Spain
Ciudad Lineal

Here you’ll find travel reports about Ciudad Lineal. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

42 travelers at this place:

 • Day4

  Monday, Madrid

  September 25, 2017 in Spain ⋅

  Little sleep on the flight over and we walked forever to wait in the customs line. When my turn came, the passport officer said not a word, but stamped my passport and I was on my way. Found an ATM that worked so got a few euros, and got assistance from tourist info to reach my hotel. Got to learn how to dial in this country. I'll try 011 in front of the number next time.

  At hotel, checked in and ready to take a metro to Puerto del Sol for food and sight seeing.

  Took the metro, but had lots of trouble finding it. I used my limited Spanish and was successful. Plazas Sol and Major were big and crowded . Folks here smoke more than Americans do and was it obvious. Tapas are wonderful and I made a meal of what I got. Rick steves audio guide gave me some difficulty as I had to restart often as the volume died.

  Anyway, after a fashion I realized that I gotta take a nap so all for now.

  Two hours and I feel great. Hope I can get some shut eye later. I've also learned that the Spanish have trouble giving directions that make sense. For example the directions I got this am for the metro seemed pretty simple...straight, then make a left. He even gave me a map. Wrong way as I had to ask multiple times and had all sorts of twists and turns before arriving at the metro, and finding a supermarket with directions proved to be an around the block twice effort. Go straight he says, but the street curved to the right. I found it and had a wonderful tuna salad sandwich for dinner.

  All for today...
  Read more

 • Day21

  Always be fluent in sign language.

  July 10, 2016 in Spain ⋅

  After sleeping in (much needed after last night) we peeled ourselves out of bed and decided to head out on the second walking tour.

  We started in the Puerta Del Sol square where we saw the Clock of Casa de Correos (which rings in the new year) before heading up the famous Calle Arenal Streeet. On this street, we ate at the San Ginés Chocolate Bar next to the Monastery San Ginés - they serve quite literally the BEST CHOCOLATE CON CHURROS I HAVE EVER HAD IN MY LIFE. NO LIE. if you are ever in Madrid... Go here.

  After eating as much chocolate as we could manage (ie. A lot) we wandered past a few places great for photo ops. There was the Monastery of the Incarceration, Plaza de Oriente behind the Royal Opera House and the Royal Palace and Gardens. Afterwards came the La Almudena Cathedral, which was closed today, and the Plaza de la Villa square, which wasn't. We then stumbled into the Church of San Miguel (which was super creepy) before ending at the Plaza Mayor square, which housed fat superman.

  After our tour, we met our new Australian friend Pheobe for dinner - again! You may remember her from the lunch we had together in Barcelona... Turns out we ended up in Madrid at the same time as well! We ate at this cute little spot where we spoke about life, home, and asian nail salons (big boiiiiiiii) before going our seperate waya again. Pheobe is heading to Toronto and Montreal in September/October and we couldnt be happier!

  Afterwards, we went back Home to chill, watch Netflix and creep on instagram (i am looking at you mama Tay) until the wee hours of the morning. Oops.
  Read more

 • Day6

  Bullfight

  May 30, 2017 in Spain ⋅

  Last night I reluctantly attended a bull fight. I want to say that I gained a better understanding of it and why it still exists but I did not. The ceremony and cultural aspect is interesting, but the slaughter of animals which are very obviously not a threat to the Matador was heart wrenching. It's especially sad that there is absolutely no way for the bull to succeed.Read more

