Spain
Col de Servi

Čtvrtek 4

July 19, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 20 °C

Počasí: slunečno

Dnešní den byl tuze dlouhý. Spojili jsme si dvě etapy do jednoho dne, proto jsme vstávali v 5:00, abychom měli dost času. Vítek ráno zjistil, že má další ztrátu. V předvčerejší chatě zapomněl dlouhé kalhoty, tak snad nebude pršet, než seženeme nové.
      Od chaty jsme začali stoupat do sedla a pak jen klesali a klesali, samozřejmě že špatně značenou cestou, která vedla převážně mokrou trávou. Došli jsme do městečka, ve kterém původně končila etapa. Málem tu Vítka kousl pes, ale Vítek se ubránil hůlkou. Jinak tu chcípl pes, žádný obchod, žádný bar. Prošli jsme ji a pokračovali asi 45 minut po silnici. Pak jsme přešli řeku a stoupali k jezeru. Byla to nekonečná, vyčerpávající cesta, ale dočkali jsme se. Poobědvali jsme suchary s kečupem nebo marmeládou a pokračovali přes tři sedla dál k cíli. Krásné výhledy na spoustu jezer, potoků a krav nás opět udivovaly. K chatě jsme sestupovali po skalách a místy brodili potoky. Už z dálky bylo vidět, že je chata obsazená. Byl to stejný typ chaty jako včera - bez obsluhy, jen na přespání. Nevadí, nepršelo, tak jsme postavili stan. Po osvěžující koupeli v jezeře a vydatné večeři (kuřecí polévka s kuskusem, dezert - 1/3 musli tyčinky) jsme šli spát.

6:15 - 17:45
      Trasa: Refugi Garcia Airoto (2200m) - Alos de Isil (1270m) - Refugi Enric Pujol (2290)
      Stoupání: 1640m
      Klesání: 1570m