Portugal
Santa Cruz das Flores

Here you’ll find travel reports about Santa Cruz das Flores. Discover travel destinations in Portugal of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Utolsó este Floresen

September 12 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Utolsó este, naplemente, hideg sör a parton, random cica nagyon barátkozik, szép cica. Szolid vacsi a Luciano bárban, bambi, krumpli, sör, majd még egy sör a kedvenc esti üldögélös helyünkön, ahonnan látszik az óceán, Corvo, SANTA Cruz, nagyon szépen rendben van tartva, padok, ingyenes, tiszta nyilvános WC stb stb stb. Hiányozni fog Flores 😊 Most néztünk egy videót, amiben azt mondják, ez olyan, mint az Atlanti óceán Hawaii-ja, csak annál jobb 😁 plusz, azt is mondják, hogy bejárták az összes azori szigetet, de messze ez a legszebb, legvadregényesebb, leglátványosabb, legzöldebb. Egyet tudunk vele érteni.
    Íme az említett videó, mi is voltunk ezeken a helyeken is, mi is sétáltunk ott ahol ők, és ez a videó adja vissza talán a legjobban, milyen is ez a sziget:

Sunrise

September 11 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Jól és sokáig aludtunk, ami nem csoda. Egyrészt itt 7.45-kor jött fel a nap, másrészt este semmilyen, de tényleg semmilyen zaj nem volt. Se egy autó, se emberek, se egy tehén bőgés, semmi. Mintha tök egyedül lettünk volna a szigeten. Főleg ahhoz képest, hogy a szállásunk hátsó kerítése az már a reptér kifutópályája nagyjából. Hát, itt kora este elment az utolsó gép, utána semmi. Reggel az első gépig. Most van 9.30 de ma még nem jött gép. Szóval nem mindig rossz a reptér mellett megszállni 😊Read more

Flores welcome vacsi

September 10 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Szóval megérkeztünk Santa Cruzba, apró kis település 1700 lakossal a reptér körül. Gyalog a szállás 10 perc volt, ez a király. Persze megint volt kavarodás, a házigazda nő mondta h az a szoba amit lefoglaltunk már foglalt wtf. De a fia apartmanjába átrakott minket, ami kerten belül volt, és még végül jól is jártunk vele, mert bár a WiFi jel addig már nem ér el, de új építésű és nagyon igényes.
    Körbe néztünk a kis faluban, majd kerestünk egy éttermet. Tipikus helyi kis cseho volt, de kedves tulaj pincérnővel. Rabeszélt minket valami két személyes halra (valamilyen tengeri durbincs). Jó nagy volt és finom. Majd kiültünk a holdfényben egy kis kilátó pontra, néztük az óceánt és megittunk egy két sört 👍

Pakolás, reggeli, reptér

September 13 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Egyik képen látszik, mennyi cuccom van. Hogy a francba fér el ez egy hátizsákban, nem tudom, de sikerült 👍
    Luciano bár, reggeli, kávé, séta a reptérre, hatalmas virág a kaktuszon, kis apró gép landol, leszállnak az utasok, mi felszállnunk és irány Faial sziget.

Reggeli szervezkedés és mászkálás

September 11 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Szóval bár néztünk buszt, amivel átjutunk a sziget másik oldalára, de nagyon macerás, mert túl korán jön vissza felé és akkor nem tudunk megnezni mindent. Vagy stoppolunk. De az meg bizonytalan. Vagy autót bérelünk, de mikor megérkeztünk ide, horror áron láttunk csak a neten. Egy autó két napra valami 150 euró lett volna, míg Sao Miguelen 10 napra volt 230. Kimentünk a reptérre reggel érdeklődni a kölcsönzőknél, hátha van olcsóbb opció. Persze fél 9kor ott is minden zárva volt 🤣 Na akkor nézzük meg még egyszer az Ilha Verde kölcsönző weboldalát, bár ők elvileg csak credit cardot fogadnak el, hátha van olcsóbb. És volt, 86 euró két nap, és mégse kell credit. Gyorsan neten le is foglaltuk, de másfél óra múlva vehetjük csak át. Addig ittunk a reptéri kávézóban egy kávét meg ettünk egy sütit. Érdekes, itt a reptéren kimondottan olcsó volt a kávé, a süti, de kártyával meg nem lehet fizetni.
    Végül átvettük az autót, jól le is zároltak 1200 eurót a kártyán 😯😯😯 Szóval vigyázni kell rá. Kis fapados Nissan Micra, olyan 3.6, nem jó, de nem is tragikus, viszont a célnak tökéletesen megfelel 👍
    Innen elindultunk a nagy vízesések felé, de már az első kis hegyi úton megküzdött a Micra, egyesben alig bírt felmenni, meg persze stop tábla van a kurva nagy emelkedő végén, nem volt egyszerű a lejtőn elindulás. Ezt ki kellett pihenni, meg álltunk az első miradouronál, ami persze csodaszép volt 😎

Santa Cruz das Flores