 • Day64

  Madrid

  October 5, 2017 in Spain ⋅

  Nach Zaragoza simr uf Madrid gfahre. D' Umgäbig ufem Wäg dert härä isch atemberoubend schön! Z' Land isch vouer Hüglä u mit Büsch u chliinä Böim. Mä gseht über witi Täler u nur vereinzelt chömä paar vrsteckti Stedtli fürä. Hie und da prangt widr dä riiiesig Stier vomnä Hoger obä abä u süsch isch praktisch nur wiudi Natur rundumä. Sehr iidrücklech!
  Z' Madrid aacho heimr ä Camping gfungä, hei CousCous gmacht u när no Fium gluegt.
  Gester simr Madrid gah aaluege. Ä sehr lebändegi Stadt (übrigens die 3. Grösti vor EU), wo mega viu louft. Mir si verschidnigi Sehenswürdigkeitä gah aaluege, u.a. dr Plaza Mayor, ä grossä Platz, umrundet vo wunderschönä autä Hüser. Witr simr zum Mercado de San Miguel, ä grossi Markthaue mit verschidenstä Köstlechkeitä. Hie gits unger angerem verschidensti Tapas, sehr fein!
  Nach derä chliinä Zwüschevrpflegig heimr wöuä inä riesigi u wunderschöni Kathedralä gah, hei abr wäg üsnä churzä Chleider müessä umcheerä. So simr haut witr u si zum Palacio Real gloffä. Dsch dr Palast vor spanischä Chünigsfamiliä. A Platz manglets dert ömu nid, riiiiiiiesig isch ds Geböide! Da mä het müesse zahlä fr ar Adelsfamilie it Stube z' luege, simr ussedürä zumnä Park gloffä. Vo dert hetmä no einisch ä wunderbarä Blick ufs Chünigshuus chönnä wärfä. Ungerdessä isch d' Hitz fasch chle unerträglech wordä u mir si sehr froh gsi, het Madrid viu höchi Hüser, wo Schattä wärfä. Zwüsche dä Hüser het ä ganz bezouberndi Kuppä fürägluegt, wo üs het gwundrig gmacht. Auso simr dert härägloffä. Leider het die Chiuchä zue gha. So simr widr its Stadtzäntrum gmarschiert, grad zumne witere Platz, Puerta del Sol heisstr. Dert isch die berüehmti Bärä-Statue "El oso y el madroño" - dr Bär und dr Ärdbeerboum.
  Speter simr gah traditionell Znacht ässä is Puerto Rico u när, nachemä Abstächer i Primark, widr mitr Metro ufe Camping.
  Ahja, lädelä chamä z' Madrid sehr guet...
  Hüt geits uf Ávila.
  Read more

 • Day2

  Ciudad Real Madrid

  April 9, 2016 in Spain ⋅

  Am Samstag besuchten wir dann zusammen mit den Vertretern der anderen Vereine die "Ciudad Real Madrid" - also das Fußball Camp, wo von den jüngsten Vertretern bis zu den Profis alle Trainingseinheiten von Real Madrid abgehalten werden.

  Neben dem Besuch der Trainingseinheit für die mitgereisten, bei den Fußballschulen in ganz Europa ausgewählten Kindern konnten wir auch ein Punktspiel der U15 anschauen. Danach gabs eine Führung durch den Komplex - mit Ausnahme des Profibereiches - da dürfen dann wirklich nur die Profis und deren Trainer und Betreuer hinein.Read more

