Slovenia
Piran

Here you’ll find travel reports about Piran. Discover travel destinations in Slovenia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Piran ein bisschen wie Venedig

August 8 in Slovenia ⋅ ⛅ 27 °C

Heute Morgen Erwachen bei Gewitterhimmel, dennoch zogen wir unser morgendliches Draußen- Frühstück unter den Weinranken durch. Eigentlich war Baden geplant aber aufgrund der Himmelsaussicht beschlossen wir, uns das Städtchen Piran anzuschauen. Diese hübsche Hafenstadt liegt auf dem westlichsten Zipfel Sloweniens. Wir parkten unser Auto diesmal relativ unkompliziert oberhalb des Klosters und wagten uns durch sehr schmale Gassen und Treppen hinab, um schon bald einen ersten Blick auf das Meer zu erhaschen. Die Gassen erinnerten tatsächlich an Venedig, sehr schmal, Pflänzchen an nahezu jedem Fenster und Wäsche die irgendwo herumbaumelte. Plötzlich tat sich ein belebter Platz( Tartini Platz) mit allerlei Cafes und einem Blick auf die Campanile auf, linkerhand direkt der Hafen. Einfach traumhaft, zumal das Wetter hier noch besser erschien, als in Dekani. Schade dass wir die Badesachen daheim gelassen haben, denn an der Promenade gab es zahlreiche Badestellen in sehr klarem, leicht welligem Meerwasser. Wir flanierten die Promenade entlang, ließen uns dann in einem Cafe nieder und beobachteten einfach nur das rege Treiben bei Eis und Kaffee. Unser Spaziergang endete dann am Leuchtturm, von wo aus man eigentlich einen prima Ausblick haben sollte. Den müssen wir wohl anderntags noch einmal suchen.
    Dann bummelten wir zurück, kletterten steile Treppen und irrten, auch ähnlich wie in Venedig, durch die Gassen. Aber Dank unserer Orientierungsprofis fanden wir natürlich die richtige Treppe zurück zum Auto.
    Nun regnet es tatsächlich. Mal schauen was der Tag nach der Siesta so bringt.
    In Piran waren wir aber nicht zum letzten Mal 😍

Reggeli es Szt György templom kilatoval

July 7, 2017 in Slovenia ⋅ ☀️ 31 °C

Már tegnap kineztuk Marcussal a Hotel Piran hívogató teraszat egy jó kis brunchra. Minden volt mi szem szajnak ingere és meg egy sirály is társult a lakomahoz (állítólag Levi ismeri is :))). Szóval feltoltottuk a lemerült elemeket, de kellett is mert kis séta után megmasztuk a kilátót, megnéztük a templomot és a gyönyörű kilátást Piranra és a környező varoskakra. Megérte felkutyagolni!:)
    Utána pedig a Piazza Tartinin elszopogattuk a jól megerdemelt hűsítő kokteljainkat.:)

First diving

July 7, 2017 in Slovenia ⋅ ⛅ 27 °C

A nap megpróbáltatása pedig csak ezután következett.
    Miután strandoltunk egy jót és felavattuk az új matracokat, 17h-ra volt időpontunk a Subnet nevű búvár helyre, ugyanis befizettunk egy kezdő búvár tanfolyamra! :) Marci javasolta, hogy csináljunk valami olyat amit meg korábban egyikünk sem próbált ki- na ez pont ilyen. :)

Nekem totál gyomorgorcs a nulladik pillanattól kezdve, persze vegyítve a kíváncsisággal hogy azért csak ki kellene ezt próbálni. Először beültettek egy tanterembe, egy félórás oktató videót kellett megnézni. Utana jött az "instruktor", aki (tört angolsaggal, ami kicsit nehezitette a megértést, főleg amikor belegzes helyett "exhale"-t mondott, ami azért ebben a szituban erősen nem mindegy) szoval elmagyarázta a felszerelést, és utána bele kellett magunkat préselni a neoprem ruhába. Marcinak persze ez komfortos volt, nekem kevésbé, de utólag visszanezve ez meg gyerekjáték volt! Ránk aggattak súlyokat (nekem 6, marcinak 8kg-ot, amihez utólag meg köveket is pakoltak a zsebunkbe, mert egyikonknel sem bizonyult elégnek), majd a bazi nehéz palackkal vonultunk a vizbe. Mondtak, hogy benn majd minden könnyebb lesz. :)Ezután, sok időt nem hagyva a visszafordulásra, jöhettek a gyakorlatok.

Merules, légző berendezés (regulator) használat megtanulasa, felkészülés "a mi van ha kitepik" szitura (jó hogy megtanultuk mert én kb 5 perccel később a nagy kalimpalasban ki is teptem Marciet:))), szemüveg tisztitas, egyezményes jelek megtanulasa.

Én ugyereztem mint aki nem kap levegőt, ráadásul nem bírtam lemerulni (meg kövek jöttek), szóval folyamatosan visszajöttem a víz fölé. Volt egy pont, amikpr tényleg hagyni akartam a francba az egészet. De aztán a kitartás győzött (illetve Marci ölelése sokat segített), és végül sikeresen abszolvalva a feladatokat, 6m-ig merultunk.

Nagyon érdekes volt, ott uszkaltak a halacskak a labunk között, láttunk rákot és egyéb tengeri elolenyeket, ja én szerintem egy kakit is.:)
    Egy para volt, amikor Marci egyszercsak eltűnt a szemem elől (általában ő előttem ment), az instruktor haladt, Marci meg sehol. A csavonak nem bírtam szolni hogy Baszki stop! Aztán szerencsére realizálta a helyzetet és kiderült h Marci felettünk lebeg és nem bír lejonni. Aztán valahogy megoldotta és jött lefelé szerencsere.

