Portugal
Vila Baleira

Here you’ll find travel reports about Vila Baleira. Discover travel destinations in Portugal of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Den3

December 17, 2017 in Portugal ⋅ ⛅ 18 °C

Rano sme zbalili svestky a hor sa do pristavu na trajekt smerujuci na ostrov Porto Santo. Ked sme nastupovali, kufre museli ist do podplaubia. S kufrom odisli aj tabletky proti morskej chorobe. Co uz, pomysleli sme si, ved trajekt je obrovsky a vlny nebudu. Opak bol pravdou. Presne o osmej sme vyplavali a prva vlna atlantickeho oceanu nam dala naznamost, ako prezijeme najblizsie dve hodiny. Zlvadli sme to hrdinsky narozdiel od domacich, ktori vyzarali 5 krat horsie ako Dominika 😀.

Po uviazani v pristave sme sa hned ubytovali. Domaca pani je super. Vsetko nam povedala. Zila od Angoly po Azerbajdzan. Aj v Bratislave bola 3 mesiace. Cez den sme sa flakali po mini mestecku a plazi. Plaz na ostrove ma 8km, cez cely ostrov. Vecera bola znamenita.

M: grilovana chobotnica
    D: husta rybacia polievka

Na druhej fotke ta dlha cierna zubata ryba je scabbard fish. Maju ho tu vsade lokalnu specialitku.

Vila Baleira