 • Day23

  Rychle a zběsile: Madridská mise

  August 11, 2016 in Spain ⋅

  Vracíme auto! Plán zněl jasně - nejpozději v 8:30 vyrazit (čeká nás přes 400 km dlouhá cesta a chceme mít 2 hodiny rezervu), abychom se před vrácením auta (do 15 hodin) stihli ještě zastavit v hotelu Vincci Soho v centru Madridu (mimochodem hotel je opravdu skvělý) a nechat si v něm zavazadla. Přeci se s nimi nebudeme dřít až z letiště, kam vracíme auto, ne? 🙂 Ze začátku šlo vše dle plánu a ve 13 hodin jsme opravdu přijížděli k hotelu, před kterým ovšem nebylo možné zaparkovat. Udělali jsme si kolem třikrát kolečko a stále nic. Martina to psychicky nevydržela a zavelela, že přeci nemá cenu jezdit kolem a čekat, až se něco uvolní, když je tu přeci podzemní parkoviště! Jasně… Hned, jak jsme do něj vjeli, tak jsme si vzpomněli, jak úzké tu dělají vjezdy a místa. Uf. Ještě pěkně všude přidat ostré sloupy, ať se ukáže, jaký jsi řidič! Nebudeme vás napínat, zvládli jsme to a auto jsme na poslední chvíli neodřeli, ale podruhé bychom tam opravdu nezajížděli. 😀 Tato akce spustila lavinu dalších událostí, které vyvrcholily rozbitím 2 láhví Riojy (z toho jedné Rezervy), které nám vypadly cestou na hotel z velice praktické dárkové krabice na 3 vína, kterou jsme ke koupi dostali. Vypadalo to asi takto… Uf, zaparkovali jsme (zatím bez škrábance - hurá, cestou ven z garáží si musíme dát pozor), nahodíme krosny a rychle do hotelu, už potřebujeme na záchod a čas letí. Ještě ta vína, no, je to jen kousek, tak je ani nebudeme dávat do krosen a vezmeme je v krabici. Tak šup šup, rychle rychle… Štrádujeme si to ulicí k hotelu a najednou rána na celou ulici, všichni koukají, my také koukáme, zavoní Rioja a už teče do kanálu (bílou tedy neochutnáme)… Jirka zastavuje dopravu, ale nějaký Číňan to nevydrží a stejně přejíždí střep velikosti tenisáku. Kola jeho BMW naštěstí vydržela. Martina s krosnou na zádech sbírá ostatní střepy a drhne dlažbu. Hlavně žádné slzičky a jede se dál! 🙂 Kupodivu to jedna láhev (Rezerva) přežila! Po příchodu na hotel jsme ji slavnostně otevřeli. Martina totiž prohlásila, že už ji nikam neveze. 🙂
  Cestou na letiště z hotelu další drama. Auto musíme vrátit s plnou nádrží. Hledání benzinky bylo lahůdkové, ale zvládli jsme to. Brali jsme benzín uprostřed letištních skladišť. Snad to nebyl kerosin. Pokračujeme na terminál 1 (psali v e-mailu den předem, že tam máme vrátit auto). Když míjíme odbočku na terminál 4, tak Martina nahlas popřemýšlí, zda to náhodou nemělo být tam. Rychlý pohled do našich papírů k autu nám potvrzuje, že ano. Ach jo. Jak se ale sakra teď otočit na dálnici? Martina šílí, když si Jirka za hustého provozu přenastavuje navigaci a má strach, že to auto fakt nakonec naboříme. Do garáží Europcaru vjíždíme v 14:45 (pohodová rezerva 15 minut). Pán kontroluje auto a my se modlíme, aby si nevšiml žádných škrábanců (dvakrát jsme ho proto nenápadně přeparkovali, aby na něj ze strany nebylo moc vidět z čehož Jirka už nemohl :-)). Uf, hotovo. Tváříme se jako boží telátka, ale je to čistá euforie. Ještě jenom požádat o fakturu a cestou z letiště na pořádný drink. Zase to dobře dopadlo. Jak to ale příště udělat, aby to bylo konečně bez nervů, je nám záhadou.
  PS: Auto nám posloužilo skvěle. Seat Leon nás opravdu příjemně překvapil, nejen proto, že dle popisu vad to nejdříve vypadalo, že jsme si pronajali auto, který právě stáhli z „demolition derby“ (výčet vad na protokolu před převzetím auta: prasklé čelní sklo, nabourané zepředu, nabourané zezadu…). Asi mají v Europcaru šikovné techniky, my na něm nic takového nenašli. 😉
  Read more

