Portugal
Santa Cruz das Flores Municipality

Top 10 Travel Destinations Santa Cruz das Flores Municipality
Show all

Ci imbarchiamo per l'isola di Corvo

September 3, 2023 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Ci imbarchiamo per l'isola di Corvo su dei motoscafi veloci visto che i traghetti non erano disponibili in questi giorni. A settembre comincia la bassa stagione e non tutti i giorni sono a disposizione traghetti locali.Read more

Corvo nap - 3 rész, a kemény hazaút

September 3, 2023 in Portugal ⋅ ⛅ 25 °C

Muszáj volt külön venni ezt is, mert hogy is mondjam. Két zseniális élmény után jött egy kis feketeleves. Hamarabb kellett indulnunk az óceán állapota miatt, én is olvastam hogy délutánra 3 méteres hullámok is lehetnek, és hát na, lettek.
      Elindultunk, épp hogy kiértünk a kikötőből, elkezdett pattogni a csónak. A kapitány mondta az elején, igyekszik csendes utat találni a vízen, de lehet kicsit jumpy lesz. Az lett.
      Na ezt úgy kell elképzelni, hogy lábad között a széksor tartója, szorítod combbal, két kezeddel kapaszkodsz az előtted ülő háttámlájába, és minden létező sejteddel tapadsz a hajóhoz, hogy ne repülj le.
      Oké, csak az első 10 percben volt halálfélelmem, de aztán meggyőztem magam hogy a kapitány rutinos, tudja hogy kell, időben indultunk, stb. A maradék kb 50 percben egyszerűen csak szar volt.
      Vannak nagy hullámhegyek és völgyek, sok méter magas, nem ez a para, hanem köztük millió "kis" hullám, minden irányból, teljesen, meglepetés szerűen. Megy a hajó, igyekszik a hullámok tetején maradni, de egyszer csak eltunik alóla a víz, és zuhansz 2-3 métert szabadesésben, és akkorát csattan a csónak mintha betonra estél volna. Ha szerencséd van, nincs még egy meglepi hullám, de általában nincs, tehát egyszerre 2-3 alkalommal csattansz. Próbáltam videozni, de mindkét alkalommal pont óriás hullámhoz értünk, mire elővettem már csattant is a csónak, lefejeled az előtted ülő hátát és leszakad a veséd. Két videó sikerült, de nem látszik rajtuk mekkora, mert akkor épp pihi volt. Egyik akkor készült, mikor megálltunk egy percre, mert delfinek jöttek. Ami nem azért volt jó mert hú delfin, hanem mert kicsit egy helyben álltunk és csak a víz dobált 😁
      Egyszer minden jónak vége, ennek is, majd 1 óra pattogás után végre kikötő, megálltunk, kiszálltunk, szívem szerint megcsókoltam volna a földet 😂

Az izgalomra gyorsan igyunk meg egy kólát, kimát, sört, majd irány haza, zuhi, közeli településen van valami kellemes étterem, menjünk át. Autókázás a part mentén, hatalmas hegy falak, megint random vízesések, kis falvak, majd érkezés. Csak portugálul tudnak, de megoldjuk, nagyon jól esik egy kis stabil talaj és vacsora.

Innen haza, kicsit kiültünk arra a részre, ahol 4 éve is minden este, pár sör, nevetgélés, megbeszéljük Kata menne pár nap múlva csónak túrára, én inkább majd jövőre, de azért visszamegyünk Corvora, mert az egyik, ha nem a legkülönlegesebb élmény volt.

Holnap pedig irány túrázni, most eseget az eső, holnapra elvileg jó időt mondanak.

Utolsó este Floresen

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Utolsó este, naplemente, hideg sör a parton, random cica nagyon barátkozik, szép cica. Szolid vacsi a Luciano bárban, bambi, krumpli, sör, majd még egy sör a kedvenc esti üldögélös helyünkön, ahonnan látszik az óceán, Corvo, SANTA Cruz, nagyon szépen rendben van tartva, padok, ingyenes, tiszta nyilvános WC stb stb stb. Hiányozni fog Flores 😊 Most néztünk egy videót, amiben azt mondják, ez olyan, mint az Atlanti óceán Hawaii-ja, csak annál jobb 😁 plusz, azt is mondják, hogy bejárták az összes azori szigetet, de messze ez a legszebb, legvadregényesebb, leglátványosabb, legzöldebb. Egyet tudunk vele érteni.
      Íme az említett videó, mi is voltunk ezeken a helyeken is, mi is sétáltunk ott ahol ők, és ez a videó adja vissza talán a legjobban, milyen is ez a sziget:

Wasserfall

September 11, 2022 in Portugal ⋅ ☁️ 23 °C

Ein bisschen weiter haben ein Wasserfall entdeckt, morgen werden ihn von unten anschauen, aber heute bleiben wir oben weil wir in der Nähe übernachten werden ⛺️ einen wunderschöne Anblick ❤️

Nuovo campo base

September 5, 2023 in Portugal ⋅ 🌬 22 °C

Ci ritroviamo nuovamente a mettere i picchetti su Flores stando ancora 2 notti.
      Ovviamente nuovo camping vicino all'aeroporto sempre vista sul mare docce calde e servizi igienici completi ,wifi il tutto GRATUITO.
      Questo camping ha anche un custode che ci ha chiesto i documenti per permanere qui.
      Inoltre l'aeroporto visto il disagio ci ha fornito dei vaucer per colazione pranzo e cena per tutti i giorni in più che permaniamo qui.. praticamente Gratis.

Major storm system travel day

October 15, 2023 in Portugal ⋅ 🌬 22 °C

Travel day to fly to São Miguel, but a major storm system is passing through and planes might not fly today. I go for a short hike to the water falls I had not seen yet. Awesome quick run hike that gets me nicely sweaty and I can still take a shower in the hostel before I drive Tiago to the airport. I'll try to get on his plane as well.

Nice plan but the weather is intense and flights are cancelled. Alfredo joins us at the airport as all three were flying out the same day. So now we're in the same hotel and we're going out to dinner courtesy of SATA airlines supposedly we'll get a refund.

Alfredo is saying we need to stop joking about being here forever since the universe seems to listen and block us from leaving. We agree, but Tiago has to joke him one more time. Good times with those two.

Még egy kis koválygás a környéken

September 11, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 22 °C

Elmentünk még az utolsó faluig a völgyben, szuper hangulatos régi házak, kis templom, egy autó széles út, kilátás a partszakaszra. Szerettünk volna vacsorázni, a Google ajánlott pár éttermet. Az első Faja Grandeban a parton, jónak tűnik, igényes, emberek is vannak bent. Sajnos nincs hely, talán fél óra múlva. Oké, van egy másik, egy kisebb innen 50 méterre, közvetlenül a bazalt, sziklás hullámos parton. Nagyon ilyen loungeos hely, szól a halk zene, kilátás király, kicsit hippi hely, a tulaj is úgy néz ki. Sajnos itt sincs most hely, talán később, pedig shrimp risotto az esti menü.
      Oké, Fajazinhaban láttunk egy kiírást hogy étterem lent a part irányában, csak pár kilométer, kocsival gyors lesz. Találkoztunk egy már nagyon haza menni akaró kecskével, csak úgy mekegett hogy vigyük el 🤣 Az étteremről jókat írtak, de persze ma zárva. Akkor vissza Faja Grandeba, hátha van már hely. Gyönyörű ez a völgy, jó itt kocsikázni, de most már ehetnénk 🤣 Végük az első helyre mentünk, most már volt hely is. Kicsit elég volt mostanra a helyi kajákból, inkább valami egyszerűbbet választottunk. Sima grillezett sertés meg rákos gombás tészta, kimondottan jó volt mindegyik, és a hely sem volt drága. Egy presszó meg egy csokis mousse a végén, és irány vissza a szállásra a korom sötét fennsíkon keresztül.

Caimbros, Santa Cruz kilátó, autó leadás

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 23 °C

Hamarosan... Már leírtam, de véletlenül mentés nélkül kiléptem 😑 így is 3 teljes nap lemaradásban vagyok, baromi nehéz naplót vezetni 😂 Kata már durmol mellettem én meg próbálom behozni a lemaradást, azóta már voltunk két másik szigeten is és most a harmadikon, ami az első is volt, csendes pihi van. Szóval majd folytatom 😉