Ami nagyon para volt meg, hogy néha azt hittem szetreped a fejem és a fülem, ahogy merultunk lefele, folyamatosan kiegyenlíteni kellett.

A végén a "nagy mélységben" az instruktor kezet fogott velünk, és gratulált, ott nagyon örültem h sikerült megcsinalni! És Marcival egyutt.
    Kierve remegett kezem lábam de nagyon büszke voltam magunkra! :)
    Azt meg nem tudom lesz-e folytatás (Marci már a Voros tengert emlegeti), de nagyon nagy élmény volt es Piranrol mindig ez fog eszembe jutni!

Bazira kifaradtunk, elmentünk egy vacsira aztán bedoltunk az agyba. Jó kis nap volt!

July 3 in Slovenia ⋅ ⛅ 32 °C

Jolie petite ville côtière. Néanmoins très compliqué d'y accéder surtout en camping car... Nous quittons vite les lieux pour rejoindre la Croatie.

Nice little coastal town. Nevertheless very difficult to access especially in campervan... We leave quickly to reach Croatia.

Piran, a szlovén (olasz) ékszerdoboz

July 6, 2017 in Slovenia ⋅ ☀️ 30 °C

Szóval első desztinacionk a Budapesttol kevesebb mint 5,5 orara levő Piran. Mivel ez kb felut Toscana fele és én meg sosem voltam itt (Marci itt töltött két hetet nyári egyetem keretében és azt mesélte, hogy zseniális volt), ezért esett a választásunk erre a városkára.

Aki esetleg nem tudna, Piran egy felsziget-nyúlványon van és autóval nem igazán lehet bejönni. Illetve a külső sorompon bizonyos időre meg igen, de a belso részre egyaltan nem. Szóval logisztikazni kellett kicsit- bejöttünk, apartman keresés (én vettem at mert odaig kocsival már nem lehetett bemenni), majd cuccok ki és utána kocsival ki és a sorompó túloldalán (nekünk ingyenes) mélygarázs elfoglalása. Mindez 40fokban. És éhesen.

Viszont túlélve a megpróbáltatásokat: szallas nagyon cuki, kis garzon az óváros szívében és maga a hely is tenyleg mesebeli. Nekem hozza StTropez-t (kevésbé puccos verzióban) és Trogirt is.

Szóval kicuccolas, zuhi és bevetésre készen. Először seta, majd Hugo coctail a parton egy StAndrea nevű helyen ahol egy Dávid nevű kisfiút próbál fegyelmezni az alkoholista-fejű nagymama és a kicsivel nagyobb teso, majd megint séta és vacsi a Tripadvisor által ajanlott Pavel nevű halétteremben. Hugi minta itt lennétek.:) isteni Dorada, Marci meg scampit és calamarit nyom, már nagyon kellett. Utána megint séta a varázslatos szűk utcácskakon, ucsorges a parton és meg a tengerparti naplementet is elkapjuk egy fagyi kíséretében.
    Kezdődik a dolce vita, vagy ahogy Marci mondana, hedo a köbön! :)

October 13, 2018 in Slovenia ⋅ ☀️ 24 °C

Lange genug rumgeflackt. Heute war wieder ein Aktivtag. Wir haben einen Trip per Fuß von Portoroz nach Piran gemacht. Wunderschön. Gestartet sind wir am Palace Hotel. Das Gebäude erinnert an die gute alte Zeit in der KuK Monarchie als noch der Kaiser zum Wellnessen nach Portoroz kam.
    In Piran geht es schon lebhafter zu. Hier tummeln sich die Touristen auf der grossen Piazza an der Statue vom Teufelsgeiger Tartini. Alles rennt zur Kirche St. Georg um über einen wunderbaren Blick über die Stadt zu haben.
    Auf der einen Seite der Stadt war das Meer wild und der Wind heftig. Auf der anderen Seite war es sanft und der Sonnenuntergang einfach nur schön.

Portoroz

October 11, 2018 in Slovenia ⋅ ☀️ 22 °C

Wir mussten uns heute erstmal aklimatisieren. Hier ist es wärmer als erwartet.
    Wir mussten erst ein paar Hotels in der ersten Reihe anfahren, bevor wir in der dritten Reihe dann ein Zimmer bekommen haben.
    Aber wir sind ganz zufrieden und haben den ersten Abend am Meer sehr genossen.

Portoroz

October 14, 2018 in Slovenia ⋅ ⛅ 22 °C

Heute steht alles auf Geburtstag. Meinem Geburtstag. In der Früh wurde ich schon mit Blumen und Sekt überrascht. Den Tag haben wir in Portoroz an der Promenade verbracht. Hier Eindrücke des netten Städtchens.

Olivenernte

October 21 in Slovenia ⋅ ⛅ 23 °C

Am 7.00 hämmer zmorge gässe. Dänn simmer as Meer abe chli go luege.
    Am 10.00 simmer uf en hoger ufegfahre, is olivemuseum, nachhär zrugggfahre uf en olivenhain go olive sammle, dass mär zmittag und ztrinke übercho händ. In Isola hämmer no kafi trunke und s meer aglueget. Nachdäm mär wieder im hotel gsi sind. Händ dä pool no bsuecht und echli glädelet.

Wo simmer ächt znacht no gsi?

Piran, Pirano, Občina Piran