 • Day26

  Las Ventas a býčí zápasy

  August 14, 2016 in Spain ⋅

  Letos jsme se konečně dostali na tuto kontroverzní zábavu (lístky stoji od cca 3,90 do 120 Euro, měli jsme to v plánu již dříve, ale nikdy to nevyšlo tak, že bychom byli v městě s koridou v době, kdy se konají býčí zápasy). Uznáváme, že pokud máte nějak více rádi zvířata a jste citlivější povahy, tak tam raději nechoďte! Shodli jsme se, že člověk o tom nesmí moc přemýšlet...
  Las Ventas je madridská aréna, která je zároveň největší na evropském kontinentu. Vejde se do ní zhruba 23 tisíc lidí. Za nás byla návštěva opravdu slabá, což byla fakt škoda. Ve větším davu by byla famózní atmosféra, protože Španělé umí fandit. Odhadujeme to tak na 2 – 3 tisíce platících, z toho polovina turistů. Nemůžeme přijít na to, co stálo za takovýmto nezájmem. Všude píší, že o zápasy je obrovský zájem. Možná to bylo tím, že jsme měli 3 začínající toreadory a další den se konaly další zápasy (Španělé mají totiž 15. 8. státní svátek Nanebevzetí Panny Marie).
  Vše začalo na čas (začátek 19:00 – kupte si hlavně místa ve stínu!). Živý orchestr spustí Paso doble a všichni účastníci tj. 3 toreadoři, jejich společníci, ale i valaši, kteří potom tahají mrtvé býky z arény (tedy vlastně všichni kromě býků) nastupují do arény. Famózní úvod, ze kterého jde husí kůže.
  Každé klání má 6 částí, každý toreador vystupuje 2x. Jako první a čtvrtý jde na řadu ten nejlepší. Býk vbíhá do arény a naháněči s růžovými muletami mají za úkol býka pořádně prohnat. Nesoutěží mezi sebou. Spíše se snaží býka na jednu stranu rozdráždit, ale zároveň i trochu utahat. Býci mají většinou kolem 500 kg. Zazní trubka a do arény vjíždí na koních dva picadores, kteří mají dlouhá kopí. Jejich úkolem je býka bodnout do šíje (mohou maximálně třikrát) a tím snížit hybnost jeho hlavy. Obvykle to vypadá tak, že se býk rozeběhne proti koni (který má zakryté oči) a jezdec ho navede tak, aby se střetl s býkem bokem. Kůň je docela dobře chráněn tlustým „brněním“. Zatímco býk se snaží koně podrazit (za celou dobu jsme viděli podražení a následné spadnutí koně 2x), tak picador má zabodnutý svůj oštěp do hrbu býka. Tady už to začíná být pro slabší povahy dost husté. Objevuje se první krev (a ne zrovna málo). Až prezident koridy uzná za vhodné (nejpozději však po třetím bodnutí býka), tak dá pokyn trubce a picadores odjíždějí. Nastupují opět původní „toreadoři - pomocníci“ s muletami. Zároveň ale i týpci, kteří mají asi metr dlouhé hroty (vždy dva) s háčky na konci a ti se je snaží zabodnout do boků býka (opět maximálně třikrát dva hroty). Není to zcela do hloubky, ale díky háčkům hroty na býkovi zůstávají plandat. Je to celkem maso, protože v tu chvíli už je býk dost vyhecovaný a „bodači“ nemají žádnou ochranu. Proti býkovi jdou většinou čelem, na poslední chvíli uhýbají před jeho rohy a zabodávají zmiňované hroty do boku/hrbu býka. Poslední fanfára značí nástup hlavního toreadora. Ten má muletu rudou a tenký meč. Jeho úlohou je nejprve „tanec s býkem“ (aby býka unavil). Představuje různé figury. Vodí býka těsně kolem sebe a je to opravdu úchvatná podívaná. Celou dobu je velice blízko zvířete a nohy jakoby měl vrostlé do země. Dobrý toreador nesmí nikdy před býkem utíkat! Po pokynu prezidenta koridy dochází k závěrečnému majstr štiku. Toreador si vymění meč (oba ale vypadají stejně – nevíme proč). Přistupuje k býkovi a muletou ho navádí těsně kolem svého boku. Důležité je, aby měl v tu chvíli býk skloněnou hlavu. Přichází vpich celého meče do býka v oblasti hrbu. V ideálním případě býk umírá okamžitě. Takováto čistá práce se však povedla na našem představení pouze jednou (ze šesti pokusů). Pokud býk nepadne, tak se ho pomahači muletami snaží unavit. Když si klekne, přistupuje jeden z nich a dýkou bodnutou do oblasti zátylku se snaží zbavit býka života. To může trvat ale ještě pěkně dlouho. Případně toto může udělat i toreador přineseným novým mečem. Tentokrát již ne do šíje, ale do hlavy. Bohužel jsme měli tu smůlu, že náš poslední toreador opravdu nebyl ve formě. Bylo to patrné již z toho, že při svém představení před býkem několikrát utíkal a i jeho figury postrádaly ladnost. Finální zásah se mu nepovedl a asi metrový meč do býka napoprvé vrazil pouze asi ze třetiny. Býk běhal po aréně a nešťastně řval. Až když padl na kolena, tak si toreador usmyslel, že ho dorazí sám. To se mu ale moc nedařilo. Tohle opravdu bylo dost mizerné. Také to toreador po zápase schytal. Korida na něj pískala a do arény létaly i podsedáky. Na druhé straně, když je toreador šikovný, tak je to opravdu zážitek. Náš druhý toreador (Gerardo Rivera) byl nejšikovnější. Podařilo se mu jednou býka zabít na první zásah. Celý meč zajel do býka, býk zachrčel, vychrlil krev a okamžitě se zřítil. Toreador, který byl i ve figurách opravdu skvělý, pyšně odcházel od býka vstříc koridě, která vstala jako jeden muž a všichni mávali čistě bílými kapesníky. Hudba hrála a do arény padaly k nohám toreadora květiny.