Szóval utolsó szép kilátó autóval, majd haza kicsit lepakolni. Van fél óránk az autó leadásig, elvileg van egy kilátó Santa Cruz fölött, ahova gyalog már biztos nem megyünk fel, kéne venni sört még mert 6kor zár a bolt is meg tele kell tankolni a kocsit. Simán belefér fél órába 😂
      A kilátó pont alig lett meg, de tényleg jó hely, látszik felülről a reptér, jó lenne látni egy leszálló gépet így fentről. Flight radar szerint egy órája elment az utolsó, ja, innen amúgy is napi 4 gép megy, nem egy túl forgalmas reptér 😂
      Gyorsan bolt, sör, persze előttem nagybevásárlás van és a Revolutot se fogadta most el a terminál.
      Reptér, benzinkút, a kút még kiírja mennyit tankolt az előttem lévő, akkor várjuk meg míg fizet. De sehol senki. A kút bolt zárva. Hogy lehet itt tankolni? Megnyomkodtam minden gombot, de semmi. Van viszont egy terminál a falon, angolul is tud, ahaaaa, ezt kell nyomkodni. Kártya be, nem adom meg előre mennyit kérek, benzin indul, király. Az autót sikerült 10 perc késéssel leadni, 5 perc múlva már vitte is a következő pár. Hát nem sok idejük volt kitakarítani, de kit zavar 😂
      Ránéztem a revolutra, mennyi pénzünk maradt, és sokkot kaptam. 100 eurót vont le a tankolás, mikor én 16 euróért tankoltam 😑 Ez így nem oké. De kút zárva, semmi infó, na reggel jöhetünk ide is 😣 Jó hír, másnap reggel már csak 16 euró volt levonva, ezek szerint csak zárolt 100 eurót, majd később a rendes összeget vonta le.
      Imádom a revolutot, az alkalmazás tök király, napra készen lehet követni mindent, egyszerű feltölteni, és legtöbb helyen elfogadták, míg a Raiffeisen kártyámmal csak a baj volt itt, 1-2 helyen tudtam csak fizetni vele. Ráadásul nem tudom, havi 2-300 euroig ingyen van a készpénz felvétel, utána meg 2%.

Corvo túra - Peti beszámoló 1. rész

September 3, 2023 in Portugal ⋅ ☀️ 24 °C

Kata olyan szépen leírta hogy nehéz utána bármit hozzátenni, de igyekszem :)

A mai nap nagyon izgalmas volt, felosztanám több részre.

1. Hajózás Flores körül
      Hajnalban hallgattam, hogy esik az eső, csapkodnak a hullámok, megnéztem mindenféle előrejelzést, délelőtt másfél, délután ma 3+ méteres hullámok, na gondoltam ebből nem lesz semmi. Eredetileg hétfőn akartunk menni Corvora, de hétfőn az időjárás miatt nem vállalta senki, csak ma. Próba szerencse, ők a profik, csak tán úgy visznek ki hogy egyben is hoznak vissza.
      Reggel kávé, szendvics abban a kávézóban ahol 4 éve is voltunk, akkor is bejött, most is jó lesz. Az volt.
      Kikötő, Marcus, akivel megyünk jó arc, semmi izgulás. 3 nagyobb csónakkal megyünk, olyan mint a rodeo bika, a miénkben 2 sor ülés, combbal meg kézzel tudsz kapaszkodni. Mentőmellény esőkabát fel, indulás. Elején kicsit para volt nekem, hullámok, sziklák, de a lenyűgöző látvány hamar feledtetni, nem győztünk fotózni, videózni, szájat tátani.
      Mi is volt? Több száz méter magas sziklafalak tövében mentünk, amikről itt ott vízesések zubogtak le, bele az óceánba, néha a csónakba, mert volt hogy alá mentünk. Barlangok a sziklák tövében, amikben több métert ingadozik csendben a víz, emelgeti a hajót. Földöntúli szikla formák és a sziklafalak között hajózás, lyukas sziklák, megint vízesés, monumentális falak és az óceán.
      Majd ott hagytuk Florest, irány Corvo.
      Útközben egyszer csak megálltunk, delfinek tömege úszott a hajó, csónak körül, ugráltak a vízben, játszottak. Mint valami gagyi giccs filmben 😁
      1.20 perc után kezdett közeledni az óceánból kiemelkedő Corvo, mint valami jurassic park sziget, a tetején a kis felhő sapkával.

1. rész vége, hogy tudjak elég képet pakolni.
      Videó nem fért ide, szóval link:

Miradouro da Pedrinha és Ponta Delgada

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Átértünk a sziget északi oldalára, itt is a szokásos meglepetés: mész a kanyargós fennsíkon, nem látsz túl sok mindent, majd egy éles kanyar után mélyen alattad meglátod az óceánt, és itt pedig még pluszba Corvo szigetét is. Ami innentől uralja a látványt. Mint valami kalandfilm helyszín, egy nagy vulkáni kráter a tenger közepén, bocsi, óceán közepén (ha 3 másodpercen belül nem javítom ki a tengert óceánra, jövök Katának egy kávéval - már sokkal jövök), a leglaposabb szélén egy kis 400 fős településsel, többi részén meredek szikla falakkal.
      Az első megálló a Pedrinha kilátó (király a neve 👍), a második pedig a Ponta Delgada megálló. Hát, nagyon magasan vagyunk még a településhez képest, ötletem sincs hogy fogunk ilyen rövid távon belül leereszkedni oda. Vagyis van, de előre félek 😂

Santa Cruz Das Flores, Santa Cruz das Flores Municipality