje 🍺 nevypilo a nosil som ho až do raňajok.

Prespali sme priamo na mieste začiatku a poslušne obutí v sandáloch sme vyrazili. Sandále preto, že nám sľubovali rozpálenú cestu. Dostali sme rozbahnené lesné cestičky, asfaltku až po tom. Aj krátky intenzívny letný dážď. Našťastie sme akurát oddychovali v prístrešku v Údolí smrti. Obedujeme vo Svidníku, včera sme tu prestupovali.

Dnes by sme radi došli až a Čiernu horu (nie, nie ten pivovar) ale to znamená ešte nejaký čas šliapať a popravde máme celkom dosť už teraz.

Cesta ve znamení poprvé

August 18, 2017 in Poland

Celá cesta z Prahy do Lvova se nese ve znamení mnoha poprvé. Poprvé jsem jela vlakem a autobusem společnosti Leo Express. Poprvé jsem taky musela použít záchod přímo v buse 😂😁, protože ten nezastavoval na žádné benzínce. A poprvé jsem zažila dlouhé čekání na hranicích..K hranicím jsme dorazili asi ve dvě ráno, o půl šestý si teprve celníci na polské straně vzali naše pasy a čekání pokračuje. Ale zatím jsme v klidu, do Lvova to je od hranic cca 50 kilometrů a vlak do Oděsy odjíždí až večer. Jen mě mrzí zkrácený čas ve Lvově.Read more

Województwo Podkarpackie, Wojewodztwo Podkarpackie, Woiwodschaft Karpatenvorland, Podkarpackie Voivodeship, Subcarpàcia, Podkarpatské vojvodství, Województwo podkarpackie, Subcarpacia, Podkarpacie vojevoodkond, Voïvodie des Basses-Carpates, Provinsi Podkarpacie, Voivodato di Precarpazi, ポトカルパチェ県, Pakarpatės vaivadija, Piekarpatu vojevodiste, Subkarpaten, Subcarpácia, Voievodatul Carpaților de Jos, Подкарпатское воеводство, Podkarpatské vojvodstvo, Podkarpacie, Ряшівське воєводство, 喀尔巴阡山省