Portugal
Ponta da Palama

Here you’ll find travel reports about Ponta da Palama. Discover travel destinations in Portugal of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Azori

July 30, 2016 in Portugal

Po napornem 15 urnem potovanju in udobnem počitku smo se napotili novim dogodivščinam nasproti. Najprej Jutranja kavica v mestu cena kave z mlekom in črne kave neverjetnih 1,60 EUR. Nato z avtobusom na eno izmed najlepših plaž C. Poco cena 2.70 EUR za tri osebe. Kopanje na črni vroči plaži in ohladitev v Oceanu z visokimi valovi idealna za surfanje. Cena hrane podobno kot pri nas, pijača pa relativno poceni. Mesto Ponta del Gada zelo slikovito mesto, na nekaterih stavbah letnica 1745. Turistov je malo. Čeprav so temperature 24 -25 stopinj je občutek mnogo večji. Domačini so zelo prijazni in gostoljubni. Govorijo predvsem angleško. Časovna razlika je 2 uri nazaj, kar te prvi trenutek preseneti, drugo jutro se pa te časovne razlike ne zavedaš. Zdaj pa čakamo na avto in raziskovanje otoka se začne.Read more

Furnas

July 31, 2016 in Portugal

Po zajtrku smo se odpravili proti Furnasu, kjer smo se kopali v bazenih z vulkansko vodo. Najbolj vroči bazen za kopanje ima 38 stopinj. Najhladnejši pa 28 stopinj. V bazenih je ogromno kovin, zato si tudi rumen.Cena je 4 EUR. Po kopanju smo se odpravili na jezero, katera ima tudi gejzire. Okrog gejzirjev je ful vroče in opozorilo glede vročine. Hrane iz gejzirjev nismo poskusili, saj ni bilo mogoče - kuharjev ni bilo. Smo pa si ogledali vrt Mata -Jardim Jose do Canto, kjer smo se sprehodili po pragozdu kjer je veliko kokoši in petelinov. Na koncu vrta pa se sramežljivo skriva slap. Na poti iz vrta smo se ustavili v cerkvici in ob jezeru ki pa je zelo onesnaženo z žveplom. Po aktivnem dnevu se je prilegel bazen in jakuzi.Read more

Mosterios Sete Cidades

August 1, 2016 in Portugal

Po zajtrku smo se odpravili proti zahodu. Vozili smo se skozi ljubke male vasice, ki imajo svoj čar. Ulice ozke, da se komaj lahko srečata dva avta. Ogromno dajo na urejenost, saj ob cesti kjerkoli se pelješ, pa neglede ali je poseljeno ali ne rastejo urejene hortenzije raznih barv. Po nekaj minutah prispemo v mesto Mosteiros kjer so urejeni naravni bazeni iz lave. Malo kopanja in prepuščanja užitku pol pa naprej. Zanimivo je, da imajo kioske kjer dobiš pijačo in prigrizke ni pa gostiln. Cene so zmerne. Nato nas je pot vodila proti Sate Cidades kjer sta Zanimivost jezero in pripadajoči hotel. Jezero loči most, kateri jih deli na pol, naprej pa zanimivost hotel Monte Palače najbolj luksuzni hotel v 80 letih na vrhu gore s pogledom na dve jezeri. Zaradi bankrota so ga zaprli in še varovali naslednjih par let. Zdaj je to priljubljeni kraj za turiste. Pot nas je vodila nazaj v Ponta Delgado na večerjo in na večerni sprehod ki se je končal z okusnim sladoledom.Read more

Umgebungs-Erkundung

May 28, 2017 in Portugal

1. Tag gleich nach Ankunft gestartet mit einem "halb-langen" Lauf am Meer entlang.

Auf nach São Miguel

July 1, 2016 in Portugal

Bereits vor 2 Jahren kamen mir urplötzlich die Azoren in den Sinn und die Idee, dort hinzureisen. Woher der Gedanke kam- keine Ahnung (!)- jedenfalls wusste ich nicht wirklich viel über diese Inselgruppe. Allenfalls hatte ich mal was von "Azorenhoch" gehört und dass sich die Inseln "irgendwo" im Atlantik verteilen. Nachdem ich aber die ersten Internetrecherchen vorgenommen und mir einige Bilder angeschaut hatte, wuchs meine Begeisterung und mein Wunsch, diese Gegend hautnah zu erleben. Da Nancy und ich beide gerne "off the beaten tracks" unterwegs sind und uns die Faszination für Vulkanlandschaften seit unserer Lanzarote-Reise in 2012 nicht mehr loslässt, waren wir uns schnell einig: Unser Haupturlaub in diesem Jahr würde nach São Miguel- der größten Insel der Azoren- gehen. Gesagt- getan. Von Düsseldorf aus landeten wir am 10. Juni nach ca. 4,5 Stunden Flug in Ponta Delgada - "zwischen den Welten" sozusagen, da Portugal als nächstgelegenes Festland ganze 1500 Kilometer entfernt liegt und der amerikanische Kontinent sich in 3600 Kilometern Entfernung befindetRead more

Ponta Delgada

August 6, 2016 in Portugal

Ponts Delgada ("Punkt am Rand") ist die größte Stadt der Azoreninsel Sao Miguel. Der Schutzheilige der Insel - der Erzengel Michael - ist auf dem fünften Photo zu sehen.
    Auf dem zweiten Photo eine Statue des Entdeckers der Azoren im 15. Jahrhundet - Cabral.
    Das erste Photo zeigt die Flagge der Azoren mit dem Wappentier - dem Mäusebussard. Er wurde von den ersten Entdeckern der Azoren für einen Habicht (port. "Açor") gehaltenRead more

Ponta da Palama