Portugal
Ponta do Cintrão

Parti túra Ribeira Grande mellett

September 1, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 23 °C

Még korán volt átvenni a szállást, szóval sétáljunk egyet a parton a sziklák felett. Egy alkalmazasban találtam útvonalat, egy kilátó pontra (miradouro) és egy világítótoronyhoz megy.
      Összesen 12km volt, a kilátás az elején és a célnál egy csoda, a végtelen óceán és a magas sziklák ahogy csapdossa a hullám. Érdekes volt, hogy a kilátónál volt egy régi bálna leső kis építmény is, régen a szárazföldről ilyenekből nézték, hol a bálna, és innen jeleztek a kint lévő hajóknak.
      Érdekes volt az is, hogy sok legelő mellett jöttünk el, láttunk sok békés tehenet, millió gyíkot, egy nyest szerű valamit is.
      Viszont mint kiderült, végig lehetett volna autóval is jönni, így egy kicsit indokolatlan és hosszú volt a túra. Jól el is fáradtunk, szép volt még minden, de nem ez volt a legjobb ötlet :D
      És persze megsültünk, mert bár csak 25 fok körül van a hőmérséklet, a páratartalom vagy nem tudom mi miatt nagyon nagyon fullasztó és meleg.

Ponta do Cintrão, Ponta do Cintrao