Spain
Dali Museum

4 travelers at this place

Figueres

May 29, 2018 in Spain ⋅ 🌙 16 °C

Heute haben wir einen Stop in Figueres eingelegt, der Geburtsstadt des katalanischen Künstlers Salvador Dali. Das ihm gewitmete Museum ist sehr überlaufen, deswegen haben wir entschieden nicht rein zugehen. Aber auch von außen ist es sehr sehenswert und bereits hier gibt es ein paar seiner Werke zusehen. Die Innenstadt ist eine große Baustelle, was in Spanien aber kein Problem ist, weil man trotzdem einfach durch die Baustelle gehen darf.Read more

Po stopách milovníka vajec

August 5, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 34 °C

Cesta po stopách Salvadora Dalího byla náročná. Golf nám hlásil 37 stupňů, cesta byla samá zatáčka, všude bylo plno turistů a lístky do Dalího domu v Portlligatu vyprodané. Nakonec jsme se dostali alespoň do zahrady a měli příležitost spatřit sedačku ve tvaru rtů, olivový háj a jako třešničku na dortu bazén ve tvaru penisu, který Dalí postavil pro svoji zbožňovanou ženu Galu. Cestou zpět jsme se ještě zastavili v Cadaqués, kde trávil Dalí často dovolenou a kde se seznámil s Galou. Plni dojmů jsme vyrazili na noční prohlídku Teatre-Musea Dalí ve Figueres (k lístku servírují malou skleničku Dalího oblíbené růžové cavy značky Perelada) a nad večerním zaslouženým drinkem usoudili, že Dalí asi nemohl být normální 😀.
    Druhý den jsme se ještě zastavili ve městě, abychom udělali pár fotek a před Dalího muzeem byla šílená fronta. Pokud byste se sem někdy chystali, tak určitě doporučujeme noční návštěvu. Má to své kouzlo a vyhnete se davům, akorát je to možné pouze v sezoně (lístky se dají koupit on-line).

Dali Museum