Spain
Los Lorcas

San Pedro del Pinatar

August 12, 2021 in Spain ⋅ ☀️ 29 °C

Toto město je zajímavě situováno. Část leží u Středozemního moře, centrum je však orientováno na Mar Menor a zároveň se ve městě nachází ještě jedna laguna, která slouží jako přírodní bahenní lázně. To jsme si nemohli jen tak nechat ujít. Jako první jsme vyrazili na bahenní lázně. Jedná se o malou a hodně mělkou lagunu, která je napájena zřejmě z Mar Menor a pár „salinas“ (solisek), které jsou k laguně přimknuté. To způsobuje, že voda je ještě teplejší a slanější než v Mar Menor. Má to mít pozitivní vliv na tvorbu bahna na dně, které je prý léčivé. Jirkův názor je, že bahno vzniká tím, že do laguny kálí plameňáci. 😊 Do laguny vbíhá několik mol, která byla solidně zaplněná lidmi bažícími po bahenních zábalech. Princip je takový, že nejprve vlezete do laguny dolovat bahno, donesete si ho na molo, kompletně se jím potřete a potom čekáte, až na vás uschne. I když se jedná o dost nechutnou a smrdutou záležitost, rozhodli jsme se ji podstoupit. Jediná fantastická věc byla, že ta voda skutečně neuvěřitelně nadnášela. To bylo hodně dobré, protože většina dna je pokryta 2-5 cm vrstvou bahna, do kterého se vám moc šlapat nechce. Ve vodě plave spousta zbytků raději nechtějme vědět čeho (Že by ti plameňáci? 😊) a po pár nabrání bahna jsme zjistili, že v něm žijí takoví malí červíci nápadně se podobající pijavicím (neověřená informace). Nechápeme, že ostatní si tam tak lebedili. My se nemohli dočkat, až se pořádně opláchneme v Mar Menor, které je jenom přes cestu, která vede po hrázi, jež tyto dva zázraky odděluje. Mar Menor je studenější, méně slanější, ale jinak úplně stejné: také bahno, ale už tam není tolik plameňáků, takže už asi není tak léčivé. 😁 Celkově tedy dost velké zklamání, ale na druhou stranu dost silný zážitek (Jirka stále ještě před sebou vidí ty kálející plameňáky! 😊). Středozemní moře jsme již v tomto městě neokusili, protože jsme věděli, že u něj budeme končit naše putování, a ještě si ho dost užijeme (na rozdíl od tohoto fujtajblu 😊).Read more

Los Lorcas, Q24023193