Portugal

Torrao do Lameiro - S. Jacinto

October 9, 2022 in Portugal ⋅ ☁️ 15 °C

26,2 km
      9 - 18.00
      Zataženo, polojasno, odpoledne lehký déšť

Vstávali jsme v 8, rychle jsme se sbalili a vyrazili hledat padarii (pekárnu). Po 3,5 km jsme se dočkali, nacpali jsme se k prasknutí, ale vysněnou "kostku" neměli.

Zpočátku jsme šli podél velké silnice asi 10 km, pak jsme odbočili k moři, cesta byla moc pěkná, vedla dunama, (chodit po písku je prý dobré na tvarování zadečku:-) ). Pak jsme šli 3 km bosi po pláži.
      Došli jsme do městečka Torreira, kde jsme se chtěli občerstvit. Sháníme pípu s víno verde, ale museli jsme ustoupit z požadavků.
      Nakonec jsme se usadili v pizzerii na oběd, (14.00). Taxíkem jsme si ušetřili 8 km po velké silnici.
      Nechali jsme se vysadit u zavřeného kempu, taxikář se dost divil. Šli jsme dunama a pak lesem přírodní rezervaci. Došli jsme do cílového místa - Sao Jacinto, kde jsme si během dne rezervovali ubytování. Na večeři jsme byli v rybárně. Já si dala omeletu se šunkou s sýrem, Pavlík okouna, Tomšíci sardinky na grilu, a nezbytné vino verde.
      Do apartmánu jsme dorazili asi v 20.30, spát jsme šli asi v 22.00

Obrigada, obrigado- děkuji ona, děkuji on
      Posupagar - mohu zaplatit?

Ovar

August 16, 1989 in Portugal ⋅ 22 °C

Von Salamanca geht es weiter nach Portugal an die westliche Atlantikküste. Hier suchen wir uns einen Campingplatz in Ovar. Damals wusste ich noch nicht, dass ich mich für die Gynäkologie entscheiden würde, aber vielleicht war das der Auslöser???
      Hier bleiben wir weitere zwei Nächte, genießen die Ruhe und das Meer, auch wenn es zum Baden nicht ganz so einladend ist, da es sehr stürmisch ist.
      Gleich am ersten Abend läuft uns ein ausgehungerter Hund zu, den wir an unserem Abendessen teilnehmen lassen, sodass er gar nicht mehr von uns fort will.
      Von hier machen wir auch einen Ausflug nach Porto.

Martinha