  Co napsat závěrem? Etickou otázku zde asi nevyřešíme. Býčí zápasy prostě ke Španělsku patří (i když v Barceloně je například zakázali). Odpůrci mají spoustu pravdivých argumentů. Naopak zastánci tvrdí, že kdyby si býci mohli svobodně vybrat, raději by se z nich stali bojovníci v koridě. Na rozdíl od klasických jatečních zvířat, která většinou žijí jeden rok, se býci chovaní pro býčí zápasy dožívají 4 – 6 let a podmínky k životu mají výrazně lepší.
  Read more

 • Day16

  Laddar batterierna

  September 13, 2016 in Spain ⋅

  Nu har vi mellanlandat i Madrid. Flygresan hit var både trång, obekväm och turbulent men huvudsaken är att vi kom fram iallafall.

  Nu sitter vi och laddar både våra egna och mobilernas batterier och vädrar fötterna i förebyggande syfte inför nattflyget till Lima.

  Egentligen skriver vi bara ett inlägg för att Fredrik vill ha en till plutt på kartan 😁 det är tydligen coolt att ha varit på många ställen!

  /Magda
  Read more

 • Day32

  Madrid

  April 1, 2018 in Spain ⋅

  Pâques, 1er avril 2018
  Peu après Santa Elena, nous franchissons le massif des Despeñaperros et en même temps nous quittons l'Andalousie. La Mancha prend le relais. 275km plus loin, nous arrivons dans la capitale espagnole. Madrid est ceinturé d'autoroutes, cela nous permet d'arriver sans soucis à notre place de stationnement, qui est bien situé pour un camping de ville. Irène, Lucia et les garçons viennent manger au resto du lieu, c'est super sympa et très bon. Un lapin de Pâques en pâte à tresse, tout frais, fera un souper de fête.Read more

You might also know this place by the following names:

Ciudad Lineal, سويداد لينيال, Linia Urbo, シウダー・リネアル, Ciudad Lineal distritu

Join us:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android

Sign up now