Sint Maarten
Diamond

Sint Maarten/Sant Martin

September 28, 2016 in Sint Maarten ⋅ 🌬 31 °C

Землю побачили ми нарешті 28.09. Пришвартувались в гавані Сінт Маартена. Хоч маленька, але земля. І це все ще Європейський Союз...
      Це найменший населений острів у світі, поділений між двома країнами, менша половина якого належить Голландії, інша - Франції. Голландська частина більш туристична і більш населена. Але з голландського тут тільки назва і Хайнекен. Дуже відчувається американський вплив, хоча взагалі схоже на Ямайку: в основному, чорношкіре населення, яке розмовляє англійською з типовим карибським акцентом, люди широко усміхаються, явно не гребують травою і на вулицях грає Боб Марлі 😄
      Французька сторона менш населена, не така туристична і багатша.
      Взагалі на острові особливо нема на що подивитись, головна атракція- це пляжі. І вони тут справді чудові: ця блакитна тепленька водичка Карибського моря і білосніжний пісок, чого нам дуже не вистачало в Португалії. Але найвідоміший пляж, і взагалі- візитка острова - це пляж Махо на голландській стороні в безпосередній близькості до Міжнародного аеропорту принцеси Юліани. Літаки пролітають буквально над головами людей! Це неймовірне видовище! Особливо велике враження справляють величезні літаки - і через те, що масивніші, і через те, що летять нижче.
      Багато часу ми не мали, перебування на острові скоротили на 2 год в зв'язку з ураганом, який насувався з Атлантики в Карибське море.
      На корабель ми мали прибути о 15:30 і в 16 відчалювати. Але через те, що ми недооцінили відстані, заїхали на пару хвилин на сусідній пляж глянути і потрапили в страшенну пробку по дорозі до корабля, ми приїхали о 15:55 в порт. Корабель вже готувався відпливати, нас ніхто чекати не збирався, так нам і сказали. Тому ми дуже раді, що все так закінчилось. І хто би мені що не казав, а 5 хв грають роль 😁 Ми були єдиними хто запізнився, і всі пасажири і так вже знали нас поіменно, бо капітан нас оголошував купу разів по радіо, так вони ще стояли на палубі і бачили як ми червоні від сорому заходимо на корабель 😳😓. Того дня люди ще питали нас чи то не ми були 😬. Ввечері повідомили про те, що ми застанемо біля Аруби (яка була нашою наступною зупинкою) ураган Метью і вночі може сильніше хитати. Проте через ураган порт і аеропорт Аруби закрили. Відповідно нам лишилось лиш плисти далі, так що негоду ми уникнули, але було дуже шкода, що так і не потрапили на цей острів.
      Але ще менше пощастило людям, які планували висадитися на Арубі і забронювали готелі там або мали звідти квиток на літак....

Diamond